Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen. Tutaj znajdują się tematy zawierające opinie o restauracjach, pizzeriach, lekarzach, fryzjerach itp.

Moderator: paul_proteus

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Postprzez nisenira » 24 czerwca 2012, 23:43

moim zdaniem cesarka to jest najwieksze ryzyko.podpisujesz papierek ze w razie "W" oni nie biora odpowiedzialnosci za Ciebie.dostajesz znieczulenie od pasa w dół i nikt nie gwarantuje Ci tego,że wszystko pojdzie ok.bo czasem moze zdarzyc sie tak ze nawet nie bedziesz chodzil. w jasle bodajze 2-3 laata temu był taki przypadek.kobieta do dzis nie ma czucia. jeżdzi na wóżku. poród nie jest nie wiadomo jak straszny. zreszta kazdy rodzi inaczej i kazdy z nas ma inny bol i kazdy inaczej go znosi. po cesarce np nie bedziesz mogla wstawac ani nie dadza Ci dziecka do karmienia przez chyba dzien czy dwa. poród naturalny to naturalny. ten bol sie zapomina:) jak widzisz juz ta malutka istotke to wtedy zmienia Ci sie wszystko:) a co do zabrania czegos dla dziecka to chusteczki i kremna odparzenia oraz pampersy. poza tyym w szpitalu jest tak ze kazdemu dziecku na dzien przysluguje 5 pampersów . tylko trzeba sie o todopomniec;)
nisenira
Mistrz
Mistrz

Postprzez aneta2387 » 25 czerwca 2012, 11:03

racja, o pampersy trzeba sie dopominac, ale jeszcze to zalezy od tego na jaka pania trafisz, bo niektore za bardzo nie chca ich uzyczyc.. ja np mialam swoje, bo kolezanka ktora rodzila miesiac wczesniej mowila, ze jak poprosila o pappersa, to ta na nia z buzia wyskoczyla, ze one nie sa od tego zeby dziecku wszystko zapewnic, ze to matka powinna byc w pampersy wyposażona, bo ona tego nie wie, czy tam czasem tych pampersow sobie nie zbiera, a tak naprawde ma swoje - dla mnie to smieszne.. tak "zbiera sobie pampersy ", a znowu jedna kolezanka jak brala, to jej zapisywaly na kartce i pozniej jak chciala wziasc, to jej wypominaly ze o tej godzinie wziela tyle i tyle... tak ze zalezy na jaka trafisz "zolze" hehehe, ale 1 na 10 to jest tam milsza :-) jezeli chodzi o to czy tatus moze wejsc na sale, to np moj maz byl u mnie z 2 razy, za 1 mu sie udalo, bo byla fajna zmiana, wiec nastepnego dnia tez przyszedl i zostal wyproszony.. smieszne jest to, ze te ktore chca cc to nawet sie do tego nie chca przyznac.. moja znajoma miala ostatnio cc, ale jej tlumaczenie bylo dla mnie dziwne - ona chce miec cc, bo boi sie o dziecko, ze zaplata sie w pepowine , ze cos sie stanie itd... ja wiem po prostu ze sie bala tego porodu i tyle.. jezeli decydowala sie na dziecko, to niech je sama urodzi, a nie pach pach i ma juz dzieciaczka bez żadnego wysialku:-) chyba kazda sie ze mna zgodzi, ze najpiekniejsza chcwila podczas normalnego porodu, jest to jak dadza Ci dziecko na brzuszek, jeszcze z pepowina.. ja nie moge tego zapomniec i szkoda ze tak króciutko mialam ja na brzuszku :-) ale ciagle to wspominam :-) :-) szczescie :serce: - nie do opisania :-) :oczami:
aneta2387
Początkujący
Początkujący

