nieszczepienie dziecka

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dragoness »

kuskus pisze:ponownie proponuje czytac ze zrozumieniem tytul watku ma jak wszedzie na tym forum pytanie zadane w mojej pierwszej wypowiedzi. a gleboko mam twoja opinie na temat nieszczepienia a nie na ewentualna choc mniemam ze nigdy jej nie udzielisz odpowiedz na pytanie z mysla o ktorym zostal zalozony ten watek. i kto tu kogo wyzywa to sie zastanow
Dziecino, widzę, że cię ponosi. Próbuję być grzeczna, ale cierpliwość mam tylko do uczniów, nie do osób, które uważają się za dorosłe i nawet (sic!) dorobiły się potomstwa. Na twoje pytanie; googlanie nie boli, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: konsekwencje nieszczepienia dziecka. Będę nawet tak miła, że udostępnię link http://www.zdrowemaluchy.pl/prawne-kons ... GQod9BUHbg Radzę jednakowoż przeczytać także ten artykuł, najlepiej dwa razy. http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 42413.html I powtórze jeszcze raz; nie jestem absolutnie za szczepieniami na wszelakie -koki, natomiast kalendarz szczepień podstawowych powinien być bezwzględnie przestrzegany. EOT.
kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2012, 22:37

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kuskus »

wiec wielce dorosla zrozum ze gdybym chciala ogolne informacje jakie juz posiadam to bym tu nie tworzyla watku na ten temat. a nie pomyslalas ze moze chce poznac przypadki typowo z jasla skoro pisze na forum jasielskim? jak myslenie czasem boli. a jesli ccesz byc grzeczna to poprostu sie juz nie wypowiadaj jak nie masz nic do powiedzenia na ten temat chyba ze nie szczepilas w jasle dziecka i wiesz jak to wyglada u nas to prosze czekam na wypowiedz w przeciwnym razie naprawde nie rozumiem twojej obecnosci na tym wątku
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dragoness »

kuskus pisze:wiec wielce dorosla zrozum ze gdybym chciala ogolne informacje jakie juz posiadam to bym tu nie tworzyla watku na ten temat. a nie pomyslalas ze moze chce poznac przypadki typowo z jasla skoro pisze na forum jasielskim? jak myslenie czasem boli. a jesli ccesz byc grzeczna to poprostu sie juz nie wypowiadaj jak nie masz nic do powiedzenia na ten temat chyba ze nie szczepilas w jasle dziecka i wiesz jak to wyglada u nas to prosze czekam na wypowiedz w przeciwnym razie naprawde nie rozumiem twojej obecnosci na tym wątku
Jeszcze raz powtórzę. Przeczytaj OBA artykuły, nie bedziesz musiała pytać. Poza tym, używanie poprawnej ortografii i interpunkcji pomaga w dorosłym życiu. Życzę zdrowia dziecku. I wiele szczęścia, bo bedzie mu potrzebne.
kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2012, 22:37

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kuskus »

uff mam nadzieje ze juz skonczylas. zegnam
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dragoness »

kuskus pisze:uff mam nadzieje ze juz skonczylas. zegnam
https://goo.gl/images/N04LeF
kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2012, 22:37

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kuskus »

widze ze zycie masz chyba marne i nie masz z czego czerpac przyjemnosci to bierzesz ja z obrazania innych. gratuluje ci tej 'dojrzalosci'. naprawde na tym koncze co do ciebie bo szkoda mi czasu na takich ludzi. a jak dalej ci nie lepiej to popluj jeszcze chwile jadem i uciekaj zajac sie zyciem swoim a nie innych ludzi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dragoness »

Przeczytałaś artykuły, czy dalej żyjesz w nieświadomości?
kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2012, 22:37

