Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen. Tutaj znajdują się tematy zawierające opinie o restauracjach, pizzeriach, lekarzach, fryzjerach itp.

Moderator: paul_proteus

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Postprzez aAlicjaDek » 19 kwietnia 2017, 11:43

Jagoda Fioletowa napisał(a):Tak, to prawda. W Jaśle nie podają znieczulenia przy porodzie sn.

TAK. Potwierdzam :(
aAlicjaDek
Debiutant
Debiutant

Postprzez jaslanka09 » 16 maja 2017, 16:05

A czy możecie polecić jakąś położną środowiskową? :)
jaslanka09
Początkujący
Początkujący

Postprzez Lady_P » 9 czerwca 2017, 21:38

Trochę odświeżam temat... ;) Czy któraś z pań rodziła w ostatnim czasie w Jaśle? Jak wygląda sytuacja ze znieczuleniem, ubrankami, opieką, mlekiem dla dziecka i ogólnie jak jest obecnie??? Rodziłam w 2014 roku w Jaśle i tak się zastanawiam czy coś uległo zmianie :) W jakim terminie przewidywana jest obecnie dezynfekcja oddziału???
Lady_P
Guru
Guru

Postprzez japonka12 » 10 czerwca 2017, 07:20

Rodzilam 2 m-ce temu w jasle. Jedynie co trzeba dla dziecka to pieluszki, chusteczki nawilzane i masc na pupke. Ciuszki tam sa i pieluszki rowniez. Jezeli dziecko zbrudzi, idziesz i prosisz o czyste takze niepotrzebny dodatkowy bagaz no chyba ze chcesz to wez kilka swoich ciuszkow tylko ze moga juz do ciebie nie wrocic bo jak kapia dziecko to moga nie wiedziec i ciuszki trafiaja do pralni. Mleko tez daja w takich buteleczkach Nan 1 optipro h.a lub bebilon. No chyba ze odrazu masz pokarm. U mnie potrzebny okazal sie laktator ale zawsze ktos ci moze dowiezc. Co do opieki... Sa polozne mile,pomocne a sa i takie co lepiej sie nie odzywac. Zalezy jaka zmiana. Jezeli pytasz, odpowiadaja bezproblemowo. Ja mialam cc i dogladaly do mnie. Pozniej pomogly wstac. Ogolnie przed porodem nie nastawialalam sie zbyt dobrze bo naczytalam sie opinii i artykolow ale nie bylo tak zle. Bylo dobrze :)
japonka12
Guru
Guru

Postprzez jaslanka09 » 10 czerwca 2017, 14:16

Lady_P napisał(a):Trochę odświeżam temat... ;) Czy któraś z pań rodziła w ostatnim czasie w Jaśle? Jak wygląda sytuacja ze znieczuleniem, ubrankami, opieką, mlekiem dla dziecka i ogólnie jak jest obecnie??? Rodziłam w 2014 roku w Jaśle i tak się zastanawiam czy coś uległo zmianie :) W jakim terminie przewidywana jest obecnie dezynfekcja oddziału???

Dezynfekcja była w maju
jaslanka09
Początkujący
Początkujący

Postprzez boss » 10 czerwca 2017, 15:51

Moja żona rodziła ostatnio w jasielskim szpitalu. Pod względem przebiegu porodu wszystko było ok. Mamy dwie uwagi. Po pierwsze niektóre pielęgniarki to dramat. Samo zadanie im jakiegokolwiek pytania to wielka obraza Oczywiście nie mówię o wszystkich tylko o jednej zmianie. Ale najgorsze było to, że w niedzielę brakło szpitalowi czystych rożków i pieluch tetrowych. Zamiast pieluch dawali kaftaniki albo spodnie do podcierania gdy się dziecku ulało. Panie przepraszaly, bo ktoś nie zrobił prania na weekend. SKANDAL . Jestem tylko ciekaw jakie rożki dostawaly dzieci, które urodziły się w niedzielę.... mam nadzieję, że czyste...
boss
Guru
Guru

Postprzez paulina16270 » 10 czerwca 2017, 21:01

Rodziłam przed weekendem- tym którym brakło ciuszków. Pielęgniarki uprzedzily nas wcześniej że nie ma ubranek- zaopatrzyłam sie w swoje zarówno ubranka i pieluchy, nic nie zginęło, wszystko wracało. Pielęgniarki fakt- trzy czy cztery powinny być natychmiastowo zwolnione! Obraza majestatu następowała po zadaniu pytania czy jakiej kolwiek prośbie.
Inne pielęgniarki, położne, pielęgniarki od noworodków- uczynne, miłe, przede wszystkim pomocne, doradzały i tłumaczyły.
Po za tym naprawdę przyzwoicie co cztery lata temu była według mnie tragedia!
paulina16270
Początkujący
Początkujący

Postprzez kuskus » 11 czerwca 2017, 15:11

a można mniej więcej wiedzieć jakie to te nieodpowiednie na swoim miejscu pracy panie? niedługo i mnie czeka tam poród i właśnie po doświadc eniach wcześniejszych aż strach tam trafić bo niektóre ze swoim podejściem to się nawet do prosektorium nie nadają. może lepiej cały czas mieclć pod ręką tel i je nagrywać...
kuskus
Weteran
Weteran

