Metal jednym słowem

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Zapraszam do dyskusji. Jakie moje sugestie na początek... może ulubieni muzycy, taka wymiana zdań...
Co sądzicie o klasyfikacji (a moze raczej "szufladkowaniu") różnych zespołów do różnych odmian metalu?
Jak wg was wygląda sytuacja "metalowego świata" w Polsce?
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Miś »

Szufladkowac metal jak najbardziej !...

Bo np taka Metallice,Godsmack,Soulfly... i jeszcze wiele zespolow metalowych lubie...

a np. Mayhem :rotfl: ,Gorgoroth :rotfl: :rotfl: :rotfl: itp... to nie znosze... wrecz mnie smieszy to jak widze jak kolesi w rajstopach na glowie... wymalowanych... z gwozdziami na nogach i krucy fixami do gory nogami... pijacych krew(?)... naprawde nic bardziej mnie nie smieszy jak "TRue metal" hahah :rotfl: :rotfl: :rotfl:

juz wole tokio hotel niz takie trÓ ...
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Miś pisze:juz wole tokio hotel niz takie trÓ ...
Tu to przegiąłeś... Black metal jest dobrą muzyką samą w sobie. Ja osobiście nie zwracam większej uwagi na "wizerunek sceniczny" wykonawców... Skoro tak chcą, niech tak wyglądają, ich sprawa.
A odwrócone krucyfiksy... ich manifest, podobnie jak ich makijaż i gwoździe.
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Metal jednym słowem

Post autor: bitelz »

Muzyka black metalu do mnie nie przemawia, a wizerunek tych muzykow jest conajmniej zabawny i zalosny. Mąka na twarz i na koncert (pozal sie boze).
Ostatnio katuje parkway drive.
Aha jeszcze jedno.. szufladkowanie jezeli chodzi o muzyke metalowa - jak najbardziej...
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Bitelz, skoro tak jesteś z szufladkowaniem, to zważ na coś takiego: zespół gra METAL, bardzo dobry metal, teksty ciekawe, czasem epickie, czasem fantastyczne, czasem "rzeczywiste" (w sensie, ze poruszające tematy np wojny, czy tam cierpienia i smutku), szybkie gitary, czasem chórki w tle, czasem ostry wokal. I co to wg Ciebie? Power, speed, heavy, czy co?
Nie można włożyć danej grupy do żadnej szufladki, jeśli gra muzykę "z pogranicza"... A mało jest zespołów, które grają "typowo" dla danego gatunku.

Popatrzeć wystarczy na ten rzeczony black... Dzis black kojarzy się jednoznacznie... Wizerunek + "rąbanka". A przecież "piewszy zespół grający black metal" i w ogóle zespół, który wprowadził takie pojęcie do muzyki to Venom. A co Venom ma wspólnego z dzisiejszymi zespołami blackowymi? Niewiele...

Hail and kill! ;)
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Miś »

milenka pisze:
Miś pisze:juz wole tokio hotel niz takie trÓ ...
Tu to przegiąłeś... Black metal jest dobrą muzyką samą w sobie. Ja osobiście nie zwracam większej uwagi na "wizerunek sceniczny" wykonawców... Skoro tak chcą, niech tak wyglądają, ich sprawa.
A odwrócone krucyfiksy... ich manifest, podobnie jak ich makijaż i gwoździe.
No no tegło... tokio tez manisfestuje..a jak ? widzisz koszulka wyzej wspomnianego venoma :D a przeciw czemu oni tak wogule manifestuja ? Wiesz smierdzi komercha jak nic... znasz jakiegos sataniste w wieku 25 lat+ ? procz takich co graja w takich madrych zespolach ?

