Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśle??

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
mileksan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 grudnia 2009, 13:10

Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśle??

Post autor: mileksan »

Chcę mieć tani i dobry Internet do najzwyklejszych potrzeb www/skype/youtube (bez pauzowania ;) itp. dla domu jednorodzinnego w Jaśle.

Ani ja ani mój portfel nie może zdzierżyć Neostrady - 75(abonament)+10(livebox)+29 (utrzymanie lini), ale jeszcze 2 miesiące..

Szukam alternatywy i opinii na temat dostawców Internetu i o ile ktoś może podzielić się aktualnymi informacjami to będę wdzięczny za info!
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: baflo »

loginspl
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:07

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: loginspl »

wiec tak zależy w którym miejscu mieszkasz .... radiówke polecam jeśli jest blisko nadajnik u mnie jest 2 domy dalej i jestem zadowolony z predkości i ceny :) :)
korba.szmorba
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:27

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: korba.szmorba »

radióweczkę z Sigmy polecam - teraz nawet mają jakąs bardzo dobrą promocję szybkiego internetu za niewielkie pieniądze, pozdrawiam :) http://www.sigma.jaslo.pl/
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: wścieklica »

DOWNLOAD 4101 k/s
UPLOAD 228 k/s
PING 62.08 ms
SERWER India
Polecam TELGAM. Solidnie, szybko, problemy są rozwiązywane na telefon i natychmiast. Ew. przerwy w dostawie sygnału odliczane od rachunku. Cena 42,70 za miesiąc. W umowie gwarantowana jest MINIMALNA gwarantowana przepustowość, górny limit jest nieokreślony. Jak widzisz u mnie hula. Test z godziny 9;28.
Awatar użytkownika
mileksan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 grudnia 2009, 13:10

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: mileksan »

Dzięki za info!
Moment wyboru nowego dostawcy nadchodzi szybkimi krokami i znowu odświeżam oferty.
W moim porównaniu biorą udział póki co: Nestrada; Netia; Sigma; AP-Media; Telgam.
Na papierze mam jakieś porównanie, choć ciężko powiedzieć jak deklarowane przepustowości łącza sprawują się naprawdę i który Net opyla najbardziej.
Chętnie poznam wasze opinie dotyczące jakości powyższych dostawców zwłaszcza AP-Media.
Interesuje mnie też czy wśród jasielskich dostawców (Sigma; AP-Media; Telgam) bezproblemowo można dzielić internet na kilka kompów. Bez routera bezprzewodowego się nie obejdzie więc od razu jak możecie i w tym temacie coś polecić to chętnie poczytam.
Dzięki z góry
gucio
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 20:26

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: gucio »

Witam. Przerabiałem kilka ofert internetu radiowego i proponuję zastanowić się nad internetem mobilnym. Niewiele większe pieniądze, a ... Ja np. korzystam z polsatu i naprawdę jestem zadowolony. Przy plusie proszę uważać: 50 zł za przetestowanie, twierdzą, że wg mapy zasięg świetny a w domku mizerotka.
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: baflo »

mileksan pisze:Dzięki za info!
Moment wyboru nowego dostawcy nadchodzi szybkimi krokami i znowu odświeżam oferty.
W moim porównaniu biorą udział póki co: Nestrada; Netia; Sigma; AP-Media; Telgam.
Na papierze mam jakieś porównanie, choć ciężko powiedzieć jak deklarowane przepustowości łącza sprawują się naprawdę i który Net opyla najbardziej.
Chętnie poznam wasze opinie dotyczące jakości powyższych dostawców zwłaszcza AP-Media.
Interesuje mnie też czy wśród jasielskich dostawców (Sigma; AP-Media; Telgam) bezproblemowo można dzielić internet na kilka kompów. Bez routera bezprzewodowego się nie obejdzie więc od razu jak możecie i w tym temacie coś polecić to chętnie poczytam.
Dzięki z góry

jeśli chcesz w ap-media podzielić sygnał na kilka kompów i masz założoną radiówkę to wystarczy Ci zwykły switch do podzielenia sygnału
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: wścieklica »

