podwójne becikowe

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
goriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 6 stycznia 2015, 00:06

podwójne becikowe

Post autor: goriotka »

witam,czy orientuje sie ktos jakie sa wymogi aby otrzymac powojne becikowe?
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: podwójne becikowe

Post autor: kapustajestpusta »

Nie ma czegoś takiego jak podwójne becikowe. Jest "becikowe" i zasiłek z MOPSu ograniczony wysokością dochodów na 1 członka rodziny. Idź do MOPSu tam Ci wszystko wyjaśnią i dadzą formulaże. Odwiedzisz ZUS, US, przedstawisz umowy itp... jakieś 22 pozycje.
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: podwójne becikowe

Post autor: wiolka666 »

No troche tych papierow z mopsu chcieli odrazu wez ze soba wszystkie zaswiadczenia dochody za ostatni rok i umowy z pracy skad te dochody były jak wogole byly poroniony kraj trzeba sie tyle nachodzic zeby cokolwiek dostac
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: podwójne becikowe

Post autor: łodyniec »

Wcale tak dużo nie trzeba ,wystarczy mieć łeb na karku . Zakładasz działalność ,przez 3 miechy będąc w ciąży płacisz maksymalne składki ZUS ,wtedy bęc na L4 i charatasz 5 klocków co miesiąc ,doisz na L4 do rozwiązania ,Wtedy bęc urlop macierzyński ,zaś doisz w opór .Jak już wykorzystasz wszytko na maks ,zamykasz działalność . Ot i tyle, prosty skuteczny sposób . A teraz kobietki do dzieła , rodzić !
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: podwójne becikowe

Post autor: aisza1990 »

witam orientuje sie ktoś jak to teraz jest z tym becikowym.... płaca jednorazowo czy 1000zł przez rok????
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: podwójne becikowe

Post autor: dragoness »

aisza1990 pisze:witam orientuje sie ktoś jak to teraz jest z tym becikowym.... płaca jednorazowo czy 1000zł przez rok????
Mylisz becikowe z "kosiniakowym". Becikowe jest jednorazowe a "Kosiniakowe" http://wyborcza.pl/1,97654,18622312,rew ... skich.html
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: podwójne becikowe

Post autor: viktoria11 »

ludzie tyle o tym się mówi a wy mylicie wogóle pojęcia !! niema czegos takiego jak podwójne becikowe. pytałam u siebie w MOPS i becikowe każdemu przysługuje jednorazowo 1000 zł jeśli dochód na jednego członka rodziny nie przekroczy 1922 zł netto nie trzeba żadnych pitów bo urząd sobie ściaga dane tylko wypełniasz wniosek masz na to 12 m-cy od urodzenia dziecka ( nie pytałam czy trzeba zaświadczenie od lekarza że byłaś pod opieką gin od 12 tyg ciąży bo wiem że 5 lat temu jak brałam na córkę takie musiałam tez dostarczyć teraz juz lekarz mi wypisał wczesniej zaświadczenie w razie potrzeby). a rodzicielskie (kosiniakowe) 1000 zł netto przez 12 m-cy to właśnie dziś sejm przyjął wystarczy poczytać albo ruszyć swoje 4 litery i zapytać w swoim urzędzie gminy tam szczegółów się dowiesz......
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: podwójne becikowe

Post autor: aisza1990 »

viktoria11 pisze:ludzie tyle o tym się mówi a wy mylicie wogóle pojęcia !! niema czegos takiego jak podwójne becikowe. pytałam u siebie w MOPS i becikowe każdemu przysługuje jednorazowo 1000 zł jeśli dochód na jednego członka rodziny nie przekroczy 1922 zł netto nie trzeba żadnych pitów bo urząd sobie ściaga dane tylko wypełniasz wniosek masz na to 12 m-cy od urodzenia dziecka ( nie pytałam czy trzeba zaświadczenie od lekarza że byłaś pod opieką gin od 12 tyg ciąży bo wiem że 5 lat temu jak brałam na córkę takie musiałam tez dostarczyć teraz juz lekarz mi wypisał wczesniej zaświadczenie w razie potrzeby). a rodzicielskie (kosiniakowe) 1000 zł netto przez 12 m-cy to właśnie dziś sejm przyjął wystarczy poczytać albo ruszyć swoje 4 litery i zapytać w swoim urzędzie gminy tam szczegółów się dowiesz......

a [...] prawda jak w innych województwach jest juz te 1000 zł przez rok wypłacane
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: podwójne becikowe

Post autor: viktoria11 »

I właśnie najlepiej się wybrać do swojego urzędu i dopytać szczegółów czy np dzieci urodzone w grudniu tez otrzymają 1000 zł przez rok no co kogo interesuje wiadomo każdy ma różną sytuację ja tu pisałam akurat o jasielskim MOPS bo to jasielski portal niewiem jak w innych województwach może swoje jakieś dodatki inne mają.......
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: podwójne becikowe

Post autor: viktoria11 »

teraz dopatrzyłam że pisałam o kosiniakowym że dziś przyjał sejm a to przecież program 500+ dziś wkońcu przyjął........ przepraszam za błąd tyle tych dodatków że się już mylą....... tak 1000 zł przez rok już jest wypłacane i nie tylko w jasielskim:) pozdrawiam
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: podwójne becikowe

Post autor: Anna78 »

Dokładnie moje kuzynka już od miesiaca korzysta z 1000 zl na dziecko. Mysle ze calkiem fajny pomysl mieli ;)
jaslanka09
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 3 września 2016, 11:31

Re: podwójne becikowe

Post autor: jaslanka09 »

Gdzie w Jaśle składa się wniosek o kosiniakowe?
ODPOWIEDZ