Oszustwo na tablica pl.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Oszustwo na tablica pl.

Post autor: dyna »

Witam mam takie pytanie czy zostal ktos z was oszukany na tablica pl.? i co potem robic??. W moim przypadku bylo tak ze zamowilem pewna czesc przyszlo zupełnie co innego w agonalnym stanie podejzewam ze nie byla to ceglowka tylko dlatego ze jest zbyt ciezka i zostala wyslana poczta. Czy jest szansa odzyskac kase lub to co zamowilem. ps,dzwonie do goscia ale ma mnie w d....e. :krzeslem:
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: nitro »

Dałeś się nabić, mogliście przeprowadzić to przez Allegro np. Masz jakieś dokumenty lub maile?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: dyna »

Tak mam maile które pisalem z gosciem a jesli chodzi o dokumenty to tylko ta przesylka z kwota i namiarami na goscia oraz zdjecia twaru ktory mial wyslac. Myslalem ze czasy ceglowek już sie skonczyly fakt na allegro kupowalem wiele razy i zawsze bylo ok a tu pierwszy i lipa ale chcialbym wiedziec czy przynajmniej moge ch.. zablokowac bo wystawia wiele zeczy i moze to naciagacz pozdro.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: Charlie_P »

Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny 1 konsument, który zawarł umowę na odległość (zwana dalej: ustawą o ochronie praw konsumentów) może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni.

Odsyłasz towar i piszesz pismo że zgodnie z wyżej wymienioną ustawą korzystasz z przysługującego Ci prawa do zwrotu zakupionego towaru na odległość do 10 dni, i zwracasz towar, podajesz nr konta na który mają być zwrócone pieniądze - podajesz termin na zwrot pieniędzy 10 dni. I tyle, jeżeli nie odda pieniędzy, wystarczy iść na policję, pokazać wszystkie maile, oraz kopię wysłanej rezygnacji.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: nitro »

Przesyłką ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru najlepiej.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: dyna »

Wszystko by bylo ok tylko zaraz jak otrzymalem niefortunna przesylke a bylo to 07 02 zadzwonilem do kolesia on stwierdzil ze on tego nie pakowal i nastapila pomylka nastepnie skoryguje to wesle wlasciwa a ja mu mialem odeslac ten siet. Pisalem do niego kilka razy on pitoli ze przesylke wyslal a do mnie nic nie dochodzi gra na zwloke dzieki za info ale szukaj innychart i ustaw. :padam:
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: nitro »

dyna pisze:Wszystko by bylo ok tylko zaraz jak otrzymalem niefortunna przesylke a bylo to 07 02 zadzwonilem do kolesia on stwierdzil ze on tego nie pakowal i nastapila pomylka nastepnie skoryguje to wesle wlasciwa a ja mu mialem odeslac ten siet. Pisalem do niego kilka razy on pitoli ze przesylke wyslal a do mnie nic nie dochodzi gra na zwloke dzieki za info ale szukaj innychart i ustaw. :padam:
Nastrasz go :P I tak możesz do 10dni odstapić od umowy, chcesz kase i tyle.
Awatar użytkownika
landri101
Guru
Guru
Posty: 196
Rejestracja: 8 stycznia 2009, 23:00

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: landri101 »

mnie na tablicy oszukali 3razy pod rząd, bez policji sie nie obeszło. Radzę wpisać w google nr konta,( ja już teraz tak robie) jesli jest ktoś ok, firma czy coś to wyskoczą Ci dane takie jak w aukcji, a jesli nie to np mi 1raz po fakcie wyskoczyło, że ten nr bankowy należy do oszusta, bo już pare osób na ciągnął... Często takie inf są na różnych forach, które google znajdzie :)
Awatar użytkownika
landri101
Guru
Guru
Posty: 196
Rejestracja: 8 stycznia 2009, 23:00

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: landri101 »

nitro pisze:Przesyłką ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru najlepiej.
tylko z przykrego doświadczenia wiem, że tacy ludzie podają wymyslone dane i paczka idzie do nikąd albo wraca do nas i my za nią znó płacimy
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: Charlie_P »

dyna pisze:Wszystko by bylo ok tylko zaraz jak otrzymalem niefortunna przesylke a bylo to 07 02 zadzwonilem do kolesia on stwierdzil ze on tego nie pakowal i nastapila pomylka nastepnie skoryguje to wesle wlasciwa a ja mu mialem odeslac ten siet. Pisalem do niego kilka razy on pitoli ze przesylke wyslal a do mnie nic nie dochodzi gra na zwloke dzieki za info ale szukaj innychart i ustaw. :padam:
No to sam zawaliłeś, teraz jak on jest ch**em to nie musi Ci nic przysyłać ani oddawać pieniędzy, bo na zwrot towaru już czasu nie masz. Jedyna opcja to iść na policję, ale też wątpię że prokurator się podejmie sprawy, bo jest już za późno..ale próbować można.
Awatar użytkownika
PrO.
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 19 lipca 2008, 15:55
Lokalizacja: Krajowice/Jasło

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: PrO. »

zamówiłem z tablicy telefon na pewną kwote koło trzech stów, przyszła kropla Beskidu w pudełku :) gość chyba wymyślił dane dzwonił z prywatnego miałem tylko emaile i nr aukcji , twierdził ze jest ze szczecina a okazało się całkiem inne miasto,jednak policja doszła kto gdzie kiedy i co wysłał.Gosc oddał pieniądze w bardzo szybkim czasie,takze idz z tym na policje.
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: Mars1024 »

SPRAWDZ GOŚCIA PRZED KUPNEM :dobani: I PROŚ O WYSYŁKE ZA POBRANIEM :wsciekly: I PO KŁOPOCIE >>>>>>>PROSTE :hurra:
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: krolik »

Mnie oszukala dziewczyna z Bydgoszczy. Sprzedawala dzieciece ubrania. Podobno nie jedna osobe tak oszukala.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: dyna »

Mars1024 pisze:SPRAWDZ GOŚCIA PRZED KUPNEM :dobani: I PROŚ O WYSYŁKE ZA POBRANIEM :wsciekly: I PO KŁOPOCIE >>>>>>>PROSTE :hurra:
Co mam zrobic nastepnym razem to ja wiem takich porad nie potrzebuje chodzi mi o to co zrobic teraz a przy okazji ostrzec innych.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Oszustwo na tablica pl.

Post autor: dyna »

PrO. pisze:zamówiłem z tablicy telefon na pewną kwote koło trzech stów, przyszła kropla Beskidu w pudełku :) gość chyba wymyślił dane dzwonił z prywatnego miałem tylko emaile i nr aukcji , twierdził ze jest ze szczecina a okazało się całkiem inne miasto,jednak policja doszła kto gdzie kiedy i co wysłał.Gosc oddał pieniądze w bardzo szybkim czasie,takze idz z tym na policje.
Dzieki za kakretne wskazowki tak zrobie. :ok: I NIGDY WIECEJ TABLICY hehehe
ODPOWIEDZ