Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
weronika2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, 17:06

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: weronika2 »

Poszukuję firmy zajmującej się pomocą w zakresie uzyskania odszkodowania za słupy elektryczne albo gazociągi na działce . Może ktoś słyszał coś na ten temat albo korzystał z takich usług i mógłby polecić jakąś firmę najlepiej z Jasła, Krosna lub okolic . Będę wdzięczna za pomoc.
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Hermann »

Te słupy linii wysokiego/niskiego napięcia, gazociąg/wodociąg/kanalizacja/ linia telekomunikacyjna czy tam jeszcze coś, wykonano nielegalnie, nie ma ich na mapce zasadniczej działki?
weronika2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, 17:06

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: weronika2 »

Czytałam, że właściciele działek z liniami energetycznymi, sieciami gazowymi lub wodociągowymi mogą ubiegać się o odszkodowania od firm przesyłowych, np. http://www.slupy-energetyczne.pl/
http://www.prawny-doradca.pl/odszkodowa ... rgetyczne/
http://www.odszkodowaniazaslupy.pl/

i wiem, że są w Polsce firmy które się tym zajmują , ale nie wiem czy w Jaśle albo okolicach Jasła jest taka firma, może akurat ktoś będzie wiedział.
weronika2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, 17:06

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: weronika2 »

oliki pisze:Przy odszkodowaniach nie ma potrzeby szukania firmy z okolicy, ja korzystałem z usług firmy z Gorzowa, przy kolizji. Pełna satysfakcja pomimo kontaktu telefoniczno / pocztowego. W razie czego daj znać na priv, wyślę namiary. Swoją drogą to nie jestem pewien czy ten Twój link do bloga z poradami prawnymi nie jest jakoś powiązany z tymi moimi odszkodowaniami, bo nazwisko to samo, tylko osoba inna. Tak czy inaczej, życzę powodzenia i cierpliwości, bo łatwo nie będzie :)
A czy ta firma zajmuje się też odszkodowaniami za słupy i gazociągi ??
anja
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 19 lutego 2011, 20:01

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: anja »

Ja też jestem zainteresowana tematem, także gdyby ktoś znał takie firmy, które mogłyby pomóc i najlepiej jednak z jasła to proszę o informacje.
oliki
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 7 września 2011, 11:36

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: oliki »

Napisałem do nich maila. I dostałem taka oto odpowiedź.

"Tak, poza odszkodowaniami komunikacyjnymi czy wypadkach przy pracy zajmujemy się również odszkodowaniami za słupy energetyczne oraz inne media przechodzące przez Państwa ziemię. W tym zakresie obsługujemy sprawy z całego kraju, natomiast komunikacyjne z całej Europy.
Warunki i potrzebną dokumentację podajmy po wstępnym rozpoznaniu sprawy, gdyż istnieje wiele czynników wpływających na to, a każda sprawa może się znacząco różnić"
weronika2
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, 17:06

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: weronika2 »

oliki dziękuję za pomoc
oliki
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 7 września 2011, 11:36

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: oliki »

nie ma za co, kidyś tak samo mi ktoś pomógł :)
Matq
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2011, 17:16

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Matq »

witam również miałem podobną sprawę odnośnie uzyskania odszkodowania troche poszukałem i znalazłem w Jaśle jest taka firma która sie tym zajmuje
stanleykop
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 8 września 2011, 07:31

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: stanleykop »

witam również miałem podobną sprawę odnośnie uzyskania odszkodowania troche poszukałem i znalazłem w Jaśle jest taka firma która sie tym zajmuje
A mógłbyś podać namiary na tą firmę?
Paweł1
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2012, 22:08

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Paweł1 »

Witam
Zajmuję się służebnością przesyłu. Pracuję dla Korporacji Prawno Finansowej Feniks. Osoby zainteresowane uzyskaniem odszkodowania proszę o kontakt telefoniczny: 728 838 071.

Pozdrawiam serdecznie.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Kudłaty »

duże odszkodowania są ??
Paweł1
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2012, 22:08

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Paweł1 »

Zależne jest to m.in od wartości działki oraz rodzaju i ilości mediów znajdujących się na tej działce. Odszkodowania rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych.

Pozdrawiam
krzyś
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 listopada 2008, 15:53

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: krzyś »

Witam,

mam podobny problem słup stoi na działce ok 5-6 m od granicy i chciałbym ją sprzedać, ale przez to traci na wartości, a kilkadziesiąt lat temu słup stał u sąsiada na działce i pewnego dnia pojawił się na mojej, czy jest szansa na przesunięcie słupa przynajmniej w granicę, wtedy zmienia to postać rzeczy ????
Paweł1
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2012, 22:08

Re: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za słup na działce

Post autor: Paweł1 »

Witam
Energetyka oczywiście odrzuci wniosek o przeniesienie słupa chyba że Pan pokryje koszty. Jeżeli udałoby się uzyskać odszkodowanie za służebność przesyłu to pieniądze można przeznaczyć właśnie na ten cel.
Pozdrawiam Paweł

728 838 071
ODPOWIEDZ