smartfon

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

koren pisze:Polecam Sony Z4
A gdzieś ty w Polsce kupił Z4????? W Polsce jest odpowiednik Z3+. Z4 nie był oficjalnie sprzedawany w Polsce.
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

rjarek pisze:Witam, takie zapytanie, gdyby ktoś kupował smartfona Xiaomi Mi4 lub innego prosto z Chin (chińskie strony internetowe)to prosiłbym o informacje bo byłbym chętny też kupić a więcej sztuk obniżyłoby koszty przesyłki.
Tak kupowałem, specyfikacja tel. na stronie ok. Praktyka już co innego... Zdecydowanie nie polecam dla siebie. Chyba że na sprzedaż. Słabe wykonanie, w większości modelach fatalna jakość rozmowy, niektóre telefony zawieszają się itp. Trzeba własny soft "wrzucać". Szkoda zachodu
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

ewelinaj103 pisze:ja właśnie szukam takiego smartfona ,żeby ta bateria była troszke lepsza od innych
To szukaj baterii pow. 3000 mAh
maksym
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 października 2014, 15:29

Re: smartfon

Post autor: maksym »

cqma pisze:1.Żaden Samsung. Telefon montowany na zatrzaskach, nikła ilość śrubek. Bardzo kiepski serwis gwarancyjny.
2. Alcatel?- w razie potrzeby naprawy gwarancyjnej brak lub nikła ilość AUTORYZOWANYCH serwisów( nie mówię o panu zenku co lutuje podzespoły lutownicą i superglue w garażu)
Powiedz skąd masz tą wiedzę odnośnie alcatel?. Jeśli telefon w okresie gwarancji ulegnie awarii zgłaszasz reklamację w salonie (punkcie sprzedaży) w którym kupiłeś, dostajesz zastępczy aparat i nie interesuje Cię nic więcej. To sklep odsyła fona do serwisu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

maksym pisze:
cqma pisze:1.Żaden Samsung. Telefon montowany na zatrzaskach, nikła ilość śrubek. Bardzo kiepski serwis gwarancyjny.
2. Alcatel?- w razie potrzeby naprawy gwarancyjnej brak lub nikła ilość AUTORYZOWANYCH serwisów( nie mówię o panu zenku co lutuje podzespoły lutownicą i superglue w garażu)
Powiedz skąd masz tą wiedzę odnośnie alcatel?. Jeśli telefon w okresie gwarancji ulegnie awarii zgłaszasz reklamację w salonie (punkcie sprzedaży) w którym kupiłeś, dostajesz zastępczy aparat i nie interesuje Cię nic więcej. To sklep odsyła fona do serwisu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
O matko wiadomo że nie pójdziesz prosto do serwisu.
1. Telefon się psuje.
2. Idziesz z telefonem do miejsca gdzie go kupiłeś (sklep, elektromarket, jakaś strona internetowa)
3. Sklepy itp. mają podpisaną umowę z jakimś serwisem. Jeśłi tak jak w przypadku IPhone, Alcatel, oneplusone, serwisy są bardzo drogie bądź ich ilość jest nikła sklepy podpisują umowę z serwisem który nie jest serwisem autoryzowanym przez daną firmę.
4. Przysłowiowy pan Henio naprawia sprzęt na "odwal się" w jakiejś budce, kiosku, piwnicy, garażu ponieważ nie posiada profesjonalnego sprzętu do naprawy tylko zakupiony gdzieś na allegro. Fachowy sprzęt można kupić w większości przypadków na zamówienie i to najlepiej od samego producenta telefonów. Wówczas kupując taki sprzęt możesz także starać się o licencję.
5. Telefon nie jest profesjonalnie naprawiony i po kilu tyg. miesiącach ponownie się psuje.
6.Pracuję w tych "klimatach" jak i pseudoserwisowych jak i profesjonalnych-autoryzowanych. Różnica jest niesamowita.

Popatrz przykładowo na serwis w-suport i znajdź jakiś serwisik w jaśle i porównaj sobie wachlarz usług.
Pozdrawiam
bocz3k
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 września 2016, 14:25

Re: smartfon

Post autor: bocz3k »

cqma pisze:
rjarek pisze:Witam, takie zapytanie, gdyby ktoś kupował smartfona Xiaomi Mi4 lub innego prosto z Chin (chińskie strony internetowe)to prosiłbym o informacje bo byłbym chętny też kupić a więcej sztuk obniżyłoby koszty przesyłki.
Tak kupowałem, specyfikacja tel. na stronie ok. Praktyka już co innego... Zdecydowanie nie polecam dla siebie. Chyba że na sprzedaż. Słabe wykonanie, w większości modelach fatalna jakość rozmowy, niektóre telefony zawieszają się itp. Trzeba własny soft "wrzucać". Szkoda zachodu
Mój znajomy z pracy ma Xiaomi mi5 pro zdaje się i chwali sobie. ja mam lumię więc dla mnie to jest niebo a ziemia. Chodzi płynnie, nie wiesza sie, no i jest pozbawiony wszystkich niepotrzebnych nakładek i aplikacji googla. Gdyby Xiaomi zrobiło smartfona z Windowsem, brałbym w ciemno.
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