Postprzez Flowerekk » 25 czerwca 2012, 11:51

Oj tak, to są cudowne chwile, kiedy dziecko jest na brzuchu.. I sama świadomość, że pomimo bólu i strachu, dało się radę.. To dla mnie też było ważne, udowodniłam sobie, że można, że człowiek jest silniejszy niż mu się wydaje. A poza tym jednak poród naturalny jest najlepszy dla dziecka. Cesarka jest zupełnie nienaturalna i niestety nie pozwala dziecku przygotować się na przyjście na świat. Przeciskanie się przez kanał rodny powoduje, że układ nerwowy dziecka prawidłowo "startuje", wszystkie organy mają czas na przygotowanie się do życia poza łonem matki. Jest całe mnóstwo innych powodów, dla których cesarka powinna być wyjątkiem. I, choć pewnie wielu osobom się to nie spodoba, uważam, że cesarki przeprowadzane bez określonych wskazań medycznych, są przejawem egoizmu kobiety.
Flowerekk
Guru
Guru

Postprzez lalaking » 25 czerwca 2012, 12:09

Moim zdaniem to totalny idiotyzm dać się kroić na życzenie!
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Tenshi » 25 czerwca 2012, 12:28

Idiotyzm, idiotyzm, ale dlaczego dziecka nie dają od razu po cc? Ja w Rzeszowie od razu dostałam, mąż podniósł mi łóżko do pozycji siedzącej i tak sobie siedzieliśmy w trójkę do wieczora, podziwiając jak pięknie radzi sobie z ssaniem- to były zdecydowanie najpiękniejsze chwile, a ile mam zdjęć, ahh :)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Anuskaaa18 » 25 czerwca 2012, 13:29

Ja jestem po cc. Rodziłam naturalnie, ale się nie dało, więc mam jakie takie porównanie. Od początku chcialam mieć cc i wcale sie tego nie wstydzę, co więcej uważam że jest to lepszy sposób rozwiązania ciąży, chociaż oczywiście nienaturalny. Popękać czy dac sie naciąć i byc zszytą w kroku to już wolę na brzuchu. Jesli chodzi o bliskość, też zaraz po wyciągnieciu położna przytuliła synka do mnie, do mojej twarzy, mogłam go pocałować i pogładzić, dla mnie to było wystarczające. Punktów dostał 10, Pani anestezjolog wszystko mi komentowała i wiem, że ledwo go wyjęli już oddychał i płakał więc jego układ nerwowy zadziałał prawidłowo i tak jest do teraz. Zanim mnie pozszywali synek był zbadany i był w inkubatorze, tatuś przyszedł do nas w chwilę po tym jak przywieźli mnie na salę, poprosił Panią położną i od razu nam dzieciątko przywiozła. Spał sobie przy nas, tatuś wziął go na ręce, położył obok mnie.
Gadanie o tym że decydując się na dziecko trzeba liczyc się z tym że będzie bolało i rodzić sn tez uważam za bezsensowne, bo bezboleśnie urodzić wiadomo się nie da, a skala bólu między MOIM porodem sn a cc była bardzo podobna. Ból jaki odczuwa się w 8 godzin po zabiegu robiąc pierwsze kroki zaspokoi na pewno każdą mamę pragnącą swoje wycierpieć :]
Zaskoczyła mnie zamieszczona tutaj informacja o tym że nasz szpital ma do dyspozycji gaz rozweswlający i rozpierdzieliło mnie jak przeczytałam ze się go nie stosuje bo jest za drogi. :szok: :wstyd: :cenzura: - krótko: Polska.
Anuskaaa18
VIP
VIP

Postprzez joska » 25 czerwca 2012, 14:02

nisenira , z tego co opisujesz, problemem nie byl cc tylk o znieczulenie doledzwiowe, najwyrazniej zle wykonane.Tak jak juz pisalam , ja mialam 3 razy takie znieczulenie, i nie bylo najmniejszych powiklan. przy pierwszym troche sie balam,bo badz co badz to jest zastrzyk w kregoslup, wiec wypytywalam lekarza, i ten powiedzial mi ze stosuje je od 20 lat... a to bylo 10 lat temu.....Tak wiec rodzilam " naturalnie"(nie lubie tego okreslenie, bo co to znaczy rodzic" nie naturalnie" w takim razie??? dziecko przez nos przechodzi??? )i BEZ BOLESNIE:cwaniak:
joska
Początkujący
Początkujący

