Wysoko oprocentowane lokaty - gdzie?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

Re: Wysoko oprocentowane lokaty - gdzie?

Postprzez kedziorek » 15 stycznia 2016, 09:38

Infino napisał(a):Bardzo możliwe, że będą słabiej oprocentowane. Skoro kredytów będzie mniej, to banki nie będą potrzebowały ściągać tyle kasy z rynku.

Spadają i to coraz bardziej. Jakiś czas temu dokopałem się do artykułu. Mowi się w nim,że obecnie oprocentowanie lokat średnie to 1,4% oraz zdarzają sie lokaty w wysokości 0,1% ( swoją drogą to nie mam zielonego pojęcia kto odkłada kase na takiej właśnie lokacie...) .Przecież to nic a nic się nie opłaca. Z drugiej strony jest kilka opłacalnych lokat. Najbardziej opłaca się zakładać lokatę do 10 tys. Obecnie dwa banki: Idea bank oraz mbank oferują tam lokatę w wysokości 4% . Zreszta na stronie obecnie masz aktualny ranking na ten miesiąc to sobie zerknij:
http://direct.money.pl/sekcje/ranking-l ... yczen-2016
kedziorek
Guru
Guru

Postprzez kaszlak » 15 stycznia 2016, 16:28

ja bym polecał raczej zakładać konta oszczędnościowe takie jak w Getin banku. Tutaj znajdziecie ranking lokat i kont oszczędnościowych http://www.inwestowaniena5.pl ja korzystam często bo lubię oszczędzać.
kaszlak
Debiutant
Debiutant

Postprzez alka34 » 20 stycznia 2016, 11:21

A moim zdaniem lepiej jest zastanowić sie nie nad lokata ale nad kontem oszczędnościowym... Obecnie wiele banków oferuje konta oszczędnościowe oprocentowane tak samo jak lokaty. Przy czym nie zamrażacie swoich pieniędzy. Możecie je wyciągnąć sobie z konta kiedy tylko chcecie.Taką ofertę ma na przykład Smart Bank:
http://www.banksmart.pl/

Mają tam konto oszczędnościowe oprocentowane na 2,8%.
alka34
Guru
Guru

Postprzez furman » 20 stycznia 2016, 11:27

alka34 napisał(a):A moim zdaniem lepiej jest zastanowić sie nie nad lokata ale nad kontem oszczędnościowym... Obecnie wiele banków oferuje konta oszczędnościowe oprocentowane tak samo jak lokaty. Przy czym nie zamrażacie swoich pieniędzy. Możecie je wyciągnąć sobie z konta kiedy tylko chcecie.Taką ofertę ma na przykład Smart Bank:
http://www.banksmart.pl/

Mają tam konto oszczędnościowe oprocentowane na 2,8%.

Mam u nich konto. Są tani i mają przyjazny interfejs. Mogę polecić.
furman
Guru
Guru

Postprzez kawosz » 26 maja 2017, 23:06

Gdzie warto założyć lokatę żeby był jakiś %, mam konto w pko bp i lokaty tez korzystam z IKO ale oprocentowanie IKO lokat spadają strasznie dlatego szukam banku który miałby jakiś 2-3% w skali roku beż konieczności zakładania konta ROR, tylko same lokaty.
kawosz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Zynek6 » 27 maja 2017, 00:05

takie nie istnieja
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez laszlobaszlo » 6 grudnia 2017, 21:12

Lokaty nie są wysoko oprocentowane, ale często są bardziej niż satysfakcjonujące. Ja mam lokatę terminową w Toyota Banku i nie narzekam na procent, przy odpowiednich środkach można naprawdę nieźle zarobić.
laszlobaszlo
Początkujący
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Poszukuję informacji, usługi, przedmiotu