Postprzez paulina16270 » 12 czerwca 2017, 13:47

Oj żeby pani wiedziała... Dwie są przewżnie razem na jednej zmianie (to im nie pasuje ilość pacjentek, to ręczniki na łóżkach- :kwasny: , podkładów poporodowych pani już w 2 dobie nie dostanie- Bo sie nie należą! W Nowym Sączu tylko sie dostaje dwa! :niepewny: w sumie ciekawy komentarz właśnie jednej z nich. Jak pani nie ma pokarmu to proszę o nim myśleć a nie o czym innym. W tym miejscu był wykład o zakonnicach 10 minutowy. :mur: Do dziś nie wiem co ma piernik do wiatraka. No niechże pani wstaje! To usłyszałam na innej sali, gdzie dobe wcześniej jak stawiali mnie na nogi inna położna- Proszę podać mi rękę, proszę sie nie spieszyć. Itp.)
Jedna była na ttrakcie porodowym mimo że nie rodziłam naturalnie niech ją szlak trafi... Ale o tym wole nie wspominać.
Trzymam kciuki aby pani na te panie nie trafiła tak jest w porządku... Nawet dr Sarnocki miał dobry dzień i ZE SIEBIE żartował...
Z tym nagraniem to nie taki zły pomysł...
paulina16270
Początkujący
Początkujący

Postprzez Lady_P » 12 czerwca 2017, 19:16

Dziękuję za odpowiedzi :) :cool:

Muszę stwierdzić że nie wiele zmieniło się przez te 3 lata. Mam nadzieję że nie trafię na panie pielęgniarki bez powołania bo Bozia obdarzyła mnie wybuchowym charakterem :rotfl:
Jeśli ktoś chciałby podzielić się spostrzeżeniami to bardzo proszę chętnie jeszcze coś poczytam ;)
Lady_P
Guru
Guru

Postprzez kuskus » 12 czerwca 2017, 22:00

u dr S. trafić na dobry humor to jak trafić co najmniej 5 w totka. czyli te bezduszyce dalej pracują...no nic może tym razem już nie pozwolę się tak upokażać i dam jej do zrozumienia kto dla kogo jest...
kuskus
Weteran
Weteran

Postprzez Jowita » 12 czerwca 2017, 23:14

Co dobrego można powiedzieć o położnej, która przychodząc uruchomić pacjentkę po cc, zrzuca jej nogi z łóżka, podaje kubek z wodą przechylając go w taki sposób żeby pacjentka się albo oblała, albo udławiła i rozkazuje się położyć, bo nie ma czasu sterczeć przy łóżku? A wychodząc z sali wykrzykuje, że jeszcze będzie się jej za to dziękowało...
Takiej pani należą się tylko i wyłącznie podziękowania. Za pracę.
Pani oczywiście ma swoje powody... Środek nocy, brak pomocy, pacjentki nie chcą same fruwać... A przede wszystkim co się będzie wysilać za takie pieniądze.
Jowita
Ekspert
Ekspert

Postprzez paulina16270 » 13 czerwca 2017, 10:30

Tak trzeba twardo stanąć na swoim i sie nie dać, bo potrafią z błotem zmieszać... Nawet jeśli to miałoby kłótnie oznaczać na całe położnictwo.
Tylko jak im tak źle to po cholere jeszcze robią...? Jak w pierwszym lepszym szpitalu pacjentki są bardziej wdzięczne? Szkoda tylko że to opinia ów 3 czy 4 pań a nie wszystkich.
paulina16270
Początkujący
Początkujący

Postprzez andaluzja » 14 czerwca 2017, 18:45

Położne były koszmarne ale tylko na nocnej zmianie, na szczęście poranna zmiana była o niebo lepsza od tych czarownic co były w nocy.
andaluzja
Początkujący
Początkujący

Postprzez ilobaw » 14 czerwca 2017, 21:05

ja miałam cc 26 maja w jaśle nie mogę powiedzieć ani złego słowa o pielęgniarkach,bo dużo mi pomagały jak nie mogłam sama wstać z łóżka nosiły mi jedzenie na sale pytały się mnie jak się czuję czy mnie coś boli jak mnie coś bolało to dawali mi leki lub kroplówki przeciw bólowe,a co chodzi o opieke na dzieckiem to są niektóre wredne babki tam,dla dziecka musisz mieć swoje pampersy chusteczki nawilżane i maść na odparzenia ,ale oczywiście w szpitalu dawają ci paczkę pampersów i mleko dla dziecka dostajesz tam w malutkich buteleczkach jeżeli dziecko ci wypiję całą buteleczkę to idziesz tam do nich i mówisz im że chcesz mleko dla dziecka,ubranka dla dziecka tam ci dawaja i pieluchy totrowe,ale czasami jest tak że brakuje tam ubranek i pieluch dla dzieci,bo pielegniarki mówiły same że brakuje im ubranek dla dzieci i jak by ktoś miał do odania to oni przyjmą żeby mieli tam w co matki ubierać dzieci swoje w szpitalu,mi jak podrośnie córeczka to ja pojadę tam do jasła i odam szpitalowi odziału nowordków ubranka dla niemowlaka
ilobaw
Debiutant
Debiutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie