Dobry adwokat od rozwodow

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
kklaudia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 września 2011, 16:41

Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: kklaudia »

Poszukuje dobrego adwokata, ktory zajmuje sie sprawami rozwodowymi? czy możecie kogoś polecić?
paolla304
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2010, 13:01

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: paolla304 »

polecam Panią Magdalenę Górkę-Lubaś, sama korzystałam z jej usług ;) ma kancelarię na ul. Jagiełły, w linku masz dane kontaktowe http://www.adwokat-jaslo.pl/index.php?s ... ontakt.php
krzyslikejazz1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:06

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: krzyslikejazz1 »

Tak z Ciekawości. Czemu się rozwodzisz?
kklaudia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 września 2011, 16:41

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: kklaudia »

Ktoś inny zdecydował o tym, iz rozwód stał sie koniecznością. Wierzyłam w miłość na zawsze:), ale życie pokazało, iż tylko Ja w to wierzyłam. I kurcze straciłam tą wiarę...
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: Mysia84 »

Słyszałam dobre opinie o wyżej wymienionej Adwokatce... również w sprawach związanych z opieką nad dzieckiem w przypadku rozwodu także Polecam z Nią się skontaktować...

Ps. Trzymaj się DZIEWCZYNO !!!
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: ewahm »

Ile kosztuje porada u tej Pani i jakie są całkowite koszty rozwodu.
A może ktoś wie jak przeprowadzić separację itd
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: dragoness »

Wystarczy znaleźć w necie formularz i złożyć w sądzie. Jednak jeśli sprawa jest skomplikowana, to lepiej wziąć adwokata. Koszty kształtują się od 2 do 4 tysięcy.
malberg
Guru
Guru
Posty: 144
Rejestracja: 12 lipca 2009, 20:15

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: malberg »

nie trzeba adwokata, pozew można samemu napisać, i złożyć w odpowiednim Sądzie, jeżeli oczywiście sprawa jest ustalona przez strony wcześniej o rozwodzie bez win którejś ze Stron, bo jeżeli z winy którejś ze Stron to polecam adwokata mieć.
Polecam serdecznie siebie w sporządzaniu pozwów i pism.
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: ewahm »

Znajoma była po poradę prawną (dostała adres w MOPSie) na Floriańskiej, jako niepracująca matka z dzieckiem. Powiedziała tam, iż chce złożyć wniosek o separację i alimenty (mąż się zgadza na separację - na rozwód nie). Znajoma chce mieć rozdzielność majątkową, alimenty, a za parę lat może dzięki separacji otrzyma łatwiej rozwód ( nie chce prać rodzinnych brudów, zgłaszać świadków itp - emocjonalnie jest z nią źle ). Pan, który udzielił jej porady, powiedział, że separacja to coś takiego, gdzie później się do siebie wraca i również jest przy niej pranie wszystkich brudów, powoływanie świadków, mieszanie się z błotem itd . Jest zrezygnowana. Idzie po poradę prywatnie, to może ktoś lepiej jej wytłumaczy i pomoże.
mallinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2011, 21:30

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: mallinka »

W kwestii adwokata nie doradzę Ci za wiele,ale jeżeli chodzi o wniosek do sądu o alimenty i o rozwód to po prostu ściągnęłam z internetu i przerobiłam go tak jak wymagała tego moja sytuacja. Ja najpierw wnosiłam o alimenty tu do sądu w Jaśle, a dopiero jak się wyrok uprawomocnił do Krosna o rozwód. Zrobiłam tak bo wszyscy mówili, że sprawa rozwodowa długo trwa i w ogóle, a na alimentacyjną się czeka krócej, chociaż w moim przypadku było na odwrót: na rozprawę alimentacyjną czekałam ponad miesiąc, a rozwodową 3 tygodnie. Nie miałam adwokata żadnego mimo, że rozwód był z orzekaniem o winie. Ale może też trafiłam na fajnego sędziego, który po zapoznaniu się z materiałem dowodowym załączonym do pozwu nie wzywał nikogo na świadka(choć miałam tam wypisanych) i orzekł wszystko na moja korzyść tak jak wnosiłam.Więc może warto samemu spróbować, a ewentualnie potem szukać adwokata w razie konieczności.
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: ewahm »

Opiszę Wam sytuację mojej znajomej - po ślubie chcieli kupić mieszkanie.Ona miała większą część pieniędzy (brakowało 30 tys), prosiła męża żeby wziął pożyczkę i będą mieli swoje własne lokum (nawiasem mówiąc, teściowa prosiła zięcia żeby wziął pożyczkę, a ona pomoże im ją spłacać). Pan mąż absolutnie się na to nie zgodził, więc na koniec teściowa kupiła mieszkanie na siebie i dała żeby tam mieszkali. Ciągle, i mąż i jego rodzina wypominali jej, że nic nie ma, bo mieszkanie jest na jej matkę - cały czas chcieli, aby w końcu, to mieszkanie zapisać też na niego.
Atmosfera stała się napięta.Pewnego razu teściowa powiedziała jej, że jej syn wpadł w bagno, bo się z nią ożenił. że jest byle jaka, nikt ją nie chciał i że jest nic niewarta. Jeszcze można by było to przeżyć (w końcu z teściową się ślubu nie brało) ale "kochany" mąż zamiast stanąć w obronie żony - powiedział żonie - "przecież moja mama powiedziała ci prawdę, ludzie tak mówią". SZOK.
Ale idąc dalej, gdy mu powiedziała,że ożenił się z nią chyba tylko dlatego, bo mu kazali (ciąża), pan mąż na to, że to ona pewnie chciała być w ciąży, żeby się z nią ożenił, bo nikt ją nie chciał - po raz drugi SZOK. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oni myślą, że nic takiego się nie stało - wszystko jest ok, a ona jest ta zła, bo się o byle co obraża.
Znajoma szuka pracy ( dziecko pójdzie do przedszkola) i pewnie złoży wniosek o rozwód.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: yorker »

A to mieszkanie w końcu na kogo jest?
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: ewahm »

Mieszkanie jest na matkę znajomej. Matka sprzedała dom i kupiła 2 mieszkania, w jednym mieszka matka, a w drugim mieszkała córka z mężem i dzieckiem (od 2 miesiący mąż mieszka u kochanych rodziców).
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: yorker »

Jeśli na kochanego męża nie ma zapisanego żadnego wspólnego majątku, to po co szukać jakiegos specjalnego adwokata od rozwodów?
Sąd i tak przyzna opiekę matce.

Jeśli natomiast panstwo chca sie pogodzic, to proponuje pójśc wspólnie do psychologa albo odbyć mediacje przed sądem
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: Dobry adwokat od rozwodow

Post autor: ewahm »

"Kochany" mąż chce wspólny samochód, działkę którą dostali od jego rodziców i pół pieniędzy jakie dostali na weselu.
Oczywiście znajoma mówi, że jeżeli się dogadają, to zrzeknie się tej działki (odstali ją w darowiźnie, ale przepisanie u notariusza sami musieli opłacić - 1000 zł), nawet samochodu, ale żadnych pieniędzy nie będzie mu zwracać, pomijając to, że ich nie ma.
ODPOWIEDZ