Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
nutkaz
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 17 czerwca 2015, 22:19

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: nutkaz »

Wydaje mi się że lepiej spłacać kredyt przez 30 lat i mieć to SWOJE mieszkanie niż płacić właścicielowi odstępne, często niemałe a gdy nawet się coś zepsuje w tym mieszkaniu to też bywa że sam na własny koszt musisz coś w nim zrobić. Wiadomo że mieszkania pod wynajem są takie jakie są więc jak chcesz mieć "ładnie" lub po prostu mieć warunki do mieszkania to wiadomo ze musisz na własny koszt wszystko zrobić bo właściciel powie Ci ze on nie widzi potrzeby by było lepiej. Poza tym nawet jak się zgodzi na ten remont na Twoj lub swój rachunek to skąd wiesz czy za kilka lat Ci nie "podziękuje"? I nie wypowie umowy? Wszystko trzeba dobrze przeliczyć choć i tak uważam ze warto dopłacić do tego kredytu bo robi się to z myślą o swojej przyszłości.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Wind »

Przez 30 lat w nie swoim domu hehe,a jak sie firma zawali albo sie straci prace to co wtedy??Pod most??.Dom czy mieszkanie jest własnoscia banku,no ja bym nie spał spokojnie,to jest głupota.Polacy to naprawde żałosny naród!spinaja sie tu prawie wszyscy na forach jacy Grecy to darmozjady,nieroby,złodzieje itd.A prawda jest taka ze Grecy to mądry naród korzystają z życia maja naprawde piękny kraj cały rok swieci slonce,maja wielodzietne rodziny spędzają z nimi czas!po prostu żyją tak jak kazdy z WAS by chciał!A Wy szczury korporacyjne,robotnicy taśmowi i innej maści wyrobniki finansjery???kredyt na 30 lat za klitke w bloku,stres w 3 zmianowej pracy 10 miesiecy beznadziejnej pogody,do lekarza za 3 lata itd.ale raz w roku uzbieranicie sobie kasiore na wyjazd do Egiptu na tydzien i po wczasach!!!ha ha Pamiętajcie Grecja istnieje tysiące lat i bedzie istnieć z unia czy bez!a wy dalej tyrajcie i udawajcie ze żyjecie..
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: ajaks1 »

Mieszkanie, na które bierze się kredyt, należy do banku, przez okres jego spłacania. Twoje będzie dopiero za 30 lat, kiedy spłacisz kredyt.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Wind »

ajaks1 pisze:Mieszkanie, na które bierze się kredyt, należy do banku, przez okres jego spłacania. Twoje będzie dopiero za 30 lat, kiedy spłacisz kredyt.
Spłaci dwie takie klitki w bloku przez ten czas a zosatnie z jedną..Następne mieszkanko zafunduje jakiemus urzędasowi xDD ,przez 30 lat utyra komuś mieszkanko za darmo.
powiatowy-1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 19:51

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: powiatowy-1981 »

Wind pisze:Przez 30 lat w nie swoim domu hehe,a jak sie firma zawali albo sie straci prace to co wtedy??Pod most??.Dom czy mieszkanie jest własnoscia banku,no ja bym nie spał spokojnie,to jest głupota.Polacy to naprawde żałosny naród!spinaja sie tu prawie wszyscy na forach jacy Grecy to darmozjady,nieroby,złodzieje itd.A prawda jest taka ze Grecy to mądry naród korzystają z życia maja naprawde piękny kraj cały rok swieci slonce,maja wielodzietne rodziny spędzają z nimi czas!po prostu żyją tak jak kazdy z WAS by chciał!A Wy szczury korporacyjne,robotnicy taśmowi i innej maści wyrobniki finansjery???kredyt na 30 lat za klitke w bloku,stres w 3 zmianowej pracy 10 miesiecy beznadziejnej pogody,do lekarza za 3 lata itd.ale raz w roku uzbieranicie sobie kasiore na wyjazd do Egiptu na tydzien i po wczasach!!!ha ha Pamiętajcie Grecja istnieje tysiące lat i bedzie istnieć z unia czy bez!a wy dalej tyrajcie i udawajcie ze żyjecie..
Cekaw jestem gdzie ty teraz mieszkasz , pewnie u mamusi co cie opłaty nie interesują i zeżreć darmowo dostaniesz. Przyjdzie czas, że zderzysz się z rzeczywistością, trzeba będzie założyć rodzinę i co wtedy też takie brednie będziesz wypisywał? Poza tym jak ktoś pisze ,że Grecy to mądry i pracowity naród powinien psychiatry szukać a nie pisać głupot na forum.
ekonomista
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 24 października 2012, 20:42

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: ekonomista »

