Panele podłogowe do kuchni

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Daria2
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 9 lipca 2010, 13:43

Panele podłogowe do kuchni

Post autor: Daria2 »

Witam, mam nadzieję, że znajdę jakąś radę fachowca. Chcę w kuchni założyć panele drewniane zamiast płytek. Czy ktoś z Was ma takie i jakie są w użytkowaniu? Jakie najlepiej kupić? Gdzie w Jaśle jest duży wybór z dobrymi cenami?
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: wieśniak »

Ja mam .Kupiłem najtańsze ,po co przepłacać .Gdy się zniszczą wymienię na nowe też tanie .Kupowałem w merkurym na promocji ,ale nie daleko stacji pks jest sklep z dużym wyborem (jadąc obwodnicą po lewej stronie).
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: Charlie_P »

Daria2 pisze:Witam, mam nadzieję, że znajdę jakąś radę fachowca. Chcę w kuchni założyć panele drewniane zamiast płytek. Czy ktoś z Was ma takie i jakie są w użytkowaniu? Jakie najlepiej kupić? Gdzie w Jaśle jest duży wybór z dobrymi cenami?
mam u siebie, wcześniej miałem tańsze ale po półtorej roku nadawały się do wymiany. Panele mają różne klasy ścieralności od AC1 do AC5, AC1, AC2, AC3 to panele nadające się raczej tylko do pokoi, a AC1 i AC2 tylko do takich w których będzie też dywan. Te o klasie AC4 nadają się już np. na korytarz, salon, a jeżeli ma to być kuchnia to tylko AC5, są droższe, ale jakościowo o wiele lepsze. Ceny się wahają od 40-60zł za 1m2, osobiście zamawiałem w merkury market, panele na prawdę jakościowo bardzo dobre, twarde, przynajmniej nie ma obawy że po zawilgoceniu zaczną się wybulwiać, okleina odklejać no i jest na nie 15 lat gwarancji. Jest jeszcze coś jak deska barlinecka, ale to już bardzo drogie rzeczy, w granicach 200zł za 1m2.
Także jeżeli płytki w kuchnie na NIE, to panele jak najbardziej, ale o klasie ścieralności tylko AC5 i do tego porządny podkład a nie najtańsza gąbka.

No chyba, że chce nam się robić często remonty i zmieniać panele, to można zrobić jak kolega wyżej, kupić tanie za 15zł i po roku wymienić na inny design.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Witam, ja również mam w kuchni panele. Klasa ścieralności najwyższa. Fakt, cena nie jest niska, ale idzie w parze z jakością. Wydaje mi się, że watro zainwestować trochę więcej pieniędzy i mieć spokój. Moje panele mają już ok. 10 lat i jak na razie żadnych problemów! Jestem z nich bardzo zadowolona. Kupowałam je w Merkurym, ale dokładnej ceny już nie pamiętam. Na szczęście nie mam sporej kuchni, więc fortuny nie wydałam :]
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: oszolom221 »

jak bym miał doradzić to zrób ogrzewanie podłogowe i ułóż płytki 60x60 :) nie widzę ładniejszej rzeczy a w nogi ciepło ;p
Daria2
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 9 lipca 2010, 13:43

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: Daria2 »

Dziękuję za informację - będą panele te najlepsze AC-5. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: Charlie_P »

oszolom221 pisze:jak bym miał doradzić to zrób ogrzewanie podłogowe i ułóż płytki 60x60 :) nie widzę ładniejszej rzeczy a w nogi ciepło ;p
Pod panelami też można ogrzewanie montować i też cieplutko :oczami:
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Panele podłogowe do kuchni

Post autor: oszolom221 »

wiem o tym ze można pod panelami tez mieć ogrzewanie :) tylko wiadomo płytki to płytki :)
ODPOWIEDZ