Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
add
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 26 lutego 2008, 17:54
Lokalizacja: Jasło

Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: add »

Chciałem się dowiedzieć co Panie myślą o takim sklepie.

Czy byłoby w Jaśle zainteresowaniem tego typu rzeczami. Zasada sklepu jest taka - każdy kto przychodzi do takiego sklepu może stworzyć swoją własną biżuterię. Ma dostęp do kilkuset wzorów korali i półfabrykatów takich jak bigle do kolczyków, czy bazy do bransoletek i albo tworzy sam swoją biżuterię, albo zleca zrobienie jej na miejscu wyszkolonej obsłudze. Będzie można stworzyć bransoletki, korale, naszyjniki i kolczyki jakie tylko ktoś sobie wymarzy. A wszystko to w przystępnych cenach :)

Nie byłby to zwykły sztywny sklep jubilerskie gdzie narzuca się komuś ofertę:) Tylko coś nowego ...

Co o tym sądzicie?
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: Jester »

Myślę, że pomysł bardzo fajny. Tylko personel musi być rzetelnie przeszkolony, a materiały dobrej jakości. Może jakieś katalogi z wzorami dla niezdecydowanych. Sama lubię błyskotki, jak większość kobiet. Może być nawet sreberko od czekolady, byle się świeciło. Więc takich sklepów nigdy za wiele ;)
soja5
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 20:19

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: soja5 »

:super: Świetny pomysł ,miło mieć coś oryginalnego ,niepowtarzalnego ,w swoim stylu i to jeszcze za przystępną cenę :)
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: a-tatutek »

Fajny pomysł :) Ale ja osobiście poleciłabym również rozszerzyć ofertę o sprzedaż w internecie-Jasło to niezbyt duże miasto, więc klientów trzeba również szukać gdzieś dalej ;)
Jeżeli szukałbyś pracowników z chęcią bym się zgłosiła-połączenie hobby z pracą byłoby świetne :]
Awatar użytkownika
add
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 26 lutego 2008, 17:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: add »

Personel będzie miał wieloletnie doświadczenie w czymś takim:)

Sprzedaż przez internet też jest w planie;)

Proszę nie tylko o opinie ale i o propozycje:) Sklep byłby tworzony z myślą o Was więc jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje;)
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: xyz123 »

Również jestem za :ok: tylko faktycznie trzeba pamiętać o przystępnych cenach :) bo realia jasielskie nie są zbyt wysokie :rozpacz:
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: Anuskaaa18 »

Spotkałam się z tego typu sklepem w Reszowie. Zainteresowanie nim było faktycznie niemałe, ciężko się było wcisnąć :D
Ale takie sklepiki to raj dla złodziejaszków :suchy: musiałbyś zainwestować w dobre kamery.
Ogólnie pomysł mi się podoba i myślę, że wróży sukces, jako jedyny taki sklep w naszym Jasełku na pewno byłby czesto odwiedzany :ok:
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja również uważam, że to dobry pomysł. Ostatnio kupiłam sobie na allegro taki mały zestaw do robienia biżuterii. Świetna sprawa! Na płycie pokazane jest krok po kroku jak wykonywać swoje błyskotki. Do tej pory zrobiłam sobie już kilka par :] Cały zestaw składa się z wielu elementów, jednak nie wszystkie koraliki przypadły mi do gustu i pewnie ich nie zużyję... Myślę, że taki sklep to lepszy pomysł, bo płacę za to co mi się akurat podoba i lepiej na tym wychodzę :ok: Faktycznie, kamery to podstawa, bo takie małe elementy na pewno będą się ludziom kleić do rąk!
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: a-tatutek »

Mnie by bardzo przypadła do gustu też możliwość w tym sklepiku kupienia narzędzi i koralików do tworzenia swojej biżuterii samodzielnie, zamiast zamawiania ich przez internet ;) Bo czasem lepiej jest popatrzeć na żywo jak na fotografię koralików niż być rozczarowanym, że np kolor wydawał się nieco inny na zdjęciu.Albo oszczędziło by to zdziwienia gdzie zamawiane są kamyki i okazują się być ciężkie jak na kolczyki dla nas.
A dla tych mniej uzdolnionych bądź nie mających na to czasu opcja zrobienia przez pracownika takiej biżuteria jaka nam się tylko spodoba:)

Pomysł otwarcia takiego sklepiku jak najbardziej popieram :ok:
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: myosotis »

