smartfon

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

smartfon

Post autor: ewelinaj103 »

chciałam się dowiedzieć jaki teraz telefon dotykowy najlepiej wybrać?kończy mi się umowa z tmobile i nie wiem jaki wziąść żeby był dobry. :) :)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: smartfon

Post autor: rjarek »

samsung galaxy s advance
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: smartfon

Post autor: andrzej_ar »

bardzo ogólnie pytanie na które nikt nie zna odpowiedzi - nie wiadomo do czego chcesz go używać, co w tel preferujesz, jakie funkcje są ci niezbędne itp.
Jak do dzwonienia tylko to żaden :) nie ma to jak tradycyjny - po roku używania wracam do normalnego tel i mówię nigdy więcej smartfona. Podstawowa wada to beznadziejne baterie które trzeba ładować i codziennie jak się intensywnie używa tel...
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: smartfon

Post autor: ewelinaj103 »

do dzwonienia ,pisania smsów i zdjęć bo pozatym reszta mnie nie interesuje jak internet czy jakieś inne funkcje.Właśnie chciałam się dowiedzieć który też ma najlepsza baterie bo coś mówią że samsungi....
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: smartfon

Post autor: nitro »

andrzej_ar pisze:bardzo ogólnie pytanie na które nikt nie zna odpowiedzi - nie wiadomo do czego chcesz go używać, co w tel preferujesz, jakie funkcje są ci niezbędne itp.
Jak do dzwonienia tylko to żaden :) nie ma to jak tradycyjny - po roku używania wracam do normalnego tel i mówię nigdy więcej smartfona. Podstawowa wada to beznadziejne baterie które trzeba ładować i codziennie jak się intensywnie używa tel...
Dokładnie, zrobiłem to samo :P Klasyczny telefon jest poręczniejszy, bateria dłużej trzyma, wytrzymalszy i mniejszy... Dotyk potrafi drażnić czasem.
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: smartfon

Post autor: rondo »

Najlepiej to wejsc do sklepu gdzie jest w miare szeroki wybór i wziąść do ręki , zapamietać który bedzie najlepiej leżał i wtedy w domu na spokojnie poczytac o wadach czy zaletach danego modelu , nikt Ci nie doradzi lepiej niz Ty sama .
A takie kwestie ze jeden ma tapetkę taka a inny siaką albo jeden program więcej są pomijalne ze wzgledu na konfigurowalność .
Wazne czy wolisz kanciasty czy o gladkich kształtach , czy uklad przyciskow odpowiada itp.
Co do słabej baterii , mam trzy letni model i przy moim uzywaniu ładuje go raz na trzy do pięciu dni . Dzwonie normalnie od czasu do czasu czasem kilkanascie razy na dobe czasem kilka , cos tam zrobie przez sieć , z gpsa korzystam tylko w awaryjnych sytuacjach i to na chwile by zorientowac sie gdzie jestem ;) . Oczywiste ze nie da sie tego uzywac jak dedykowanych gpsów czy aparatów fotograficznych ale chyba nie o to chodzi , tylko wlasnie miec pod reka w awaryjnej sytuacji ( gdy np. nie chce sie nam wyciagac aparatu a potrzeba cos udokumentować ) Jak sie odpowiednio ustawi wszystko i na przyklad nie wlącza działania karty wifi bez potrzeby - ktora w kazdym sprzecie potrafi zjesc baterię szukajac sygnału - to mozna normalnie uzywac takiego telefonu .
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: smartfon

Post autor: ewelinaj103 »

dzięki za info
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: smartfon

Post autor: Pemek94 »

Jeśli chodzi o smartfony to w sumie najbardziej rozchodzi się o system, na którym ten telefon pracuje. Czy to będzie iOS (Iphone), Android (większość smartfonów np. Samsung, HTC, Sony) czy też Windows (Nokia). Każdy system charakteryzuje się czymś innym. Także poszczególni producenci stawiają na coś innego. Musisz wejść do sklepu, przepatrzeć kilka modeli poszczególnych producentów, które są w Twoim zasięgu cenowym i które posiadają potrzebne Tobie funkcje i wtedy będziesz mogła wybierać pomiędzy nimi wybierając najbardziej optymalnego dla Ciebie ;)
Marysia88
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 28 lutego 2013, 20:13

Re: smartfon

Post autor: Marysia88 »

Zdecydowanie Iphone - super zabawka :)
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: smartfon

Post autor: ewelinaj103 »

ja właśnie szukam takiego smartfona ,żeby ta bateria była troszke lepsza od innych
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: smartfon

Post autor: andrzej_ar »

rondo pisze: Co do słabej baterii , mam trzy letni model i przy moim uzywaniu ładuje go raz na trzy do pięciu dni .
Pochwal się modelem.
Ja mam samsunga, żona LG, szwagierka Nokię - żaden z tych smartfonów przy bardzo delikatnym używaniu nie trzyma dłużej niż 3 dni (pod warunkiem wyłączenia wszystkiego co się da, zmniejszenia jasności wyświetlacza, czasu działania, tylko sięc 2G itp itd).
Uzywanie wifi , sporadycznego gps plus intensywne dzwonienie powoduje że jednej doby taki tel nie wytrzymuje. Jak mi córa dorwie się do grania to kwestia 5-6 godzin i po baterii...
Jedyny plus to android i masa aplikacji i możliwość dowolnego skonfigurowania telefonu... Gdybym nie korzystał z wifi oraz arkuszy kalkulacyjnych i edytora tekstu to smartfon wylądowałby na śmietniku...
Za kilka miesięcy i tak tam wyląduje a ja kupię sobie normalny "ludzki" telefon z dobrą baterią i normalną klawiaturą... A od arkuszy i tekstu będzie inne urządzenie.

