Elenium

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
wesemir
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 17:34
Lokalizacja: Jasło / Krakow

Re: Elenium

Post autor: wesemir »

Ha :> bylem jednym z nielicznych wybrancow sluchac najnowszego nieskonczonego materialu i jest niesamowity ..tak przy okazji Bitels zupelnie sie nie zna na muzyce znam go juz troche ;> co mozna sprawdzic w poscie o I Lo gdzie nie wiedziec czemu pozytywnie komentuje moje muzyczne upodobania. co do kapeli to uh.. poczekajcie jeszcze miesiac dwa :> a was zaskocza :) Pozdrowienia dla Krzysia (wokalisty) ktory uzywajac resztki swych sil wyniosl mnie po koncercie Neolith w Śvidniku :) z popekana koscia w kostce :) co do perkusyji :> rowniez bedziecie pod wrazeniem zapewniam. Ah zapomnial bym pozdrowienia jeszcze dla Marcina ;> za to ze z takim kunsztem prowadzil moj samochod do szpitala w jasle ;) foty ze zdarzenia u Krzysia ;>

[ Dodano: Czw 11 Sty, 07 ]
Tak apropo dlaczego nie ma cholera postu o Midgardzie ? Panie Gołab :>
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Elenium

Post autor: Dziecko Kury »

Hm, a co z chórkami? Będą? I jak w ogóle styl się ma, ewoluował cosik, stoi w miejscu, cofa się?
Awatar użytkownika
wesemir
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 17:34
Lokalizacja: Jasło / Krakow

Re: Elenium

Post autor: wesemir »

hm. nie wiem ile wolno mi powiedziec .do przodu na pewno i to znacznie oda chlopaki.a co co choru :) jest go duzo i jest maksymalnie profesjonalny
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Elenium

Post autor: Dziecko Kury »

To świetnie, nie będę ukrywać że czekam na tę płytkę. Oby już jak najkrócej. :-)
frey
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 lutego 2007, 20:36
Lokalizacja: dąkS

Re: Elenium

Post autor: frey »

Wraz z Neolith, Midgard, Deathmarch tworza "czub" podkarpackiego grania :]
Chwala im za to, ze dalej dzialaja i nagrywaja :D
Oby tak dalej.

Ktos wczesniej napisal ze kapela jest malo promowana . . .
Hmmm, z tego co sie orientuje, to chlopaki sa znani chocby w Wrocku, KrK, Łodzi czy w Wa-wie. Takze nie ma z tym wiekszego problemu ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wesemir
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 17:34
Lokalizacja: Jasło / Krakow

Re: Elenium

Post autor: wesemir »

macie zalazek najnowszje plyty :) ...


www.elenium.metal.pl

[ Dodano: Pią 23 Lut, 07 ]
frey pisze:Wraz z Neolith, Midgard, Deathmarch tworza "czub" podkarpackiego grania :]
Chwala im za to, ze dalej dzialaja i nagrywaja :D
Oby tak dalej
hihi fakt ;P i we wszystkich tych kapelach gra niezastapiony Krzys :P pijaczyna i obibok moj serdeczny przyjaciel :)


oproocz oczywiscie Deathmarch.. ;)
frey
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 lutego 2007, 20:36
Lokalizacja: dąkS

Re: Elenium

Post autor: frey »

oj Stary, kawałek kopie po ryju :]
brawa dla chlopakow :padam:
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: Elenium

Post autor: Dziecko Kury »

Looking for label... Oj, życzę im sukcesu. Zasługują. W stu procentach. Ciryam się udało, to im też! Podoba mi się wystrój strony - mam nadzieję że troszkę takiej "syntetyczności" jest też w muzyce. Momentami słychać nieco bardziej "Elektroniczne" klawisze, ja się z tego bardzo cieszę...niezwykle ciekawe wymieszanie gatunków. Podkarpacie potrafi! Dla mnie bomba. Aha, no i brawa za wokal męski - w końcu wyraźny, zróżnicowany i w ogóle. A może to dwa wokale...coś tam pisało w końcu na stronie....hmm...nie wiem. Jedyne czego sie mogę przyczepić, to chyba jednak dla mnie troszkę za długi utwór. Fajnie się go słucha ale troszkę się jednak ciągnie. Ale to szczegół, wierzę że jak cała płytka będzie wgniatać w fotel ( ew. krzesło/siodełko? )

PS: A taką miałem nadzieję, że znów usłyszę "Towards The Dismal Ecstasy" :zalamany:
PS2: A tak swoją drogą to dobrze byłoby zobaczyć Elenium na myspace i last.fm ...
frey
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 lutego 2007, 20:36
Lokalizacja: dąkS

Re: Elenium

Post autor: frey »

zzakov
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 2007, 02:57
Lokalizacja: piekielnisko dolne