Pomysł jak najbardziej ciekawy i możliwy do zrealizowania ;)
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: Jester »

Tak sobie myślę, że tego rodzaju sklep - skierowany do kobiet, jak mało który - powinien być może też oferować kobietkom inne rzeczy. Trzeba by się było zastanowić. Może mógłby być to punkt wymiany ubrań? W internecie przecież kwitnie tego rodzaju działalność. A tu: od razu widać rzecz w realu, a nie na zdjęciu. Lub organizować takie spotkania wymiany ubrań. Jakiś czas temu coś podobnego odbyło się w Rzeszowie. Albo jakieś perfumy obok tego. Nie wiem, ale szłabym w kierunku wydarzeń, które oferowałyby atrakcyjne, okazyjne ceny dla klientek. Mogłaby to być poboczna działalność, właśnie w stylu wymiany obiektów lub informacji. Jakieś pisma dla kobiet, reklamy salonów kosmetycznych. Może system zniżek u kosmetyczek dla Waszych przyszłych klientek? Jeśli otworzysz coś takiego, to gwarantuję, że sama będę jedną z pierwszych klientek ;)
Awatar użytkownika
Aganieszka
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 4 stycznia 2010, 19:10
Lokalizacja: Dżasełko

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: Aganieszka »

Witam!
Taki sklep to dobry pomysł, najlepiej, jakby pracował tam ktoś, kto nie tylko robi nowatorską biżuterię, ale również mógł doradzić, co pasuje do danego stroju. Nie oszukujmy się, moje drogie panie - same niekiedy mamy problem z wyborem i dopasowaniem, aby nie przesadzić. Gdyby pracowała znająca się na modzie osoba, to na pewno mężczyźni częściej kupowaliby coś samodzielnie dla swoich pań, bez potrzeby ciągnięcia nas ze sobą! Wtedy byłaby to niespodzianka!!!
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: jędza »

Również zgodzę się z tym że pomysł bardzo fajny, nie trzeba by było poszukiwać na allegro i czekać na wysyłkę tylko wszystko pod ręką, tylko żeby to nie były same koraliki tylko i części do branzoletek typu charms ale i coś więcej. Pomysł jak najbardziej na plus. Tylko jak pisali poprzednicy dużym sukcesem takiego sklepu w rozpropagowaniu się byłaby elokwentna, pomysłowa kadra z zacięciem artstycznym
kolorowa-lady
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 04:01

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: kolorowa-lady »

Już kilka dni temu zauważyłam ten temat.. i postanowiłam coś napisać :)

Według mnie pomysł z takim sklepem jest trafiony w 100%. Sama znam wiele osób które kochają robić takie rzeczy tylko nie mają się gdzie zaopatrzyć w materiał bo jasielskie sklepy oferują niewiele i żeby coś znaleźć trzeba oblatać pół miasta. A tak wszystko byłoby w jednym miejscu. Dużym plusem będzie też możliwość stworzenia korali samemu. Najbliższe podobne sklepy są chyba w Rzeszowie - więc rynek dość duży. Przy odpowiedniej promocji można liczyć także na klientele z Krosna i Gorlic (prędzej z Gorlic bo wiele osób z tego miasta jeździ do Jasła na zakupy). Powinna być także możliwość zakupów przez internet i albo (dla mieszkańców Jasła i okolic) możliwość odbioru osobistego w sklepie, albo sprzedaż wysyłkowa. Dobrym sposobem na zwiększenie liczby użytkowników może być uruchomienie forum na stronie. Będzie można wymieniać tam opinie na ten temat;)

Dużym plusem będzie dobra lokalizacja sklepu. Najlepsza byłaby ścisła okolica centrum miasta, ale to ze względu na wysokie czynsze może być trudne. Liczę jednak że coś uda się z tym zrobić.

Ogólnie pomysł na 6 z plusem;)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Sklep z biżuterią ręcznie robioną - co o tym sądzicie

Post autor: KooKoszka »

W Rzeszowie jest kilka taki sklepów Koralikarnia czy jakoś tak się zwie, ale z tego co widziałam klientek było wiele i świecidełek co nie miara.Myślę, że taki sklepik w Jaśle by się przydał choćby dlatego że do kolczyków można dorobić jakiś skromny ale piękny naszyjnik w różnych kolorach i wzorkach.Popieram taki pomysł :)
ODPOWIEDZ