Pomijam już fakt nieporęczności smartfonów w normalnym noszeniu i konieczności używania pokrowców itd bo inaczej w ciągu miesiąca wyświetlacz byłby zniszczony. Nie mówię już żeby mieć go przy sobie przy jakiejkolwiek pracy fizycznej - to już odpada .


Ale oczywiście jeśli chcesz mieć takiego to jak najbardziej - i jak napisano wyżej - najlepiej iść do sklepu np. mediaexpert czy coś podobnego co handluje telefonami i normalnie pooglądać, potrzymać w ręce i pobawić się samemu przed zakupem.
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: smartfon

Post autor: yogford »

Pewnie zaraz zostanę zlinczowany za to co napiszę, no ale to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać :) . Od ponad roku używam Samsunga Wave 3 i MNIE OSOBIŚCIE bardzo on odpowiada. Bateria po 15 miesiącach użytkowania wytrzymuje mi 1 - 2 dni, przy czym nie jestem zwolennikiem oszczędzania energii w telefonie tzn: wyświetlacz najjaśniej jak się da, 3G, wifi i gps stale włączone (oczywiście kiedy włączam nawigację zwykle podpinam się pod ładowarkę samochodową ponieważ strasznie to "zeżera" baterię, ale poza tym często używam aplikacji monitorującej przebytą trasę np. podczas spacerów z psiakiem i jest ok), e-mail i pogoda aktualizują się co godzinę. Użytkowanie - powiedzmy, że "standardowe": średnio 5-10 rozmów dziennie, tyle samo sms-ów, sporadycznie internet w razie potrzeby - jeśli nie mam pod ręką lapka, do kilku razy na dzień. Wyświetlacz Super Amoled sprawia, że aż się nie chce go wygaszać kolorki, ostrość, kąty patrzenia - cud miód. Obudowa - mistrzostwo świata. Z telefonów, które miałem jakością wykonania dorównuje jedynie SE k800, a nawet bije go na głowę. Po 15 miesiącach jedynie na plastikowych elementach z góry i u dołu mam kilka małych rysek. Reszta obudowy i wyświetlacz - igiełka (a traktuję go "normalnie", bez jakiejś szczególnej ostrożności). Dla wielu największą jego wadą jest zastosowanie systemu operacyjnego Bada. Cóż... nie miałem nigdy Androida ani żadnego innego systemu więc porównania nie mam. Natomiast dla mnie jest to system zupełnie wystarczający, śmiga jak burza i absolutnie nic mi w nim nie brakuje. Poza fabrycznym oprogramowaniem, z App Store ściągnąłem nawigację, kilka gierek, latarkę, tuner gitarowy i dosłownie kilka innych aplikacji i jest to w zupełności dla mnie wystarczające (do poważniejszych spraw i tak używam lapka). Świetną sprawą jest All Share (wysyłanie przez wifi zdjęć na telewizor, czy muzyki do kina). Bardzo często korzystam i świetnie się sprawdza. W teorii przesyła również filmy ale w praktyce straaaasznie obcina na jakości. Zdjęcia - jak na telefon super, filmy rewelacja. Co do wad - oczywiście, że istnieją. Dopatrzyłem się dwóch dość istotnych i denerwujących. Po pierwsze często zdarza się, że smsy "dochodzą" na niego z opóźnieniem - dopiero w momencie odblokowania ekranu, a po drugie 1 - 2 razy w miesiącu coś się zwiesza i w momencie odbierania połączenia zostaje ono rozłączone. Pomaga na to wyjęcie i włożenie baterii i na miesiąc znów nie ma z tym problemu. Trochę to denerwujące, jednak już się przyzwyczaiłem i póki co nie zamieniłbym tego telefonu na żaden inny. Jak pisałem na wstępie to tylko moja opinia, a podjęcie decyzji uzależniłbym od własnych potrzeb i oczekiwań.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: smartfon

Post autor: nitro »

Jeśli mam ładować co 1-2 dni lub nawet 3, odpada :P Na imprezy musiałbym nosić ładowarkę :hyhy:
ewelinaj103
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 18 lutego 2013, 11:35

Re: smartfon

Post autor: ewelinaj103 »

a te telefony z klawiatura qwerty to też mają taką słaba baterie?
mala317
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 23 lutego 2013, 18:47

Re: smartfon

Post autor: mala317 »

ja do niedawna miałam samsunga delphi i on miał klawiaturkę qwerty :) Bateria trzymała mi tydzień :) przy normalnym użytkowaniu (kilka rozmów dziennie i kilkanaście sms, budzik, itp.) Nie wiem jak jest z reszta tego typu telefoników, ale im większy wyświetlacz tym bateryjka krócej trzyma, ponieważ to wyświetlacz zżera ok 40% baterii ...
ODPOWIEDZ