W TELGAMie nie ma z tym żadnego problemu. Ja mam w domu podłączone 4 komputery przy pomocy Wi-Fi. Co do przepustowości sygnału - w Telgamie określają w umowie najniższą gwarantowaną. U mnie zawsze jest najmniej 20% wyższa. Poza godzinami szczytu w necie, szybkość nie jest ograniczana, czyli w praktyce mam taką przepustowość jak napisałem we wcześniejszym poście, a bywa że i większa.
stiffer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 14:29
Lokalizacja: Jaslo

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: stiffer »

NIE internet mobilny! człowieku co Ty mowisz? :) gość sobie kupi mobilnego neta za cene neostrady, dużo wolniejszego z limitem 5GB na miesiac :). w jeden dzień to zużyje.

ja mam na wojska polskiego z sigmy, działa nieźle, jest dość stabilny i przede wszystkim tani. jedyny problem jest taki, że często oferowany transfer nocny (wyższa prędkość) się po prostu nie włącza i całą dobe jest transfer dzienny 2mbps. chlopaki maja dosc dobra obsluge, szybko reaguja na reklamacje. przerabialem juz intergal (nie wiem czy to scierwo jeszcze istnieje) i interlumen (tez dramat). wczesniej mialem neostrade za 69zl+50zl tel+cos tam jeszcze i wychodzilo ze 120zl. w sigmie kosztuje bodajze 35zl, jest szybszy niz neo, koszt instalacji byl zerowy, obsluga reaguje w ciagu 10 minut, a nie 2 tygodni jak w TP.
Awatar użytkownika
mileksan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 grudnia 2009, 13:10

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: mileksan »

Małe podsumowanie na dzień dzisiejszy
jeżeli radiówka to pewnie
ap-media - 24mce - 2Mbdzień/4Mb noc - 39zł + 170zł za instalacje + koszty podziału na kompy (router bezprzewodowy, 2 karty sieciowe bezprzewodowe ok najtaniej pewnie 100zł)
sigma - 24mce - 2Mbdzien/4Mb noc - 50zł + 99zł za instalacje + koszty podziału na kompy
jeszcze rozważam na łączu tel:
netia - 4Mb średnio 46zł + chyba 30zł za obsługę łącza 29zł - a aktywacja 29zł - razem 76zł/mies
netia - 8Mb średnio 55zł + chyba 30zł za obsługę łącza 29zł - a aktywacja 29zł - razem 85zł/mies
netia - 20Mb średnio 64zł + chyba 30zł za obsługę łącza 29zł - a aktywacja 29zł - razem 94zł/mies
+ koszty podziału na kompy
Pytanie czy te radiówki będą działać w jaśle bez zarzutu czy jak będzie padał śnieg albo wiał silny wiatr to czy nie będzie z tym problemu ??? ;)
20-30zł nie zbawi, choć zawsze lepiej jak zostanie w kieszeni, ale spokój ducha z prawidłowym netem - bezncenne
pytanie dwa: czy netia takowy net jest w stanie zapewnić?
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: p790901 »

Sigma jak nie ma odpowiednich warunków technicznych, które gwarantują bezkolizyjne działanie internetu z prędkością taka jak na umowie to nie podłącza.
Poza tym jest 7 dni na podpisanie umowy jakby coś nie działało poprawnie.

Osobiście korzystam z netu SIGMY i szczerze polecam!
Awatar użytkownika
mileksan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 grudnia 2009, 13:10

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: mileksan »

a chciałby ktoś podzielić się opinią na temat jakości Internetu z Netii ??
Ciekawi mnie przede wszystkim rzeczywista szybkość łącza...
farmer
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2011, 23:01

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: farmer »

zdecydowanie polecam TELGAM - connecting people pieknie dziala cena przystepna polecam wszystkim !!!!!!!

nie ma co kombinowac !!!! :serce: TELGAM
obelix
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 7 października 2011, 21:58

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: obelix »

prawie wszyscy polecaja jakies firmy typu netia, sigma itp a co z telgamem??!! ja mam od nich internet i powiem ze jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