A taka muzyka jak najbardziej ale to musze ich nie widziec i musi nie byc wokalu... :rotfl:

:rotfl:
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Mylisz satanistę z szatanistą. ;)

A koszulka Venoma na korpusie tego pedała to nic innego, jak czysta profanacja.
A do wokalu po jakimś czasie można sie przyzwyczaić, jakieś dwa lata temu nie pomyślałabym, ze będę w ogóle to "tolerować", a co dopiero lubić. ;)
Żyleta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2006, 16:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Żyleta »

wiesz ale nie wiem co ma orientacja seksualna kolesia do profanacji czy wyczówam nutke homofobi???
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Metal jednym słowem

Post autor: bitelz »

Nie można włożyć danej grupy do żadnej szufladki
mozna mozna. Wiele ludzi tak robi, wiec czemu ja nie moge ? :P
zespół gra METAL, bardzo dobry metal, teksty ciekawe, czasem epickie, czasem fantastyczne, czasem "rzeczywiste" (w sensie, ze poruszające tematy np wojny, czy tam cierpienia i smutku), szybkie gitary, czasem chórki w tle, czasem ostry wokal.
Tak to opisalas ze napewno idzie zakwalifikowac do jakiegos rodzaju... same szczegoly :-)

Hmm a co do kwestii tego Venoma, to ewolucja rowniez i w muzyce zachodzi, tak wiec nie widze powodu zeby sie cofac z argumentami w zawila przeszlosc :-)

Dla mnie szufladkowanie jest przydatne. Jak ktos nie lubi szufladkowac, niech nie szufladkuje ;)
Z reszta.. ciekawa rzecz - ludzie nie szufladkuja zespolow ktorych sluchaja, ale wiekszosc zespolow robi to za tych ludzi (same uwazaja ze graja taki typ muzyki a nie inny).

A co do TH - piekne zdjecie wyrwales ;> chyba sobie je nad lozkiem powiesze (na szubienicy). :P
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Miś »

milenka pisze:Mylisz satanistę z szatanistą. ;)
kto to jest szatanista ?
A co do TH - piekne zdjecie wyrwales ;> chyba sobie je nad lozkiem powiesze (na szubienicy). :P
A wieszej na czym chcesz byle by na lozkiem :D:D hyhy
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Szatanista to podrostek, co myśli, że jak urwie głowę kotu to będzie mroczny i wydaje mu się, że szatan go nagrodzi. ;) Szatanista to gość, którego opisałeś...

Eh, miał być temat o metalu, a zamienił się na temat o tokio hotel... ciekawi mnie tylko co ten kiepski zespolik ma z metalem wspólnego...chyba tylko koszulkę Venoma na korpusie tego geja... :zdziwko:
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Miś »

milenka pisze:Szatanista to podrostek, co myśli, że jak urwie głowę kotu to będzie mroczny i wydaje mu się, że szatan go nagrodzi. ;) Szatanista to gość, którego opisałeś...

Eh, miał być temat o metalu, a zamienił się na temat o tokio hotel... ciekawi mnie tylko co ten kiepski zespolik ma z metalem wspólnego...chyba tylko koszulkę Venoma na korpusie tego geja... :zdziwko:
aha to szatanista to taki synonim od pseudosatanista...

No to wynika z naszych wspolnych wypowiedzi ze w zespolach black metalowych graja podrostki :)... zgadzam sie :rotfl:

a gej to tylko orientacja sexualna...naprawde Was to tak razi ? oni tylko kochaja inaczej nic pozatym. Heh... szufladkowac ludzi takimi kategoriami..
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Nobek »

Boze...przejmujecie sie jakimis gejami...ja tam osobiscie [...] na to czy szkodzą czy nie szkodzą...co wy chcecie swiat uratowac czy ki h**>,,< a co do muzyki to do mnie tez muzyka black metalu nie przemawia wręcz smieszy, nie mowiąc juz o ich wyglądzie i debilnym zachowaniu(jakies picie krwi)...to juz wole na Tokio popatrzeć niz na kolesia upackanego w mące :D co cos tam beka pod nosem

edit by bitelz: temat o homoseksualistach zostal stworzony tutaj (mozecie tam kontynuowac swoja dyskusje).
Ostatnio zmieniony 27 maja 2006, 16:06 przez Nobek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Metal jednym słowem

Post autor: milenka »

Nie mówcie mi, że nie macie szacunku przynajmniej do naszego wspaniałego Behemotha!

No i przesadzacie z piciem krwi. Krew piją wampiro - goci. ;)
Btw... goci to są śmieszni i żałośni, ale nie black - metalowcy. =P
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Metal jednym słowem

Post autor: Nobek »

milenka pisze:Nie mówcie mi, że nie macie szacunku przynajmniej do naszego wspaniałego Behemotha!
ehm XD no ja niemam :zawstydzony:
ODPOWIEDZ