Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: pablo »

Ypsilon pisze:
pablo pisze:Normalny to On nie był :) no ale cóż sam talent przeważnie nie wystarcza aby się wybić jeszcze, jak się jest murzynem w tak rasistowskim kraju jakim było USA w tamtych czasach... Musiał przyciągnąć swoją uwagę, więc się "wybielił" :dobani: co przypłacił życiem ... :kwasny: ale trzeba mu przyznać że muzykiem to był wybitnym! a jego niektórych kawałków jak Billie Jean, Beat it czy Black or White nigdy nie zapomnę ... Respect! :ok:
Człowieku, co Ty gryzmolisz! To własnie T-A-L-E-N-T wyniósł Jacksona na szczyt. I oczywiście ciężka praca, ale ziarno padło na podatny grunt.
I, błagam! Nie wybielał się- jeśli w ogóle!- dla picu, tylko przede wszystkim chorował. Miał bielactwo. Zmian na skórze przybywało, stąd to owe "wybielanie". Poszperaj w necie, to zobaczysz jak to wygląda. Może sobie wyobrazisz, jak się człowiek czuje wtedy. Szcególnie, gdy ma ciemną karnację, że o czarnej skórze nie wspomnę. O tym mówiono w TV przy okazji spekulacji na temat jego zabiegów, bo - oczywiście!- tego tematu nie mogło zabraknąć.
może i masz rację ale gdyby był zdrowy i miał czarny kolor skóry to nie osiągnął by tego wszystkiego :cwaniak: byłby pokroju jego siostry Janet czyli średniak ... Amerykanie lecą na takie historie, wystarczy że komuś się coś złego przytrafiło, umarł na planie filmu (mroczny rycerz, the crow) i od razu jest na tym kasa. Na nim też była właśnie dlatego że jako chyba jedyny człowiek na ziemi poddała się takiej operacji :szok: a co do talentu to oczywiście miał ale ile na świecie jest ludzi którzy mają talent a nigdy nie wypłyną ? setki tysięcy :P
pozdr
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: nikita »

Małe sprostowanie, Jackson się nie wybielił jak się to powszechnie sądzi, przynajmniej nie zrobił tego umyślnie, miał albinizm (bielactwo), krótką i zwięzłą definicję znajdziecie na wikipedii, a w linku poniżej jest zdjęcie czarnoskórego człowieka z tym schorzeniem
http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_gra ... 899878.jpg

u M. Jacksona przebieg choroby był nieco inny, kilka dni temu na onecie czytałam na ten temat artykuł.
Przyznam się, że trochę zdziwił mnie fakt, że dopiero teraz tego typu informacje docierają do zwykłych, szarych ludzi, których niespecjalnie interesowała sylwetka Jacksona. Piosenkarz tylko raz publicznie przyznał się do tego, że jest chory, miało to miejsce bodaj w 1994 roku w programie u Oprah Winfrey.
Do niedawna brałam Jacksona za dziwaka wstydzącego się swojej rasy, a teraz diametralnie zmieniłam zdanie.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: Ypsilon »

nikita pisze:Małe sprostowanie, Jackson się nie wybielił jak się to powszechnie sądzi, przynajmniej nie zrobił tego umyślnie, miał albinizm (bielactwo), krótką i zwięzłą definicję znajdziecie na wikipedii, a w linku poniżej jest zdjęcie czarnoskórego człowieka z tym schorzeniem
http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_gra ... 899878.jpg

u M. Jacksona przebieg choroby był nieco inny, kilka dni temu na onecie czytałam na ten temat artykuł.
Przyznam się, że trochę zdziwił mnie fakt, że dopiero teraz tego typu informacje docierają do zwykłych, szarych ludzi, których niespecjalnie interesowała sylwetka Jacksona. Piosenkarz tylko raz publicznie przyznał się do tego, że jest chory, miało to miejsce bodaj w 1994 roku w programie u Oprah Winfrey.
Do niedawna brałam Jacksona za dziwaka wstydzącego się swojej rasy, a teraz diametralnie zmieniłam zdanie.
Bo to już tak jest, że ludzię wiedzą lepiej. Czy teraz bedzie inaczej? Chyba nie, bo nautra ludzka jest, jaka jest. Przykład? Posty pabla;-)
jesli chcesz sie dowiedzieć dlaczego rodzenstwo jacksona nie zrobilo takiej kareiry jak on, to porównaj ich utwory, artyzm, układy taneczne, a może znajdziesz odpowiedź.
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: Insomnia »

A to ciekawe.. Nigdy bym nie przypuszczała że Król Popu na albinizm był chory..
W takim układzie musiał to być albinizm nabyty.. I pewnie Jackson pokusił się przez te plamy do całkowitego pozbawienia barwnika skóry...
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: pablo »

I jakie uczucia po pogrzebie ? dla mnie to był tylko wielki hollywoodzki spektakl w której liczyła się tylko kasa. :dobani: taki "dobry" był ten Michael normalnie św Jackson :super: może Go powinni beatyfikować ? tylko mnie nie zbesztajcie od razu :P to tylko moje zdanie, szarego człowieczka który znał Michaela tylko z gazet i MTV ...
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: e-l-a-n »