Wind pisze:Przez 30 lat w nie swoim domu hehe,a jak sie firma zawali albo sie straci prace to co wtedy??Pod most??.Dom czy mieszkanie jest własnoscia banku,no ja bym nie spał spokojnie,to jest głupota.Polacy to naprawde żałosny naród!spinaja sie tu prawie wszyscy na forach jacy Grecy to darmozjady,nieroby,złodzieje itd.A prawda jest taka ze Grecy to mądry naród korzystają z życia maja naprawde piękny kraj cały rok swieci slonce,maja wielodzietne rodziny spędzają z nimi czas!po prostu żyją tak jak kazdy z WAS by chciał!A Wy szczury korporacyjne,robotnicy taśmowi i innej maści wyrobniki finansjery???kredyt na 30 lat za klitke w bloku,stres w 3 zmianowej pracy 10 miesiecy beznadziejnej pogody,do lekarza za 3 lata itd.ale raz w roku uzbieranicie sobie kasiore na wyjazd do Egiptu na tydzien i po wczasach!!!ha ha Pamiętajcie Grecja istnieje tysiące lat i bedzie istnieć z unia czy bez!a wy dalej tyrajcie i udawajcie ze żyjecie..
Grecja to piękny kraj jedynie miejscami, tak poza tym to brud, pełno śmieci przy drogach i zaniedbane domy.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: kapustajestpusta »

x_n pisze:No właśnie nie należę do ludzi którzy lubią zobowiązania. Zobowiązania to dla mnie taki kamień w bucie, który mnie uwiera.
Z góry zakładasz że nie weźmiesz kredytu, to po co zakładasz temat ? Mamy Ci współczuć?
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: andrzej_ar »

Jak nie masz pieniędzy to logiczne jest że kredyt . Jak cię stać to niekoniecznie na 30 lat.
Ktoś pisze, że spłacając kredyt spłaci się 2x tyle.
A wynajmując przez 30 lat to co się z tego ma? Totalne nic. Odstępne to tyle co rata kredytu... Więc płaci odstępne i nic nie ma, do tego zawsze żyje na walizkach.
Wynajmowane mieszkanie też najemca remontuje, naprawia , maluje - wszystko co wynika z normalnego zużycia.
A jeśli chodzi o tzw "niezależnych doradców" to ich niezależność głównie mierzona jest wysokością prowizji od danego banku za sprzedaż produktu.... Haj sobie sam nie sprawdzi i porówna to nie będzie wiedział co tak naprawdę jest korzystne.
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Happy »

Ja jednak radzę wyjechać na parę lat za granicę i zarobić na to mieszkanie i mieć z głowy, nie stresować się więcej kredytami. Mówię z własnego doświadczenia, parę lat za granicą i mieszkanie Twoje. A kto to wie co się przez te 30 lat wydarzy.
Onyks
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 16 lipca 2015, 10:04

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Onyks »

To chyba lepsze niż przez 30 lat wynajmować mieszkanie.
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Happy pisze:Ja jednak radzę wyjechać na parę lat za granicę i zarobić na to mieszkanie i mieć z głowy, nie stresować się więcej kredytami. Mówię z własnego doświadczenia, parę lat za granicą i mieszkanie Twoje. A kto to wie co się przez te 30 lat wydarzy.
Najlepiej by było aby nikt nie musiał do pracy za granicę emigrować !
Godne warunki do życia powinien zapewniać rząd ale te darmozjady wszystkie ustawy piszą pod siebie i swoich kolesi.
Donald i jego sługusy robią wszystko co ue nakaże !
ZERO myśli u rządzących o POLAKACH !
ZERO PATRIOTYZMU ! ! !
Jedynie co ich interesuje to zero na ich kontach :mur:

A wracając do tematu lepiej krechę brać i na starość mieć swoje własne 4 kąty.
W spadku dzieciom, wnukom można zostawić "by im żyło się lepiej" i już krechy brać nie musieli ;)
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Wind »

Obrazek
ajcik_ddR
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 11:43

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: ajcik_ddR »

ja zrobilem tak ze kupilem 2 mieszkania na kredyt w jendym mniejszym mieszkam a drugi wiekszy wynajmuje i biore duza kwote z ato bo ladnie wyremontowalem i chata robi wrazenie. Na to mniejsze mieszkanie nie mam wysokiego kredyt to nawet nie odczuwam a za drugie mieszkanie splacaja mi inni.
RSSCorpInvestment
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 22:28

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: RSSCorpInvestment »

Nie ma to jak brać kredyt na 30 lat, żeby kupić dwa mieszkania w Jaśle. Co się z tymi ludźmi porobiło...
Matryca
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 08:25

Re: Spłacać kredyt przez 30 lat... ech

Post autor: Matryca »

Mam taki sam dylemat- albo się zadłuzyc albo wynajmowac :(
ODPOWIEDZ