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kuskus »

oj kobieto najgorsze to to ze znam cie prywatnie i myslalam ze jestes bardziej wartosciowym czlowiekiem. nawet nie wiesz jakie jest moje stanowisko w danej sprawie a probujesz mi swoje narzucac.jestes szczepiona to przestan sie bac skoro sa tak reqelacyjne i tak chronia. przestaje juz reagowac na twoje posty bo to widac bezsensu tez moge ci tu nawrzucac poobrazac cie ale po co? sluzy ci to czemus? zegnam ☺ pisz ile wlezie ale wiedz ze bede ignorowac twoje posty bo znizac sie do takiego poziomu nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dragoness »

kuskus pisze:oj kobieto najgorsze to to ze znam cie prywatnie i myslalam ze jestes bardziej wartosciowym czlowiekiem. nawet nie wiesz jakie jest moje stanowisko w danej sprawie a probujesz mi swoje narzucac.jestes szczepiona to przestan sie bac skoro sa tak reqelacyjne i tak chronia. przestaje juz reagowac na twoje posty bo to widac bezsensu tez moge ci tu nawrzucac poobrazac cie ale po co? sluzy ci to czemus? zegnam ☺ pisz ile wlezie ale wiedz ze bede ignorowac twoje posty bo znizac sie do takiego poziomu nie mam zamiaru.
Nic nie narzucam. Przedstawiam swoje stanowisko i nieodmiennie życzę szczęścia i zdrowia.
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: madellina »

kuskus pisze:witam, czy znajdzie się ktoś, kto nie dopuscil do szczepienia noworodka jeszcze w szpitalu po urodzeniu i nadal nie szczepi? chcialabym wiedziec jakcto wyglada i na co sie przygotowac w razie ostatecznej decyzji o nieszczepieniu
Obecnie nie ma przymusu szczepień w szpitalu, wystarczy mieć swoje oświadczenie, że nie chcesz szczepić dziecka po porodzie (wiele takich dokumentów znajdziesz na grupie Stop Nop na fb). Nie czepiają się, nie przymuszają. Raczej szanują decyzje (być może zależy od zmiany lub ich humoru). Prawnie nie mają obowiązku Cię do niczego zmuszać.
Później już jest trochę gorzej w naszym kraju. Niestety państwo nakłada obowiązek szczepień na obywateli.
Ważne, by dziecko było bezwzględnie ZDROWE w dniu szczepienia. Warto zrobić morfologię, CRP, mocz, zdjęcia twarzy dziecka przed i po szczepieniu (Jerzy Zięba opisuje dokładną procedurę przed szczepieniem m.in. na swoim fanpage na fb). Natomiast jeśli w ogóle nie chcesz szczepić to najlepiej wyjechać z Polski. Zniknąć z polskiego systemu służby zdrowia (=chorób).

P.S. Ludzie, szanujcie się nawzajem! I Ci co się szczepicie i Ci co się nie szczepią. Każdy powinien mieć wolny wybór. W tej chwili go nie ma.
kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 września 2012, 22:37

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kuskus »

dzieki wielkie za NORMALNA odpowiedz. przywrocilas mi wiare w to ze zdarzaja sie jeszcze normalni nie przesiąknięci jadem ludzie ☺
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: kapustajestpusta »

Dopiero jak dzieciak obróci kopytami ...będzie stękać po co mi to było...
dolores
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2017, 21:38

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: dolores »

Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka i nie robić z ludzi nieszczepiących idiotów. Jeżeli wszystkie osoby z tego forum , które szczepiły nie miały powikłań to tylko pozazdrościć. Moje dziecko dzień po miało utraty kontaktu z otoczeniem a dwa dni po atak, w czasie którego miało drgawki, okropne wygiecie w łuk i na końcu brak oddechu. Proszę mi wierzyć że świat w takim momencie się zatrzymuje a przerażenie matki, która nie wie co robić jest paraliżujący. Prawda jest taka, że jeżeli ktoś tego nie przeżył to nie zrozumie. I gwarantuje, że ktoś kto to przeżył ma wiedzę o szczepieniach i chorobach wieku dziecięcego dużo większą od wszystkich tutaj szczepiących. Poza tym są kraje, w których szczepienia nie są obowiązkowe więc szanujemy siebie i to że każdy ma prawo do swojej decyzji, która na pewno jest jedną z najtrudniejszych.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: nieszczepienie dziecka

Post autor: Mosznicki »

"Swoja decyzja", ale nie dotyczy tylko nas, ale naszego dziecka, czyli odrębnej osoby. A także innych dzieci, bo niezaszczepione może zarażać. Dlaczego powikłania nie miałyby się zdarzać po szczepieniach, skoro mają prawo się zdarzyć po lekach? Z powodu nieszczepienia zaczynają wracać choroby, z którymi się już uporaliśmy.
Należy się więc zastanowić nad słusznością wolności wyboru w tej kwestii.

Kraje, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe? Które? Jestem ciekaw.
ODPOWIEDZ