Golden retriever - problem

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Golden retriever - problem

Post autor: witek74 »

Witam!
Jestem właścicielem 3 - letniego psa rasy golden retriever. Pies idealny dla rodziny.
I problem… Pies ma często biegunki. Dwa dni spokoju i biegunka, nieraz połączona z wymiotami. Gdy pies ma podawany antybiotyk jest wszystko w porządku. Ma apetyt i wypróżnianie ok.
Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, wyniki w normie. Czyli powinno być ok. Weterynarz wyjaśnił, że u mojego pupila za szybko pracują jelita, przepuszczają wszystko co do nich trafi. Antybiotyk zabija florę bakteryjną, spowalnia pracę jelit i wtedy pies funkcjonuje normalnie. Weterynarz nic więcej nie potrafi mi poradzić.
Jestem bezsilny, choć chciałbym pomóc mojemu czworonogowi. Wiem, że podawanie antybiotyku w takich ilościach na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale na obecną chwilę jedynym, żeby mój pies nie chorował.
Gdyby ktoś miał podobny problem ze swoim pupilem, proszę o radę jak sobie z tą dolegliwością poradzić.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Golden retriever - problem

Post autor: Mosznicki »

Zakładam, że ten post to nie spam.

Jest kilka forów w sieci, które warto poczytać. A przede wszystkim skonsultować innego weterynarza. Może zmienić dietę. Szukać, szukać po prostu. Bo gdyby chodziło o dziecko, nie psa?


WKLEJAM ŚCIĄGAWKĘ LEKÓW PRZECIW BIEGUNCE

ENTERAMID (przeciwbiegunkowy)
KARBOWITAL (psi wegiel w plynie)
NIFUROKSAZYD (bardzo dobry lek przeciw biegunce)
ROYAL CONVALESCENCE (plyn do pojenia z mikroelementami)
Pasze EAGLE PACK - po leczeniu by wyrownac flore bakteryjna
HILS DID na "po leczeniu"
no i zwykla SMECTE...

http://www.goldenretriver.fora.pl/zdrow ... ,1251.html

http://goldenek.pl/41/golden-retriever-rozwolnienie/
http://www.dogomania.com/forum/topic/11 ... u-goldena/
http://forum.gazeta.pl/forum/w,525,4348 ... omocy.html
https://www.vetopedia.pl/article203-1-b ... u_psa.html
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Golden retriever - problem

Post autor: witek74 »

Dzięki za zainteresowanie.
Fora internetowe przeglądnąłem skrupulatnie wcześniej od A do Z.
Interesuje mnie informacja czy ktoś miał podobny problem z czworonogiem i udało mu się z tym uporać.
kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 marca 2013, 19:25

Re: Golden retriever - problem

Post autor: kosmiks1 »

ja mam goldenkę i mojej suczce zdaża się to tylko kiedy ma alergię pokarmową ,a ma na żółty ser ,może ma alergię na karmę spróbuj 3 mce dawac karme dla alergików sa u weterynarza choć lepiej zamów na allegro znacznie tansza
Awatar użytkownika
anka765
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 3 lipca 2017, 17:07
Lokalizacja: Daleko

Re: Golden retriever - problem

Post autor: anka765 »

Podstawowe pytanie - czym pies jest karmiony?
Awatar użytkownika
Maciek77
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2015, 10:58

Re: Golden retriever - problem

Post autor: Maciek77 »

To może być alergia na jedzenie.
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Golden retriever - problem

Post autor: witek74 »

Dwóch niezależnych weterynarzy wykluczyło alergie pokarmową.
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Golden retriever - problem

Post autor: witek74 »

Ryż+( mięso z indyka, drobiowe, serca wieprzowe ,indycze, wątróbka) - biegunka
Sucha karma( Royal Canin, Purina)- biegunka.
Pies był na monodiecie zaleconej przez weterynarza- biegunka.
maksym
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 października 2014, 15:29

Re: Golden retriever - problem

Post autor: maksym »

Bardzo skutecznym na uporczywe biegunki jest diarvet z vetexpert. Bardzo szybko psa opuściła biegunka i powrócił do formy a wcale dobrze to nie wyglądało.
Anna Wójcik
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 20:54

Re: Golden retriever - problem

Post autor: Anna Wójcik »

Pies powinien mieć zbadaną wątrobę oraz trzustkę. Przez 3 mc podawaj karmę Royal Canin DR 21 hypoallergenic lub Royal Canin Gastro Intestinal na ostre lub przewlekłe biegunki. Nie podawaj mu nic innego tylko karmę inaczej nie zobaczysz czy karma zadziała. Nie dawaj mu mięs, ryżu itp. Tylko karmę podzieloną na dwa, trzy posiłki i tylko Royal Dr 21 LUB Gastro. Jeśsli DR 21 zadziała to do końca życia można już ją podawać. Jeśli nie zadziała to zobacz na Royal Canin Gastro Intestinal. Ze względu, że pies ma biegunki kup i podawaj probiotyk Bioprotect 2 kapsułki dziennie przez 10 dni. Nigdy nie mieszaj karm. Albo jedna przez 3 mc albo druga przez 3 mc jak coś pomoże to do końca życia. Poczytaj i zdecyduj która będzie pierwsza.
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Golden retriever - problem

Post autor: witek74 »

Pies miał badaną wątrobę oraz trzustkę, badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
Co do karmy to spróbuję zastosować.
Dziękuję za podpowiedz.
Awatar użytkownika
anka765
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 3 lipca 2017, 17:07
Lokalizacja: Daleko

Re: Golden retriever - problem

Post autor: anka765 »

aga88 pisze:Miałam tez ten problem i ktoś mi polecił dawać raz dziennie kawałek niewielki surowego mięsa oprócz normalnej karmy i pomogło
Dziwne. Zeby strawic surowe mieso pies musi wytworzyc kwasy zoladkowe o innym pH niz do strawienia przetworzonej karmy. To nie jest bez wplywu na jego uklad pokarmowy.
gagatek22
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 11:28

Re: Golden retriever - problem

Post autor: gagatek22 »

Rzeczywiście może być to kwestia nieodpowiedniej diety albo źle dobranej karmy. U mnie pies też miał taki okres, że wymiotował, strasznie mu sierść wypadła itd. Okazło się że brakowało mu witamin. Teraz mu razem z karmą podaję witaminy i suplementy diety z gamedog.eu, weterynarz mi je polecił więc są dobre, zresztą widać to po moim czworonogu, że chętniejszy do zabaw jest i biegania
julita56
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 31 marca 2023, 21:46

Re: Golden retriever - problem

Post autor: julita56 »

Tego typu pies potrzebuje dobrej jakości przysmaków oraz karmy. Jeżeli chodzi o przysmaki to bardzo polecam przysmaki od mrbandit na pewno zapewnią pieskowi własciwe warunki do rozwoju i wzrostu
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Golden retriever - problem

Post autor: Mosznicki »

Tu sprzedaj. Chętnie przytulą.
https://www.elwooddogmeat.com/
:ok:
ODPOWIEDZ