Postprzez mamuska15 » 25 czerwca 2012, 20:55

Rodziłam w szpitalu w Jaśle w ubiegłym roku. Czytam to forum z czystej ciekawości i trafia mnie, gdy widzę ilość głupot wypisywanych w tym temacie. Mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się na tym forum nigdy nie rodziło, a porodówkę zna jedynie z opowieści koleżanki szwagra kuzynki ze strony matki:-). Chciałam urodzić naturalnie, po kilkunastu godzinach niestety musiałam skorzystać z nienaturalnej :) metody czyli cc. Co ze mnie za potwór, że nie chciałam się narażać przez kolejne kilka godzin na ból, skoro natura tak chciała. Nieprawdą jest, że po cesarce nie dostaje się dziecka. Po dwóch godzinach( znieczulenie ogólne) miałam maluszka na swoim brzuchu, był przy mnie również mąż, a położna pomogła przystawić mi synka do piersi. I tak oto po 2 godz od cesarki mój synek ładnie sobie zajadał, a my patrzyliśmy na to cudo. Po 12 godz uruchamianie, toaleta, no i maluszek do łóżka. Na trzeci dzień wypis do domu. A po 5 dniach mogłam już prawie normalnie funkcjonować. Moja koleżanka po porodzie siłami natury była tak popękana i pozszywana, że przez 3 tygodnie nie mogła na dup.. usiąść. Każdy poród ma swoje plusy i minusy, każda poród inaczej znosi. Nie nam jednak oceniać kogoś za wybór porodu. Co do oddziału: pełen komfort, oczywiście że mają gaz rozweselający i go używają, przecież nie mogą go sobie wynieść do domu:-)testowałam pomaga, poza tym mają ELLE TENS , wystarczy mieć swoje elektrody, testowałam pomaga. I nie wyliczają pampersów, bez przesady.
mamuska15
Debiutant
Debiutant

Postprzez mika81 » 25 czerwca 2012, 22:03

mamuska15 napisał(a):Rodziłam w szpitalu w Jaśle w ubiegłym roku. Czytam to forum z czystej ciekawości i trafia mnie, gdy widzę ilość głupot wypisywanych w tym temacie. Mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się na tym forum nigdy nie rodziło, a porodówkę zna jedynie z opowieści koleżanki szwagra kuzynki ze strony matki:-). Chciałam urodzić naturalnie, po kilkunastu godzinach niestety musiałam skorzystać z nienaturalnej :) metody czyli cc. Co ze mnie za potwór, że nie chciałam się narażać przez kolejne kilka godzin na ból, skoro natura tak chciała. Nieprawdą jest, że po cesarce nie dostaje się dziecka. Po dwóch godzinach( znieczulenie ogólne) miałam maluszka na swoim brzuchu, był przy mnie również mąż, a położna pomogła przystawić mi synka do piersi. I tak oto po 2 godz od cesarki mój synek ładnie sobie zajadał, a my patrzyliśmy na to cudo. Po 12 godz uruchamianie, toaleta, no i maluszek do łóżka. Na trzeci dzień wypis do domu. A po 5 dniach mogłam już prawie normalnie funkcjonować. Moja koleżanka po porodzie siłami natury była tak popękana i pozszywana, że przez 3 tygodnie nie mogła na dup.. usiąść. Każdy poród ma swoje plusy i minusy, każda poród inaczej znosi. Nie nam jednak oceniać kogoś za wybór porodu. Co do oddziału: pełen komfort, oczywiście że mają gaz rozweselający i go używają, przecież nie mogą go sobie wynieść do domu:-)testowałam pomaga, poza tym mają ELLE TENS , wystarczy mieć swoje elektrody, testowałam pomaga. I nie wyliczają pampersów, bez przesady.

