gdzie założyć konto bankowe ?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: luc »

Nie we wszystkich bankach. Nie wiem jak karta,ale tak poza tym w "Spółdzielczym w Bieczu oddział Jasło" (ten za urzędem miasta w drodze na rynek) przynajmniej osobiście się z takimi numerami nie spotkałem.Można ? Można. A kolejki wcale nie są tak duże.Dlaczego ? A choćby dlatego,że w przypadku małych banków "inaczej się nie da".

Co do karty - Pan nie wie jakie numery wycinają banki z "awariami systemu elektronicznego" w "naszym pięknym kraju" :D I lepiej,by się Pan nie dowiedział daleko od domu będąc bez gotówki i paliwa/biletu.
Oni tam zarabiają na tym, że mogę obracać Twoimi pieniędzmi, a nie na prowizjach, jak u nas.
A czym niby u nas mają obracać :?: Klasa średnia jest u nas bardzo nikła, więc zostają bankom tylko ludzie,którzy albo doskonale wiedzą co zrobić z pieniędzmi i nie potrzebują do tego banku,albo ludzie którzy nadmiaru pieniędzy nie mają - więc co dostaną to wybiorą by zapłacić rachunki/wydać.Tam za granicą ludzie mogą sobie pozwolić na luksus trzymania części pieniędzy stale na koncie.

I jeszcze taka kwestia: Polak woli gotówkę.I słusznie.Większa kontrola nad wydatkami. Zająć konto komornikom i innym urzędnikom jest bardzo łatwo - a gotówkę :?: :D .Zablokować konto - ta sama historia. Ukrywanie dochodów i wydatków - przed słusznym lub niesłusznym (urzędnicy interpretują po swojemu prawo) działaniem np. Skarbówki (PS: jestem pewien,że gdyby wyeliminowano gotówkę natychmiast rozkwitłby tu jakiś barter,albo jakaś lokalna wersja BTC - przy obecnym prawie szara strefa jest spora).
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: juve_fan »

Hao - coś mi się wydaję, że w tym temacie zatrzymałeś się w poprzedniej dekadzie. Trudno teraz znaleźć bank, który doi za bankomaty, przelewy i prowadzenie konta.

Znaleźć "normalne" konto walutowe to jest teraz problem i tutaj rzeczywiście dojarka jest na całego.
podróżnik1980
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 4 kwietnia 2016, 15:22
Lokalizacja: polska

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: podróżnik1980 »

Jest duży wybór na rynku. PKO BP, ING, Alior, BGŻParinbas itd. Trzeba zapoznać się z regulaminem każdego banku.
majkarola
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2016, 14:27

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: majkarola »

Według mnie aktualnie najlepszą ofertą posiada Smart Bank
LeonardaWZ
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2016, 12:28

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: LeonardaWZ »

Wszystko zależy czego potrzebujesz. Dobrą opcją jest mbank. Co jest dla Ciebie ważne: darmowe przelewy, mozliwość korzystania ze wszystkich bankomatów ....
Levis
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 14:00

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: Levis »

Mialam konto w Aliorze, jednak bardzo mnie zawiodl, ciagle cos zmieniali i mialam wrazenie ze te zmiany to na gorsze. Teraz jestem w mBanku. Jak myslicie jaki bank wybrac zeby zaczac oszczedzac?
Omi
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 12:18

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: Omi »

Ja mam, przeniesione z Banku Smart. Wg. mnie jest spoko.

Tylko, że Nest Bank ma raptem ze 3 miesiące, wcześniej to był bank Smart - stricte internetowy. Zostawili darmowe konta bez warunków, ale pytanie, czy tak będzie na lata, czy to tylko na początek, na zachętę, a potem wprowadzą opłatę za kartę. mBank dopiero po latach wprowadził, ale ostatnio zwiększał co jakiś czas i opłatę i minimalne miesięczne transakcje.
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: Zynek6 »

Z mojej strony polecam Paribas Bank
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: kamil3 »

GETIN ONLINE PARIBAS ING oraz inne najlepsze finansowanie ma GETIN oraz ING ja mam u nich polecam zależy kto jakie ma wymagania i firmy klient biznesowy to klient biznesowy który musi mieć profesjonalizm.
Aniessa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 lipca 2016, 13:41

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: Aniessa »

Ja korzystam z Getin Banku i PKO BP.
Krzysztof123
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 19 stycznia 2013, 15:59

Re: gdzie założyć konto bankowe ?

Post autor: Krzysztof123 »

zgadzam się PKO BP bądź GETIN BANK
ODPOWIEDZ