Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
aneta2387
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 listopada 2011, 17:58

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aneta2387 »

do "maja 78"
ja rodzilam w marcu, to nie jest tak ze od razu dostajesz dziecko, urodzilam o godzinie 19:30 a niunie dostalam dopiero po godzinie 1, tak ze po porodzie jak jestes na silach masz mozliwosc odpoczac sobie troszke i wziasc prysznic, a takze cos zjesc, bo wiadomo ze jestes o pustym zoladku :-/ co do biustonosza to nikt Ci sie w to nie miesza czy masz , czy nie - to zalezy od Ciebie :-) wez sobie wkladki laktacyjne bo napewno sie przydadza, ja mialam tak pokarmu ze po prostu sam mi sie wylewal. a co do pielegniarek, to poloznictwo i ginekologia to byly inne, wiadomo sa te milsze i te gorsze, ale to idzie sie przyzwyczaic - troszke tego czasu spedzilam w szpitalu i wiem jak to z nimi bywa, pozdr.
maja78
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2012, 21:41

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: maja78 »

Dzięki dziewczyny,pomogłyście mi duzo.Jeszcze chciałam się zapytac ilu osobowe są sale na porodówce?Rodzi się wiele pytań jeszcze,jak coś mi się przypomni,to mam nadzieję,że uzyskam odpowiedź,a tymczasem dzieki serdeczne :)
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: natali »

rodzi się na sali pojedynczej, a tam gdzie już Cie później zawiozą to już kwestia pielęgniarek czy na 2 czy 3 czy 4 osobowe :rotfl: szczęśliwego rozwiązania
aneta2387
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 listopada 2011, 17:58

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aneta2387 »

tak jak kolezanka powyzej, sale po porodzie sa 2 - 4 osobowe, to zalezy ktora bedzie wolna, tzn czy lozko bedzie wolne, a z tego co wiem co cesarki byly na jednej sali.. w pokoju masz lazenke , wszystko na wysoki polysk, bo po remoncie :-) a sale do porodu sa jednoosobowe, ale drzwi masz otwarte jak rodzisz a to wszystko przy tobie biega , sprzataczki, doktorzy, pielegniarki, tak wiec sie nie przestrasz jak bedziesz rodzila i bedzie w pokoju razem z Toba z 5 osob :D ja akurat jak rodzilam, to w drugiej sali tez dziewczyna rodzila i nawzajem zesmy sie sluchaly heheh :-)
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Kudłaty »

Jeśli choruje unikam szpitala w jaśle:):)
Unikam z własnego doświadczenia wole jechać na koniec polski niż do szpitala w jaśle .
Nawet dla tego jakie są tam pani pielęgniarki
:zly: :( :kwasny: :zalamany: :zdegustowany: :/ :zdziwko: :wstyd: :niepewny: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :szok: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
maja78
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2012, 21:41

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: maja78 »

Aneta

Myślę,że jak będę rodzić,to nie będę zwracać uwagi na ilość osób,także luzik ;) .Jak byłam w Krośnie,to przy badaniu ginekologicznym było 4 lekarzy,pielęgniarka i praktykant...Dzięki,duzo się od Was dowiedziałam :) .To fajnie,że oddział jest po remoncie :) .Mam jeszcze 6 tyg co prawda,ale się doczekac nie mogę rozwiazania ;)
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 26 października 2010, 16:37

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wikone »

Mam pytanie odnośnie ciuszków dla dzidziusia w szpitalu. Czy trzeba mieć swoje? Bo różne opinie słyszałam i sama nie wiem czy pakować czy nie.
I czy położną środowiskową wybiera się samemu czy jest jakaś przypisana z przychodni do której należymy??
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Anuskaaa18 »

Mi synka przynieśli w zbyt ciasnym bodziaku, tak że na ramionach miał obgniecione, w półśpiochach tak rozciągniętych że zmieściłby się w nie dwa razy i w skarpetkach na rękach. :wstyd: Zaraz dzwoniłam zeby mi ciuszki przywieźli. Z tym że jak masz swoje to musisz pilnować żeby do Ciebie wróciły, ale nie jest z tym najgorzej wię polecam wziąć.
A połóżnej prędzej czy później spodziewaj się z ośrodka zdrowia, któremu podlegasz. Z resztą w szpitalu mówisz gdzie będziesz dziecko szczepić i do jakiej położnej jesteś zapisana ( jak nie masz wybranej to ta z najbliższej poradni ginekologicznej). Ja np nikogo nie zapraszałam ani wizyty położnej nie chciałam, a przyszła bo ze szpitala jej dali znać.
The Nun

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: The Nun »

Dziewczyny, jeszcze zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Jak przyniosą Wam Maluszka, obejrzyjcie jego rączki, a dokładniej miejsce gdzie założone są opaski z opisem czyje to dziecko. Moja córka miała dość mocno zapiętą jedną opaskę, a ja nie zauważyłam. Dopiero po powrocie ze szpitala przecięłam ją by ją zdjąć (dziecko ma 2 opaski, jedną odpinają w szpitalu przy wypisie), gdyż nie byłam w stanie tego odpiąć, a skóra była obtarta. Dziś moje dziecko ma niecałe 4 lata, a blizna po obtarciu od opaski nie znikła do dziś :/
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 26 października 2010, 16:37

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wikone »

Dziękuję za odpowiedź :) W takim razie pewnie spakuję kilka ubranek. No i rączki też będę oglądać, żeby i mojej córci się nic nie działo :) Już nie mogę się doczekać :]
Awatar użytkownika
Nasti
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 listopada 2006, 17:58
Lokalizacja: jasło

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Nasti »

Dziewczyny słyszałam, że w Jasielskim szpitalu jest dostępny gaz jako znieczulenie podczas porodu, czy któraś z was słyszała o tym, żeby ktoś je dostał?W szkole rodzenia mówili, że jest, ale to, że jest, to jedno, ale to czy dają to drugie..Proszę o info.
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 26 października 2010, 16:37

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wikone »

Mam jeszcze pytanie odnośnie pasa poporodowego lub bielizny wyszczuplającej. Czy któraś z Was używała i czy warto?
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Flowerekk »

Gaz jest, ale jakoś niechętnie go dają :)
burbelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 19:50

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: burbelka »

Do Nasti,rodziłam 2 lata temu i pierwszy raz słysze o jakimś gazie:)!!!Swoje musisz przejść i tyle. Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: dragoness »

No chyba propan-butan :rotfl: . To nie XIXwiek! Zresztą rozumiem znieczulenie przy powikłaniach, ale nie wtedy, gdy wszystko idzie normalnie.
ODPOWIEDZ