Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: kbolek194 »

Czy mogę załatwić takie zaświadczenie poprzez Sąd w Jaśle czy rzeczywiście tylko do Krosna? Jeśli tak to, w którym miejscu jest ten Oddział Sądu i czy muszę osobiście się udać, czy też poczta można wysłać wniosek?
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: yogford »

2 tygodnie temu wybierałem dla znajomej takie zaświadczenie. Rzeczywiście niestety w Jaśle nie da się tego załatwić i trzeba się pofatygować do Krosna... (prawdopodobnie można też to załatwić pocztą, ale stwierdziłem, że osobiście będzie szybciej i sprawniej). Zaświadczenie - w postaci przybicia trzech pieczątek na wniosku, który miałem ze sobą (wydrukowany, wypełniony i podpisany przez znajomą, która zaświadczenia potrzebowała) to koszt 30 zł, do tego potrzebowałem upoważnienia do wybrania zaświadczenia dla innej osoby i okazało się, że "opłata skarbowa od upoważnienia" wynosi 17 zł (tak, wiem, absurd...). Tej opłaty nie ma, jeśli zaświadczenie wybiera się dla kogoś z rodziny (i prawdopodobnie dla siebie samego :) ). Na miejscu udzielono mi informacji, że prowizja w banku od tych 17 zł wynosi 20 zł (!), ale nieopodal Sądu jest punkt opłat i tam wpłaciłem kasę z prowizją 1 zł. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego znajduje się na ul.Wolności 3, pok.04, tel.13 420 16 44. Punkt Informacyjny KRK jest czynny w poniedziałki od 8.00 do 18.00 oraz od wtorku do piątku od 8.00 do 16.00. Żeby znaleźć wniosek do wypełnienia wystarczy wpisać w googlarkę "wniosek o niekaralności" i wejść w pierwszy wyszukany adres (bip.ms.gov.pl i dalej zakładki rejestry i ewidencje i krajowy kodeks karny). Mam nadzieję, że pomogłem :)
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: kbolek194 »

Dzięki wielkie :) Ale jeszcze mam jedno pytanko: ulica Wolności, gdzie to jest tak mniej więcej?
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: yogford »

Nie wiem jak Ci to opisać... niedaleko dworca PKP. Wystarczy użyć Google, wpisać Krosno ul. Wolności i zobaczyć na mapę :)
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: kbolek194 »

Dziękuję bardzo :)
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: T135 »

Można w Krośnie (czasami trzeba czekać 1-2 dni na załatwienie, a czasem jest od ręki - nie wiem od czego to zależy), lub w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Tam zawsze dostaję od ręki. Wybieram zaświadczenie kilka razy do roku ;) Koszt 50zł.
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: Gdzie mogę nabyć zaświadczenie o niekaralności??

Post autor: daro326 »

a ja mam troche inne pytanie - kilka lat temu zdarzylo mi sie zrobic cos glupiego za co dostalem prace społeczne. Czy takie coś po jakimś czasie się przedawnia?
ODPOWIEDZ