Re: Elenium

Post autor: zzakov »

wesemir sie niezna on lubi him i tokio hotel britnej spirs i fasolki i jest mietki jak kaczuszka.
a krzys sie niemyje i lize niepowiem co ;]
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: Elenium

Post autor: mythrone »

Dawno się nic nie działo w tym wątku, a tu w końcu dobre nowiny. troche to trwało, ale płyta w końcu się ukaże i to całkiem oficjalnie...Poniżej news prasowy na ten temat:


Na 30 czerwca 2009 Lilith Productions zapowiedziała premierę "Eccentric Soul's Anatomy", debiutanckiej płyty jasielskiego Elenium. Na program płyty składa się 10 utworów, prawie 50 minut nowoczesnego grania, poruszającego się na granicy symfonicznego i progresywnego metalu. Nagrania zrealizował Dominik Burzym, znany m.in. z produkcji znakomitej płyty Atrophia Red Sun "Twisted Logic". Okładkę i booklet albumu zaprojektował grafik Adrian Purgał (http://www.wisdemon.pl).

Obrazek

Wydawca o nadchodzącej płycie:

"Muzyka Elenium to wypełniona przestrzenią podróż poprzez inteligentne granie, pełna świeżości oraz osobliwego klimatu. "Eccentric Soul's Anatomy" przeniesie Was w odległe muzyczne światy wypełnione epickim klimatem, tworzone z rozmachem świadczącym o kompozycyjnej dojrzałości oraz szerokich horyzontach grających, nie pozbawione jednak metalowej agresji oraz zwykłego prostego, szczerego kopa. Zarówno szata graficzna jak i zawartość płyty wspaniale komponują się dzięki pracy Wisdemona, który po raz kolejny podzielił się z zespołem swoim talentem, doskonale łącząc wizję oraz muzykę w jedną całość".

Obrazek

W tworzeniu "Eccentric Soul's Anatomy" brali udział muzycy związani m.in. z Hell United, Neolith czy Sacrum. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniach gości znajduje się 7-osobowy chór A'ccolada.

Utworów z nadchodzącej płyty można posłuchać na profilu MySpace zespołu.

Tracklista:

01. Cut I: Aeoneurosis
02. Cut II: Contemplation
03. Cut III: Martyria
04. Cut IV: Internal Whiteness
05. Cut V: Towards Dismal Ecstasy
06. Cut VI: Anxietranquillity.Error
07. Cut VII: Mediterranean Past
08. Cut VIII: Psychotic Entrails
09. Cut IX: Via Puritiva
10. Cut X: Impeccable Rain

Oficjalna strona internetowa: http://www.elenium.metal.pl
MySpace: http://www.myspace.com/eleniumspace
Last.fm: http://www.lastfm.pl/music/Elenium+(Pol)
Oficjalna strona wydawcy: http://www.lilithprod.com
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: Elenium

Post autor: mythrone »

No to mała retrospekcja z koncertu we Fysztaku, niewiele widać i słychać, ale pamiątka jest:

http://www.youtube.com/watch?v=k5w38xU8bGI
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: Elenium

Post autor: mythrone »

Poniżej news ze strony zespołu. Kto żyw na koncert marsz!!!

W tym roku mija 10 lat naszej działalności. Z tej okazji dzięki inicjatywie zespołu KRUSHER oraz Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" zagramy specjalny urodzinowy koncert, który odbędzie się 12 lutego w Klubie Muzycznym "Europa" w Jaśle. Tego wieczoru wystąpi z nami gościnnie nasz długoletni basista Łukasz Forystek. Gospodarzem wieczoru będzie ekipa KRUSHER, a obok nas zagrają: powracający po 10 latach nieobecności na scenie OVERLORD oraz inne jasielskie zespoły XILOW, VIRUS, MAGNIFICUM, WHIPLASH, TUG BOAT, MINDFIELD oraz HEADACHE. Szykuje się poteżna dawka hałasu i dobrej zabawy. Serdecznie zapraszamy! Następna taka okazja może nieprędko się nadarzyć!!!
KK7PL
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:21

Re: Elenium

Post autor: KK7PL »

mam nadzieje ze ten koncert nie skonczy się przed 22 hehe, dużo kapel
mythrone
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:12

Re: Elenium

Post autor: mythrone »

Zespół ELENIUM poszukuje perkusisty! Obecnie przygotowujemy materiał na drugą płytę, która zostanie zarejestrowana jeszcze w tym roku, a jej wydanie jest planowane na pierwszą połowę 2011 za pośrednictwem LILITH Productions. Jeśli nie jest Ci obca praca w studio nagraniowym i masz chęć zainwestować czas i talent w zespół z pogranicza death metalu i progresji, zapraszamy do współpracy. Wymagamy dobrego warsztatu technicznego, adekwatnego do granej przez nas muzyki, miejsce zamieszkania bez większego znaczenia. Poważne oferty proszę kierować na adres: [email protected]

Obrazek
ODPOWIEDZ