rozwód kościelny

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen. Tutaj znajdują się tematy zawierające opinie o restauracjach, pizzeriach, lekarzach, fryzjerach itp.

Moderator: paul_proteus

Re: rozwód kościelny

Postprzez Mars1024 » 27 marca 2015, 13:55

COŚ TAM KUMASZ >>>>>> LECZ NIE TAK TO WYGLĄDA DO KOŃCA ???? :wsciekly:
POCZYTAJ POPRZEDNIE STRONY :dobani:
Mars1024
Guru
Guru

Postprzez x_n » 27 marca 2015, 16:15

Z tego co wiem, to przyczyną rozwodów kościelnych jest to, że nie doszło np do konsumpcji małżeństwa. Są też inne powody - jak zatajenie istotnych informacji. Np o stanie choroby, czy rodzice się nie poznali przed ślubem itd.
Krótko mówiąc jeżeli nie zostanie spełniony warunek o których mówi ksiądz na naukach przedmałżeńskich.
Szerzej zostało to opisane chociażby tutaj http://pozeworozwodblog.pl/rozwod-dla-katolika/
x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez netaraos » 28 marca 2015, 19:53

Jeśli by ktoś potrzebował http://rozwodykoscielne.com
netaraos
Początkujący
Początkujący

Postprzez Bernadetta12 » 29 marca 2015, 11:46

dragoness napisał(a):
raffi25 napisał(a):czy ktoś z was przechodził przez tzw rozwód kościelny po kilku latach małzenstwa? może znacie te wszystkie procedury wymagane dokumenty jak to ogólnie wygląda i z jakich powodów można go dostać? z góry dziekuje
Nie ma czegoś takiego. Jest unieważnienie małżeństwa.

jest, mojej kolezanki brat ozenił sie z dziewczyna, ktora była chora psychicznie, a dowiedział się o tym po slubie. Trochę to trwało ale dostał rozwód kościelny.
Bernadetta12
Debiutant
Debiutant

Postprzez dragoness » 29 marca 2015, 11:51

Trzy strony wątku, a wy dalej radośnie twierdzicie, że Kościół daje rozwody :znudzony: aha i że w sądzie "kupuje się lata" do ślubu :rotfl: Co mi tam, wrzucę link, może ktoś przeczyta i ogarnie http://polki.pl/we-dwoje/rozwod;kosciel ... 13381.html
dragoness
VIP
VIP

Postprzez angelterz » 29 marca 2015, 19:37

dragoness napisał(a):Trzy strony wątku, a wy dalej radośnie twierdzicie, że Kościół daje rozwody :znudzony: aha i że w sądzie "kupuje się lata" do ślubu :rotfl: Co mi tam, wrzucę link, może ktoś przeczyta i ogarnie http://polki.pl/we-dwoje/rozwod;kosciel ... 13381.html

Hihi..Ja tam utknąłem na zeznaniach w Rzeszowie :D
Muszę ich chyba przenieść do Jasła..może przyjadą :D

Dragoness przyznam że to trwa 3 rok już aktualnie?
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez BodeineBrazy » 4 kwietnia 2015, 10:34

dragoness napisał(a):
raffi25 napisał(a):czy ktoś z was przechodził przez tzw rozwód kościelny po kilku latach małzenstwa? może znacie te wszystkie procedury wymagane dokumenty jak to ogólnie wygląda i z jakich powodów można go dostać? z góry dziekuje
Nie ma czegoś takiego. Jest unieważnienie małżeństwa.

Pisałem już wielokrotnie o tych tematach ale ciągle znajdą się "mądrzy inaczej" którzy wiedzą wszystko najlepiej.
Powtarzam po raz kolejny. W kościele nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa.
BodeineBrazy
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez dragoness » 5 kwietnia 2015, 14:00

W kościele nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa.
Owszem, jest „stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego”. Drobna różnica semantyczna.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez antykieckowy » 17 kwietnia 2015, 20:38

dragoness napisał(a):
W kościele nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa.
Owszem, jest „stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego”. Drobna różnica semantyczna.

kolega może miał na myśli, że w kościele nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa dla tych, których nie stać na wyrzucenie w błoto od kilkuset do kilkutysięcy złotych :cool:
antykieckowy
VIP
VIP

Postprzez beti » 17 kwietnia 2015, 22:44

hej,napewno to zalezy od grubosci koperty skoro mozna dostac papierek po kilku miesiacach czy 3 latach,u nas trwa to juz 10 lat i ciagle przysylaja listy o zmianie trybunalu,idioci,barany i patafiany,wiadome ze jesli komu zalezy to bedzie tam klekal i placi po drzwiami,od nas nie dostali i nie dostana ani grosza,nieroby,specjalnie graja na zwloke i przeciagaja,ale mam to w n osie,tak czy inaczej nic nie trace,jedynie ksiezulek bo nie zarobi na naszym slubie .....
beti
Guru
Guru

Re: rozwód kościelny prawnicy

Postprzez Wizja » 13 maja 2016, 17:39

Nie chcę się rozpisywać, bo nie mam siły. Tyle co przeszłam najpierw w "małżeństwie", później przy rozwodzie cywilnym, to jeszcze musiałam swoje odcierpieć, przy "rozwodzie kościelnym".
Dopiero jak dostałam namiar na kancelarię Pani Gabrieli, bardzo sympatycznej i rzeczowej prawniczki to sprawy poszły do przodu. Dostałam rozwiązanie węzła małżeńskiego po 6 miesiącach. Koszt kancelarii 3500zł http://kanoniczna-kancelaria.pl/
Wizja
Debiutant
Debiutant

Postprzez człowiek z lasu » 13 maja 2016, 18:21

Niezła kancelaria, skoro rozwiązuje węzeł małżeński. Tego nie może nawet Papież
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez acorus » 7 lipca 2018, 18:18

człowiek z lasu napisał(a):Niezła kancelaria, skoro rozwiązuje węzeł małżeński. Tego nie może nawet Papież

to nie tak - rozwiązać się nie da, ale stwierdzić nieważność zwartego, tak. I nie musi tego robić papa rzymski. Ale dowód trzeba przeprowadzić, a znajomość prawa kanonicznego jest esencjonalna.

Debiutant

Postprzez Jozin.1 » 7 lipca 2018, 18:44

Kolejny etatowy wklejacz linków...
Jozin.1
VIP
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Opinie