OVERLORD galician death metal

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

OVERLORD galician death metal

Post autor: mythrone »

Kto zna i pamięta ten zespół, już wie o co chodzi, a kto nie zna, no cóż...
odsyłam tutaj: http://www.myspace.com/overlordgdm


Obrazek


Po ponad 10 latach oczekiwania album OVERLORD "In The World Of Time" doczekał się w końcu oficjalnego wydania za sprawą Surgical Diathesis Records. Rozkład jazdy poszerzono o dodatkowe bonusy, w tym coverową wersję "Diabelskiego Domu" z repertuaru KAT-a. Z pomocą Atamana Tolovego zespół odświeżył też nieco layout krążka. Premiera płyty miała miejsce w kwietniu tego roku, a wspomniane cacko można kupić na Allegro, bądź za pośrednictwem MySpace. Zapraszam do słuchania.

Obrazek

A na dodatek cieplutka recenzja z Psycho'zine:

Zmagam się z tym materiałem od jakiegoś czasu (od premiery) i szczerze mówiąc mam z nim problem. Czymże to jest powodowane? Ano tym, że materiał na ten krążek to nic nowego w sensie jego świeżości. To jest wznowienie i debiut na srebrnym krążku muzyki, która powstała jakieś 10 lat "egoł" czyli zwyczajnie stara jest w pizdu. Czy zatem oznacza to, że nie warto sobie nią zaprzątać głowy? No absolutnie nie, czego dowodem jest chociażby to, że o niej właśnie piszę (a mógłbym sobie dać spokój). Ciężko ocenić tak wiekowy materiał pod kątem wnoszenia do gatunku czegoś nowego. Musiałbym się cofnąć pamięcią o te 10 lat i przypomnieć sobie jak się wtedy grało, co ze względu na moją starczą demencję jest rzeczą "awykonalną". Skupię się zatem na tym co mamy na płycie.
Overlord zapodał tu rasowy raczej prosty death metal zagrany w średnich tempach, co nie oznacza, że chłopaki od czasu do czasu nie przyśpieszą lub nie połamią trochę struktur utworów. Jednak generalnie nie są to kosmiczne prędkości ani jakiś techniczny wyziew. Całość zagrana jest na równym poziomie i zaopatrzona w melodyjne i niebanalne solówki. Na tym tle wyróżnia się "After Us", który jest mocno inspirowany muzyką klasyczną. Z racji daty powstania materiału nie jest to żaden "nju wejf" ani retro tylko najprawdziwszy old school. Kiedy słucham tej płyty na myśl przychodzą mi takie kapele jak Imperator i Armagedon i nie chodzi o podobieństwo w kwestii muzyki a raczej klimatu. Ten krążek ma taką atmosferę charakterystyczną dla kapel grających w tamtych czasach. Przybrudzone może przytłumione ale całkiem selektywne brzmienie. Może perkusja a konkretnie stopy mogłyby brzmieć lepiej ale nie brzmią i już nic się z tym nie da zrobić. Płyta jak na reedycję przystało jest wzbogacona bonusami w postaci intro "The Arrival" oraz kawałkami "Fallen World" (z pierwszego demo zespołu "...Is Everywhere" z 94 ) i coverem Kata "Diabelski Dom".
Dodatkowym atutem wydawnictwa jest booklet wykonany przez samego Atamana Tolovego (wiadomo skąd). "In The World Of Time" to po prostu przyzwoity a nawet więcej niż przyzwoity kawałek death metalu, który polecam "starszakom" dla przypomnienia oraz chwil wzruszenia a "maluchom" dla uzupełnienia historycznej wiedzy oraz uzmysłowienia, że polska scena była swego czasu bogata w ciekawe i obiecujące kapele.

1. The Arrival, 2. DelusiveMight, 3. Today'sWorld, 4. Final Solution, 5. After Us, 6. Walls, 7. In the World of Time, 8. Nothing, 9. Spiritual Beggar, 10. Illusion of Divinity, 11. A.Y.R.T.D., 12. Fallen World, 13. Diabelski Dom
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: mythrone »

zapomniałem dodać że na profilu Myspace OVERLORDA są do pobrania za darmoche nagrania zespołu z taśm demo, wszystko w formacie mp3 i na legalu ;] Zapraszam do konsumpcji.
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: Miś »

Tak z innej beczki, czy ilość "rodzajów(stylów(?))" metalu jest policzalna ? Black, death,trash, true norwegian, jesus christ, galician, etc..? Ile tego jest, jeżeli da się policzyć ?
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: mythrone »

Tak z innej beczki, czy ilość "rodzajów(stylów(?))" metalu jest policzalna ? Black, death,trash, true norwegian, jesus christ, galician, etc..? Ile tego jest, jeżeli da się policzyć ?
Odpowiedź brzmi: Nie ma takiego problemu, którego skończona liczba studentów nie byłaby w stanie rozwiązać. Może więc ktoś ten problem badawczy weźmie na warsztat usiłując zdobyć literki przed nazwiskiem... :super:
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: viking78 »

Stare dobre czasy!

Oj działo się w latach 90 i początek 2000 w Jaśle !

Może trzeba chłopaków zmotywować do powrotu na scenę!
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: Dziecko Kury »

Mały offtop:
Tu nie tylko o metal się rozchodzi, wielu ludzi ma tendencję do masowego wymyślania przeróżnych łatek czy etykietek. Chociaż trzeba przyznać, jakoś się złożyło, że muzyka metalowa jest wyjątkowo "poszatkowana" gatunkowo. Przestałem się nią dawno interesować, więc pewnie od tego czasu powstało mnóstwo nowych gatunków ;)
Król Artur powiedział kiedyś, że słucha muzyki, a nie tagów. Mądre zdanie.



Brutal krupnik life metal!
SeReK
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 14:30

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: SeReK »

Ja pamiętam Overlorda jeszcze z koncertów w JDK. Pozdrowienia dla zespołu
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: serjtankian »

szkoda że już nie graja..
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: mythrone »

Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: serjtankian »

mam nadzieję, że nie będzie to jedyny koncert bo akurat nie mogę się wybrać na ten :]
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: viking78 »

CHYBA CHŁOPAKI MAJĄ TROCHĘ CZASU WOLNEGO .ALE SUPER ŻE BĘDĄ GRALI .
Awatar użytkownika
Jar1125
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 23 września 2007, 19:46
Lokalizacja: Jasło

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: Jar1125 »

mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: OVERLORD galician death metal

Post autor: mythrone »

I jeszcze kilka linków z koncertu dla tych co przespali ostatnią w historii szansę, by zobaczyć Overlord:

http://www.youtube.com/watch?v=AKUsAGKfTQY

http://www.youtube.com/watch?v=NdUHgCee_1Q

http://www.youtube.com/watch?v=F47BuSy096c

http://www.youtube.com/watch?v=8rPuW99-a0g
ODPOWIEDZ