Pogrzeb Michaela był tylko kolejną okazją do wypromowania się rodziny Jacksonów, którzy deklarowali swoje wielkie uczucia do niego, ale jakoś nie potrafili mu pomóc, kiedy był w potrzebie. Dzięki nim, a raczej przez, miał zniszczone dzieciństwo, nikt nie interesował się jak mu pomóc kiedy został osaczony przez cały blichtr lekarzy, którzy byli zwykłymi dilerami narkotyków (jak to powiedział jeden ze speakerów komentujących pogrzeb). Spójżmy prawdzie w oczy, prawie każdy z rodziny Jacksona chce teraz odbierać za niego należyte chwały i ewentualny zarobek, bo o spadku ciężko mówić przy jego długach. Jedynie prawdziwe wydało mi się te pare słów córki Jacksona... Pzdr! ;)
Ostatnio zmieniony 8 lipca 2009, 14:15 przez e-l-a-n, łącznie zmieniany 1 raz.
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: Insomnia »

A no.. Paris chyba jako jedyna z nich wszystkich powiedziała prosto z serca co czuje.. Szkoda dziecka, jest jeszcze młoda. Mam nadzieję że nie będzie się tułać po domach, od ciotek do wujków przez byłą żonę Michaela po dziadków itp.. Żeby miała dzieciństwo, nie tułaczkę. Zobaczymy, co czas pokaże..
Pragnę wyrazić swoje zdanie na temat tego wszystkiego: Świat zwariował!!! Transmitować pogrzeb Papieża - rozumiem, ale żeby transmitować uroczystości pogrzebowe Michaela Jacksona to już przesada?? To on jakimś bogiem był?? CHORE!
karolina123
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 21:56

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: karolina123 »

To że transmitowali jego pogrzeb to przecież nie grzech.
Każdy dobrze wie, że był Królem Popu i nikogo takiego jak on już nie będzie.
Widze, ze niektórzy wierza tylko w to co piszą na różnych stronach, że był pedofilem i takie tam. Tylko ciekawe gdyby ktoś coś takiego napisał o waszych idolach. Tak naprawde już nigdy sie nie dowiemy jaka jest prawda.
Szkoda mi go, bo naprawde dużo przeżył w swoim życiu, ale widać, że nawet po śmierci nie będzie miał spokoju.


[*]
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: pablo »

nie oglądałem akurat wypowiedzi Jego córki, ale reszta ludzi wypowiadająca się to normalnie grała, sztuczne łzy itd może myśleli że do Oscara nominowani będą :oczami: mam podobne zdanie co e-l-a-n wydaje mi się że Michael dla Jego rodziny był taką "wyjątkowo dojną krową" tak to wyglądało przynajmniej z moich obserwacji :P a teraz hieny i sępy się na to mięso z tej biednej "dojnej krowy" rzucą póki jeszcze da sie je zjeść :zly: ... taka przenośnia :)
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: Czarny Lotos »

Insomnia pisze: Świat zwariował!!! Transmitować pogrzeb Papieża - rozumiem, ale żeby transmitować uroczystości pogrzebowe Michaela Jacksona to już przesada?? To on jakimś bogiem był?? CHORE!
karolina123 pisze:Każdy dobrze wie, że był Królem Popu
Wcale się nie dziwie, że transmitowali jego pogrzeb, był przecież królem POPu (przynajmniej dla niektórych)- czy było to podciągnięte pod Hollywood -TAK.
Ale w porównaniu np. z Elvisem Presleyem to i tak pogrzeb miał wiele skromniejszy :] .

Ja osobiście uważam go za wielkiego człowieka - chodź ekscentryka, a niektórych jego zachowań nie umiem pojąć do dziś :szok:.
Jednak trzeba podkreślić że 99% swoich tekstów i piosenek pisał sam :padam: - co świadczy o jego geniuszu muzycznym.
MJ na dobre zapisał się w kartach historii muzyki jako Wielki człowiek

P.S.
Nie jestem jego fanem bo słucham znacznie innej muzyki, ale umie docenić zarówno MJ jak i jego fanów, a także zrozumieć ich za co go kochają/kochali. :ok:
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: Ypsilon »

A cywilów sie w ogóle beatyfikuje, pablo?

Dlaczego sie tak dziwicie ewntualnej pazerności rodziny? To by jedynie potwiertdzało, że sa dokładnie tacy sami jak inne rodziny i ich kwestie spadkowe ;)
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Michael Jackson R.I.P 1958-2009 R.I.P

Post autor: pablo »

Ypsilon pisze:A cywilów sie w ogóle beatyfikuje, pablo?

Dlaczego sie tak dziwicie ewntualnej pazerności rodziny? To by jedynie potwiertdzało, że sa dokładnie tacy sami jak inne rodziny i ich kwestie spadkowe ;)
z tego co wiem to tak każdy może być Św, nie musi się być księdzem czy zakonnicą, ale kto by chciał haha św pablo VII... głupio to brzmi :rotfl:
ale ja tam nie wiem za bardzo kiepski ze mnie katolik wolę jakoś buddyzm ;]
ODPOWIEDZ