bocz3k pisze:
cqma pisze:
rjarek pisze:Witam, takie zapytanie, gdyby ktoś kupował smartfona Xiaomi Mi4 lub innego prosto z Chin (chińskie strony internetowe)to prosiłbym o informacje bo byłbym chętny też kupić a więcej sztuk obniżyłoby koszty przesyłki.
Tak kupowałem, specyfikacja tel. na stronie ok. Praktyka już co innego... Zdecydowanie nie polecam dla siebie. Chyba że na sprzedaż. Słabe wykonanie, w większości modelach fatalna jakość rozmowy, niektóre telefony zawieszają się itp. Trzeba własny soft "wrzucać". Szkoda zachodu
Mój znajomy z pracy ma Xiaomi mi5 pro zdaje się i chwali sobie. ja mam lumię więc dla mnie to jest niebo a ziemia. Chodzi płynnie, nie wiesza sie, no i jest pozbawiony wszystkich niepotrzebnych nakładek i aplikacji googla. Gdyby Xiaomi zrobiło smartfona z Windowsem, brałbym w ciemno.

Wygrałeś-Xiaomi jako jedyny Chińczyk jest ok. Jednak jest to super wyjątek. Jednak reszta to śmieci wizulanie ok a "flaki" do śmieci...
Pozdrawiam
pilotec
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 września 2016, 16:19

Re: smartfon

Post autor: pilotec »

Też tak uważam, Xiaomi faktycznie pozytywnie zaskakuje, reszta to kompletny syf nie do użytkowania. Inna sprawa że wszystkie "WIELKIE KONCERNY" też robią telefony na najtańszych podzespołach, a 40-50% ceny to logo+licencje.
tomSR
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 29 września 2016, 15:05

Re: smartfon

Post autor: tomSR »

Philips Xenium V526 ma maga wytrzymała baterie o pojemności 5000 mAh znajomy posiada i wytrzymuje mu 2 tyg
rewik
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2016, 13:23

Re: smartfon

Post autor: rewik »

powiedzcie mi co wami kieruje kupujac telefony marki np. Philips?
osobiscie posiadam i androida i ios i w chwili obecnej stawiam te dwa systemy juz na równi. Z androida polecam Xiaomi (chociaz sama mam Samsunga) - weszli z rozmachem na europejski rynek i w tym momencie sa numerem jeden jezeli chodzi o stosunek cena/podzespoly.
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: smartfon

Post autor: cqma »

Przede wszystkim nie patrzę na ilość rdzeni w procesorze. Jeśli już to wolę np. 4 wydajniejsze rdzenie niż 8 słabych, bo i tak w większości aplikacji pracuje tylko jeden, dwa rdzenie a reszta jest używana przy skomplikowanych operacjach.
Ilość RAMU. Na dzisiejszy dzień to 3 GB. Pojemność pamięci wewn. Więc jeśli kupujecie smartfon i nie będzie on używany tylko do sms-ów i rozmów warto sprawdzić jaki procesor jest w środku i sprawdzić w jakiej strukturze wydajności w stosunku do innych modeli jest. gdy producent podaje ilość pamięci wewn. odejmijcie od tego około 4 GB.
Osobiście posiadam xperię z3 compact i jak na razie nie widzę lepszego technicznie
katto
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 7 października 2016, 10:53

Re: smartfon

Post autor: katto »

Ja mam iphone'a se, kupiłam go jakiś czas w teletorium tylko dlatego, że nie mogę się przyzwyczaić do większych modeli. A telefon działa naprawdę rewelacyjnie :)
maksym
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 października 2014, 15:29

Re: smartfon

Post autor: maksym »

W salonie oglądałem smartfon POP 4 PLUS i nawet mnie zaciekawił. Bardzo ładnie się prezentuje a i w środku ma małe co nieco co zasługuje na uwagę. Robi ładne zdjęcia, ma świetny dźwięk (odtwarzacz onetouch) i pracuje płynnie. Jeszcze nie kupiłem, ale jestem na tak. :)
Antykomuna
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 21 września 2015, 21:37

Re: smartfon

Post autor: Antykomuna »

pilotec pisze:Też tak uważam, Xiaomi faktycznie pozytywnie zaskakuje, reszta to kompletny syf nie do użytkowania. Inna sprawa że wszystkie "WIELKIE KONCERNY" też robią telefony na najtańszych podzespołach, a 40-50% ceny to logo+licencje.
Xiaomi najlepszy. Kupiłem na aliexpres i nie zamieniam na nic. Za 600 zł mam telefon o parametrach wartości +/- 1300 zł za soniaka czy coś innego "firmowego"
kriszna27
Obyty
Obyty
Posty: 59
Rejestracja: 7 grudnia 2012, 21:55

Re: smartfon

Post autor: kriszna27 »

Tylko jak ten szmelc się zepsuje potem jeczycie bo części brak
ODPOWIEDZ