nauki przedmałżeńskie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: avicularia »

słoneczko pisze:jeśli się da "załatwić" to po co chodzić i sie nudzić sluchając bzdur. chodziłam na nauki w parafi parę lat temu więc wiem jak to wygląda :)
Tez tak myślałam, dokópi nie trafiłam na nauki z prawdziwego zdarzenia. Niestety większość nauk prowadzą zupełnie niekompetentne osoby ( szczególnie jeśli chodzi o nauki przedślubne i poradnie prowadzone przez nawiedzone panie, żyjące we własnym wymyślonym świecie). Ale zmieniłam zdanie po naukach o których juz tu pisałam i od tej pory jestem orędowniczką katechez przedmałżeńskich :D i wszystkich będę do nich namawiać.
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

Wybieram , a raczej planuje wybrac sie na 1 spotkanie organizowane u Franciszkanów tylko niech mi ktoś podpowie jak to w ogóle działa. Takie spotkanie jest po mszy świętej wieczornej w kościele? Jak to sie w ogóle zaczyna? :) Prosze kogos o rade, najlepiej kogoś kto ma to już za sobą . I faktycznie trzeba chodzic 3 miesiące czy mozna to u kogoś kupić?
Jaślaneczka
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 18:45

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: Jaślaneczka »

mela pisze:Wybieram , a raczej planuje wybrac sie na 1 spotkanie organizowane u Franciszkanów tylko niech mi ktoś podpowie jak to w ogóle działa. Takie spotkanie jest po mszy świętej wieczornej w kościele? Jak to sie w ogóle zaczyna? :) Prosze kogos o rade, najlepiej kogoś kto ma to już za sobą . I faktycznie trzeba chodzic 3 miesiące czy mozna to u kogoś kupić?
mela ale na które nauki planujesz iść? Na przedmałżeńskie czy przedślubne? Przedmałżeńskie są we wtorki o 18-stej a przedślubne w III niedzielę miesiąca.Jeśli nie masz żadnych to musisz zacząć najpierw chodzić na przedmałżeńskie we wtorki. Na stonie franciszkanów masz terminy kiedy się zaczynają. Jest to 6 spotkań co tydzień. Acha i nie są one w kościele tylko w sali św. Maksymiliana. Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
vavava
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 10:24

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: vavava »

nauki w Dębowcu to raptem dwa trzy spotkania
prowadzi je super ksiądz i fajne panie z poradni
szczerze polecam
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: dziewczyna »

Tak również polecam Dębowiec :) Szybko i przyjemnie :)
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

Jaślaneczka dziekuje :) W tym roku chodziłam na kurs przedmałżeński w mojej parafii a teraz planuje zrobic nauki które pono trwają 3 miesiace i one też sie zaczynają o godz 18 w sali Św Maksymiliana???
Ostatnio zmieniony 17 marca 2012, 15:21 przez mela, łącznie zmieniany 1 raz.
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

A Debowcu można zrobić te nauki które trwają 3 miesiące czy tylko kurs przedmałżeński?
Jaślaneczka
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 18:45

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: Jaślaneczka »

mela pisze:Jaślaneczka dziekuje :) W tym roku chodziłam na kurs przedmałżeński w mojej parafii a teraz planuje zrobic nauki które pono trwają 3 miesiace i one też sie zaczynają o godz 18 w sali Św Maksymiliana???
Czyli te drugie przedślubne (dekanalne). One są w III niedzię miesiąca o godzinie 13 też w tej sali św. Maksymiliana.
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: dziewczyna »

wszystkie nauki można zrobić w Dębowcu, bez żadnego problemu, przyjeżdżają nawet panie z poradni rodzinnej . :)
Wszystko na miejscu:)
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

Dziękuje wam baaaaardzo ;)
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

Mam to już za sobą więc moge doradzic i polecić jak najbardziej Dębowiec- nr tel. do księdza (13) 4413014. Mnie zależało na naukach przedślubnych bo kurs przedmałżeński robiłam w swojej parafii ale ksiądz przy okazjii robienia nauk przedślubnych wypisuje również te nauki, które większość z nas robi w swojej parafii i to wszystko "cały zestaw" kosztuje 50 zł od pary. Ksiądz i Panie z poradni są bardzo mili- maksymalnie 3 spotkania (po jakieś 30 min) co 2 tyg u księdza w plebani :) Z tego co wspominał wszystkie poradnie w okresie wakacji są nieczynne. Oby więcej takich bezproblemowych osób :)
magnesik19
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 29 lipca 2009, 20:16

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: magnesik19 »

ja także mogę polecić Dębowiec, co prawda ja jeszcze nie skończyłam 'kursu' , ale na spotkaniu panuje miła atmosfera, pani z poradni mówi bardzo przystepnym jezykiem same ciekawe rzeczy, a ksiadz to juz wogole przemiły jest:) super
Sabina88
Weteran
Weteran
Posty: 79
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 13:36

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: Sabina88 »

A może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy naukami przedmałżeńskimi i przedślubnymi??? :niepewny:
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: mela »

Jak idziesz do księdza załatwiać wszystkie formalność przed ślubem to musisz mieć i kurs przedmałżeński i nauki przedślubne- taki jest wymóg i tyle. A jaka jest róznica- wg mnie mała tylko tyle, że nauki przedślubne są bardziej indywidualne (są to spotkania z paniami z poradni i one mniej więcej tłumaczą co i jak w tym naszym życiu,jak z ciąża itd) U księdza w Dębowcu można to wszystko załatwić bez problemu :)
Sabina88
Weteran
Weteran
Posty: 79
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 13:36

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: Sabina88 »

Dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