Kotły gazowe

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

Kotły gazowe

Postprzez jungle-is-massive » 22 stycznia 2018, 12:04

Witam,licahc
W nowym domu mamy zamiar zainstalować kocioł gazowy kondensacyjny i tutaj moje pytanie. Jakich producentów kotły wy posiadacie i jak wygląda dostęp do autoryzowanych serwisów na terenie i w okolicach Jasła? Pozdrawiam
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Kotły gazowe

Postprzez Mecenas » 22 stycznia 2018, 21:55

Buderus 24 kW
Mecenas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez _WHISKEY_ » 22 stycznia 2018, 22:54

jungle-is-massive napisał(a):Witam,licahc
W nowym domu mamy zamiar zainstalować kocioł gazowy kondensacyjny i tutaj moje pytanie. Jakich producentów kotły wy posiadacie i jak wygląda dostęp do autoryzowanych serwisów na terenie i w okolicach Jasła? Pozdrawiam

Murator.pl
U mnie Vaillant tradycyjny, stojące żeliwo, pracuje 13 lat, bez problemu.
Nie korzystałem z serwisu.
_WHISKEY_
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez BUDMAX » 22 stycznia 2018, 23:39

DIE DIETRICH dedietrich.pl/ polecam najlepsze bardzo drogie ale bardzo dobra jakość polecam super piece kocioły!!
BUDMAX
Obyty
Obyty

Postprzez wirgin » 25 stycznia 2018, 19:46

Do ogrzania powierzchni ok 200 m2 wystarczy spokojnie (z zapasem) Buderus GB 062 14KW.
Bardzo udany i mega oszczędny piec. Jak do domu to proponuję wziąć go z zasobnikiem wody i regulatorem RC300. Oszczędność i wygoda na lata. Nie słyszałem by ktokolwiek był niezadowolony z tego połączenia pieca i zasobnika.
wirgin
Guru
Guru

Postprzez _WHISKEY_ » 27 stycznia 2018, 14:34

Myślę, ze 14 kW może być do 200 m zbyt mały, zwłaszcza, jeżeli mamy w domu "pdłogówkę".
Generalnie przyjmuje się 1 kW na 10 m2.
_WHISKEY_
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez panterablue » 30 stycznia 2018, 10:09

#_WHISKEY_ taki sposób obliczania przyjmuje się dla starych, raczej kiepsko docieplonych domów.
Jeżeli chcemy policzyć "spod dużego palca" zapotrzebowanie na ciepło w nowym domu trzeba skorzystać z dwóch metod:
1) Q= powierzchnia * 80 W/m2
2) Q= kubatura * 28 W/m3

Wzór drugi jest znacznie dokładniejszy, ponieważ uwzględnia wysokość pomieszczeń.
W przypadku kolegi trzeba przyjąć jednak sporo uproszczeń:
- nie mamy informacji, jak docieplił swój dom, aczkolwiek znając trend, można przypuszczać, że bardzo dobrze,
- brakuje informacji o sposobie wentylacji (przy wentylacji mechanicznej straty są znacznie mniejsze) - mimo to, zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna,
- istotne informacje to również: orientacyjny stosunek przeszklenia ścian zewnętrznych i stropu, oraz np. ulokowanie garażu/ wiaty na działce.

Q= 200m2 * 2,5m * 28W/m3 = 14 000 W

Dobór kotła, wentylacji w budynku jest bardzo istotny z punktu widzenia komfortu w budynku, ale też i ekonomicznego. Polecam głębiej pochylić się nad tym tematem przy budowie domu.
panterablue
Guru
Guru

Postprzez szlapt » 30 stycznia 2018, 11:15

panterablue napisał(a):#
- brakuje informacji o sposobie wentylacji (przy wentylacji mechanicznej straty są znacznie mniejsze) - mimo to, zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna,

i z tym się nie zgodzę bo jak jest zimno to ludzie zazwyczaj zatykają kratki (czyt. nie ucieka ciepło) i żyją w smrodzie. W przypadku rekuperatora jednak jest stała wymiana powietrza które mimo nie wiadomo jakich odzysków jest chłodniejsze niż to wewnątrz. Tak że jeśli chodzi o mniejsze straty ciepła przy rekuperatorze jest to dla mit co nie zmienia faktu że komfort mieszkania jest nieporównywalnie większy.
szlapt
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez panterablue » 30 stycznia 2018, 12:19

szlapt napisał(a):
panterablue napisał(a):#

i z tym się nie zgodzę bo jak jest zimno to ludzie zazwyczaj zatykają kratki (czyt. nie ucieka ciepło) i żyją w smrodzie. W przypadku rekuperatora jednak jest stała wymiana powietrza które mimo nie wiadomo jakich odzysków jest chłodniejsze niż to wewnątrz. Tak że jeśli chodzi o mniejsze straty ciepła przy rekuperatorze jest to dla mit co nie zmienia faktu że komfort mieszkania jest nieporównywalnie większy.

Zgadza się, ale budując nowy dom, nie można (nie powinno się) zakładać, że zaraz będziemy kratki zamykać.
Zgodzę się również, że powietrze z centrali wentylacyjnej jest chłodniejsze, niż to wewnątrz, ale taką centralą można też sterować, a nawet ją wyłączyć (w przypadku siarczystych mrozów).
Przy założeniu, że dla wentylacji grawitacyjnej- kratki pozostawiamy otwarte na zimę, a dla wentylacji mechanicznej- dobrze ustawimy regulator, moje stwierdzenie jest prawdziwe.
panterablue
Guru
Guru

Postprzez Dixel » 7 lutego 2018, 13:42

Ja na 200mkw mam piec Viessmanna 24 kw drogie cholerstwo, ale ma dobre sterowniki i elektronikę i co jest ważne długą gwarancje. Kotły Valianta też są dobre. Panie budmax przy dzisiejszych cenach węgla chcesz kokoś postawić na minie z kotłami węglowymi i to jeszcze na ekogroszek, no chyba że je sprzedajesz i boisz się że nie zejdą ci kotły 5 generacji. Co do rekuperacji powietrze wyciągane z pomieszczeń typu kuchnia, łazienki i kotłownia ogrzewa powietrze napływające.
Dixel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez jungle-is-massive » 13 lutego 2018, 15:57

Dzięki za informacje, a czy miał ktoś z was kontakt z kotłami firmy Beretta? Kilku sprzedawców je zachwalało, ale to zdanie sprzedawców. Trzeba to porównać z opiniami użytkowników.
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez jungle-is-massive » 14 lutego 2018, 16:24

Mecenas napisał(a):Buderus 24 kW

Witam, jak obliczyłeś moc kotła nie mając żadnych danych? Kilka osób sugeruje 14 KW . Mnie przede wszystkim chodzi o producenta. Opinia użytkownika, sprzedaż i autoryzowany serwis w Okolicach Jasła.
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Mario12 » 14 czerwca 2018, 13:57

Ja posiadam De Dietrich i faktycznie w tym wypadku, wiesz za co płacisz. Najwyższa jakość produktów i bezkonkurencyjne wykonanie, polecam :ok:
Mario12
Debiutant
Debiutant

Powrót do Poszukuję informacji, usługi, przedmiotu