Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
DJ Rafus
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 grudnia 2009, 17:13

Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: DJ Rafus »

Ostatnio był bardzo burzliwy temat jaki zespół wybrać na wesele. Może zamiast podawać od razu nazwy, może lepiej ustalić kryteria, będzie łatwiej dobrać zespół do nich. Para młoda będzie dzięki temu wiedziała o co pytać zespół w trakcie rozmowy. Jakie są wasze kryteria zespołu muzycznego na oprawy weselne?
Wydaje mi się iż najważniejsze to:
1. Jakość gry, czas gry (do której gra zespół i ile kosztuje każda dodatkowa godzina gry), jak długie są przerwy pomiędzy blokami muzycznymi, ile trwa blok muzyczny.
2. Czy muzyka jest na żywo czy jedynie z podkładu
3. Ilość członków zespołu, jakie instrumenty posiadają.
4. Cena, czy zespół podchodzi do tego profesjonalnie i odlicza od ceny za usługę cenę wyżywienia jaką ponosi para młoda czy zespół podaje swoją cenę i liczy na to że para młoda zapłaci za wyżywienie.
5. Kwestia alkoholu, jakie podejście ma do tego zespół.
6. Muzyka na życzenie ( czy zespół pobiera dodatkowe opłaty od gości za dedykacje i piosenkę). Profesjonalny zespół podaje cenę za usługę i nie zdziera od gości dodatkowych pieniędzy za 2 słowa do mikrofonu :)
7. Rozmowa z zespołem, czy zespół przed weselem dogaduje każdy szczegół wesela, pomaga i doradza parze młodej, jest otwarty na propozycje

Myślę, iż na podstawie tego warto wybierać zespół muzyczny. Czekam na wasze propozycje kryteriów wyboru. :) Mam nadzieję, że temat pomoże osobom szukających zespołu wybrać profesjonalny zespół i cieszyć się weselem bez rozczarowań :)
Gość33
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 21 listopada 2011, 18:13

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: Gość33 »

Oczywiste Ale dla niektórych może być bardzo pomocne :) :)
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: avicularia »

kolejne pytania, które nalezy zadać zespołowi:
Co w przypadku, gdy zespół nie będzie w stanie zagrać na weselu ( np.: choroba członka/ członków) nieszczęśliwy wypadek itp.
co w przypadku, gdy nie dojdzie do wesele? zespół życzy zobie zapłacenia ,,kary" czy można odsprzedać termin innej parze?
:)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: Jagoda Fioletowa »

avicularia pisze:kolejne pytania, które nalezy zadać zespołowi:
Co w przypadku, gdy zespół nie będzie w stanie zagrać na weselu ( np.: choroba członka/ członków) nieszczęśliwy wypadek itp.
co w przypadku, gdy nie dojdzie do wesele? zespół życzy zobie zapłacenia ,,kary" czy można odsprzedać termin innej parze?
:)

Odp nr 1. Problem ten nie dotyczył mnie osobiście, ale na weselu u mojej koleżanki rozchorował się wokalista, więc zastąpił go inny członek zespołu... Efekt w tym przypadku był niestety kiepski... :/

Odp nr 2. Ta sprawa dotyczyła mnie już osobiście, ale nie odwoływaliśmy wesela, tylko chcieliśmy zamienić orkiestrę. Zamówiliśmy sobie pewien zespół, ale później znaleźliśmy o wiele lepszą orkiestrę i podpisaliśmy z nimi umowę. Próbowałam odsprzedać termin i wcześniejszą orkiestrę, ale niestety nikt się nie zgłosił, wiec zaliczka przepadła. Na szczęście nie była to duża kwota. Nie było mi szkoda tych pieniędzy, bo nasza orkiestra zagrała znakomicie, podczas gdy wcześniejsza to była totalna pomyłka... :/
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: avicularia »

Jagoda Fioletowa pisze:
Odp nr 1. Problem ten nie dotyczył mnie osobiście, ale na weselu u mojej koleżanki rozchorował się wokalista, więc zastąpił go inny członek zespołu... Efekt w tym przypadku był niestety kiepski... :/
No właśnie ten problem był dla mnie kluczowy, bo jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, co się moze wydarzyć, szczególnie , gdy zespół się zamawia z dużym wyprzedzeniem. ,,Mój " zespół ma w umowie klauzurę, że w przypadku niedyspozycji członka zespołu, lub całego zespołu, oni na własną rękę są zobowiązani do znalezienia wokalisty/gitarzysty itp, lub innego zespołu w tej samej cenie i tej samej klasy,który zagra na ustalonych wcześniej warunkach.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: Jagoda Fioletowa »

avicularia pisze:No właśnie ten problem był dla mnie kluczowy, bo jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, co się moze wydarzyć, szczególnie , gdy zespół się zamawia z dużym wyprzedzeniem. ,,Mój " zespół ma w umowie klauzurę, że w przypadku niedyspozycji członka zespołu, lub całego zespołu, oni na własną rękę są zobowiązani do znalezienia wokalisty/gitarzysty itp, lub innego zespołu w tej samej cenie i tej samej klasy,który zagra na ustalonych wcześniej warunkach.

No to w takim razie możesz spać spokojnie ;) Nie ma się co martwić na zapas. Przed weselem i tak będziesz miała mnóstwo spraw na głowie.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Kryteria wyboru zespołu muzycznego

Post autor: słoneczko »

trochę odbiegnę od tematu ale czy ktoś z Was miał styczność lub słyszał o zespole FACTORS (Ołpiny, Żurowa) ??
ODPOWIEDZ