zgadzam się w 100%.
mika81
Początkujący
Początkujący

Postprzez wikone » 6 lipca 2012, 17:19

Ile dni po terminie zgłaszałyście się do szpitala na wywoływanie porodu?
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez czarna_kropeczka » 6 lipca 2012, 17:30

w moim przypadku lekarz kazał mi się zgłosić 7 dni po terminie
czarna_kropeczka
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Flowerekk » 7 lipca 2012, 09:06

u mnie też 7 dni po terminie, na szczęście w noc poprzedzającą moje przyjście do szpitala zaczął się poród :)
Flowerekk
Guru
Guru

Postprzez Aganieszka » 7 lipca 2012, 13:56

niezapominajka napisał(a):a czemu zadna po cc nie wspomina przyjemnosci cewnikowania, to dopiero jest jazda, jakby sie nie dało tego zrobic juz po narkkozie zeby pacjentce oszczedzic choc tej wątpliwej przyjemnosci,wrrrrrrrr, a tak w ogóle to nie słuchajcie nikogo tylko myslcie ze będzie dobrze i w górę westchnijcie, bo tak naprawdę wszystko moze sie rozstrzygnąć w tym momencie całe wasze dalsze życie..

Po bólach przez 6 godzin i świadomości, że i tak skończę na sali operacyjnej było mi wszystko jedno czy cewnikują mnie przed czy po narkozie - przynajmniej idąc na operacyjną miałam w dłoniach niepowtarzalną torebkę (miałam taki humor, że nie dałam położnym nieść cewnika, tylko będąc grzeczną sama go niosłam - teraz mam z tego ubaw

Flowerekk napisał(a):maja tatusiowie nie mogą wchodzić na salę, ale można spokojnie spotykać się przed oddziałem, ewentualnie wywozić maluszka na koniec korytarza oddziału i tam spędzać czas z tatusiem, tyle, że na stojąco :) Nie spotkałam się z tym, żeby ktokolwiek jakieś problemy robił, ja wychodziłam ile chciałam i kiedy chciałam (oczywiście na tyle, na ile maluszek mi pozwalał) :)
)

Jak to nie mogą? Mój mąż był cały czas przy mnie, gibał się ze mną na piłce, przypominał o oddychaniu i coś tam jeszcze mówił do mnie, ale nie wszystko pamiętam, ach te skurcze!!! Faceci mogą być, tylko musisz mieć skończoną szkołę rodzenia. Jestem za takimi przepisami (czyli obecność uzależniona od ukończenia szkoły rodzenia), bo mężowie po skończonym "kursie" wiedzą mniej więcej czego się spodziewać i wierzcie mi - docenią wasz trud!
Aganieszka
Guru
Guru

Postprzez Flowerekk » 8 lipca 2012, 19:00

Agnieszka pytanie było o oddział, czyli miejsce gdzie przewożą Cie po porodzie, a tam nie mogą być z kobietami. Natomiast na trakcie porodowym jak najbardziej tak, pod warunkiem ukończenia szkoły rodzenia (teoretycznie), bo praktycznie znam przypadki, że i bez tego panowie byli obecni przy porodzie..
Flowerekk
Guru
Guru

Postprzez maja78 » 19 lipca 2012, 11:31

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi.Mnie chodziło o to,czy tatuś może po porodzie odwiedzać,a nie w trakcie porodu być.Mam już za soba 2 podejścia,jutro trezcie ktg,bo dziecko nie chce wychodzić i niestety prawdą jest,żeby się nie nastawiać na naturalny poród,bo nie wiadomo,czy do niego dojdzie :/ ,choć bardzo bym chciała.A,że odwiedzin nie ma,to już się sama przekonałam,bo przez przypadek zamiast na ginekologie,weszłam na połoznictwo i dostałam małe opr,że tu nie wolno wchodzić :zdegustowany: .Co do położnych,to na razie mm odczucie,że jedna zmiana jest do zycia,a druga szoda gadać,ale to jak wszędzie...Na razie tyle mogę napisać,a o przezyciach porodowych i poporodowych,to już jak niunia będzie ze mną.Oby sprawnie poszło :oczami:
maja78
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie