Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśle??

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
szlapt
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 29 listopada 2006, 21:56
Lokalizacja: rzeszow

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: szlapt »

a czy orientuje sie ktos czy w Telgamie mozna miec internet stacjonarny bez telefonu? i ewentualnie ile wiecej sie doplaca ?
Awatar użytkownika
cynamon
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 31 października 2011, 16:29

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: cynamon »

polecam geonet:)
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: luki666 »

odradzam geo-net ! mialem i nigdy nie polece.... pol miecha dzwonilem ,ze nie mam sygnalu..."dobra dobra wiemy juz ktos tam jedzie" i tak dzien w dzien ....wkoncu odszedlem naprzeciwko :) narazie jest ok
Levitt
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 17 listopada 2010, 10:41

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: Levitt »

Jedyne co w tym momencie ci odradzam to żebys nie bral internetu z firmy STREAM. W godzinach szczytu, 12 - 22. Net jest ch#jowy, takie strony jak, facebook, nk czy youtube ładują się momentami po minute albo w ogole. Z tego co wiem to teraz wszystko inne jak stream jest dobre a nawet bardzo dobre. Ja oczywiscie polecam Ci jasielskie firmy, a co niech sie rozwijaja :D.
tola
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 21 września 2011, 21:55

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: tola »

witam prosiłabym jeszcze kilka opini o firmie sigma poniewaz za niedługo przeprowadzamy sie na swoje mieszkanko i potrzebujemy dobrego łacza internetowego . A słyszelismy ze w miare ok. Dzieki z góry
joseph1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 listopada 2011, 18:42

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: joseph1234 »

ja mam Sigmę ponad rok miodzio
tanio i szybko zero awarii :hurra:
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: Ryś »

szlapt pisze:a czy orientuje sie ktos czy w Telgamie mozna miec internet stacjonarny bez telefonu? i ewentualnie ile wiecej sie doplaca ?
www.telgam.pl
Mają internet w każdej konfiguracji z i bez tel.
Dodatkowo mają teraz promocje.
http://telgam.pl/wiadomosc/promocja-po- ... elgam.html
Awatar użytkownika
cynamon
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 31 października 2011, 16:29

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: cynamon »

luki666 pisze:odradzam geo-net ! mialem i nigdy nie polece.... pol miecha dzwonilem ,ze nie mam sygnalu..."dobra dobra wiemy juz ktos tam jedzie" i tak dzien w dzien ....wkoncu odszedlem naprzeciwko :) narazie jest ok
ja mam i nie narzekam :) raz były kłopoty to telefon i jeszcze w ten sam dzień i wszystko działało pięknie ;) szybki net żadnych problemów :> zastanawia mnie Twój przypadek teraz:)
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: baflo »

też odradzam geo-net to jest firma pokroju płać a nie miej... serwis do bani nigdy nie przyjeżdżają na czas a jak już przyjadą to 2 dni później i zdziwieni że już wszystko działa i klient go do domu nie wpuszcza pewnie że nie wpuszcza bo woli zadzwonic do kogos kto sie na tym zna przyjdzie i to zrobi
Ja377
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 lutego 2011, 20:31

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: Ja377 »

Czy myślicie, że do takiego korzystania: Facebook, Youtube, jakieś transmisje online wystarczą 2MB?
Zastanawiam się czy wybrać 4MB, bo ceny w AP Media i Telgamie nie są takie przerażające, ale czy widać jakąś wielką różnicę pomiędzy 2 a 4?
Pytam, bo kompletnie się na tym nie znam :wstyd:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: juve_fan »

Ja377 pisze:Czy myślicie, że do takiego korzystania: Facebook, Youtube, jakieś transmisje online wystarczą 2MB?
Zastanawiam się czy wybrać 4MB, bo ceny w AP Media i Telgamie nie są takie przerażające, ale czy widać jakąś wielką różnicę pomiędzy 2 a 4?
Pytam, bo kompletnie się na tym nie znam :wstyd:
Ja myślę, że dla wymagających streamów online 4MB to raczej minimum.
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: pablo »

polecam Gejo-net 4mb/6s zakrzywia czasoprzestrzeń :D
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: antykieckowy »

Ja377 pisze:Czy myślicie, że do takiego korzystania: Facebook, Youtube, jakieś transmisje online wystarczą 2MB?
Zastanawiam się czy wybrać 4MB, bo ceny w AP Media i Telgamie nie są takie przerażające, ale czy widać jakąś wielką różnicę pomiędzy 2 a 4?
Pytam, bo kompletnie się na tym nie znam :wstyd:
Różnica między 2 a 4 mb w sumie jest znikoma. Musisz też pamiętać, że o szybkości i jakości internetu decyduje też twój sprzęt. Możesz mieć zatem np. 100mb/s internet ale dziadowski sprzęt przedpotopowy i nie będziesz w stanie obejrzeć ani jednego filmiku na youtube, natomiast z 512kb/s i bardzo dobrym sprzętem zrobisz to bez problemu.

Od kilku lat mam Netię 8mb/s i generalnie nie narzekam ani na jakość ani na obsługę. Rzadko kiedy się zdarza żeby szybkość internetu spadała poniżej 10mb/s, zazwyczaj jest to 15mb/s za dnia i nawet 20mb/s w nocy.

Cena to ok. 79 zł ale pewnie od momentu kiedy podpisywałem z nimi umowę zeszli z ceny.
Ja377
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 lutego 2011, 20:31

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: Ja377 »

A czy to ma jakieś znaczenie, że są włączone jednocześnie 2 komputery? Czy to jakoś spowalnia neta?
jasienko
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 24 października 2012, 00:39

Re: Jaki INTERNET (dostawca) dla domu jednorodzinnego w Jaśl

Post autor: jasienko »

Im wiecej komputerow w danej sieci, tym wolniejszy transfer (bo predkosc sie dzieli)
ODPOWIEDZ