sztuka sposobem na życie

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
mm75
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2013, 13:49

sztuka sposobem na życie

Post autor: mm75 »

Sztuka zawiera w sobie wiele uniwersalnych treści, zagadnień i przekazów. Wzbogaca naszą wrażliwość, sposób pojmowania świata i inspiruje do poszukiwań życia lepszego i piękniejszego. Nawiązuje do wielu gałęzi życia i egzystencji ludzkiej. Najbardziej powszechnym przekazem twórczym, cieszy się malarstwo olejne. Ręcznie malowane obrazy olejne, nie tylko poruszają zróżnicowane zagadnienia artystyczne, ale są przede wszystkim sposobem na niepowtarzalną dekorację własnych przestrzeni mieszkalnych. Piękne barwy i styl obrazów, kształtują nasze wnętrza!
olekowicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 sierpnia 2013, 17:42

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: olekowicz »

Tworzysz coś mm75?
Jeśli tak, to może wstawisz tutaj jakieś swoje prace?
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: Tulix »

Opowiem Wam krótki dowcip.
"- Wiesz tato, jak dorosnę, to zostanę muzykiem.
- Synu, albo jedno albo drugie."

Jest tyle pięknych rzeczy na tym świecie które mogłyby człowieka uszczęśliwić... gdyby nie narzucane standardy i sztucznie generowany popyt. Kto ma dzisiaj czas na sztukę???

Tak wiele ludzi nie potrafi sie nawet sobą nawzajem cieszyć w związkach, bo tak gonią za pieniądzem i dobrobytem. Dla innych wartości, takich jak sztuka sama w sobie nie ma już miejsca.

To trochę tak jak z religią. Idziesz (lub nie idziesz) w niedzielę do Kościoła i śpiewasz "Wszystko Tobie oddać pragnę" (jak idą ze składką;) w dodatku nieświadomy, że Bóg nie wystawi Ci oceny za samą obecność... Ale to inna bajka, sorry za offtop.

Dla człowieka teraz wartość stanowią głównie pieniądze, i nawet jeśli trafi się jakiś artysta-odmieniec (za jakiego się uważam poniekąd), to rzeczywistość brutalnie sprowadzi go do pierwszej konkluzji.

Wiem że obrazem dziecka nie nakarmię, ale brakuje nam strawy umysłowej. Takiego dobrego intelektualnego nawozu bez cienia komercyjnego podstępu. Popieram starożytnych w pewnej kwestii - sztuka powinna przynieść katharsis - oczyścić umysł, zachwycić.

A co widzimy? Sztukę sprzedaje się w Biedronce za 19.99, albo w TVN-nie w sobotni wieczór:(
Wszystko marność i dziadostwo...
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: nitro »

Tulix mów za siebie, nikt Ci nie kazał gonić za pieniądzem(funtami :P ) Ciesz się ,że masz tvn, bo byś zapomniał języka :hyhy:
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: Tulix »

Sie masz Nitro, co tam w szkole? :)

W czasach kiedy internety jeszcze nie zawitały do naszej wsi w każdym radiu śpiewali taką jedną piosenkę De Mono i chciałem Ci ją zacytować:

"A kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie..."

Sad but true story Bro.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: nitro »

Tulix pisze:Sie masz Nitro, co tam w szkole? :)

W czasach kiedy internety jeszcze nie zawitały do naszej wsi w każdym radiu śpiewali taką jedną piosenkę De Mono i chciałem Ci ją zacytować:

"A kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie..."

Sad but true story Bro.
Na co ten czas przyjdzie? Na malowanie? :P Nie umiem, ale chciałbym.
Róża-6334
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 17 listopada 2016, 08:44

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: Róża-6334 »

Ze sztuki jest niestety ciężko wyżyć dlatego lepiej nie zajmować się nią zawodowo, bo mało kto odnosi w tej dziedzinie sukces
kasiaolecka
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2017, 15:07
Lokalizacja: wrocław

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: kasiaolecka »

Na pewno ciężko, na szczęście Internet sporo zmienił. Coraz więcej artystów ma swoje prace i portfolio dostępne w Internecie, mogą sprzedawać na allegro lub dawandzie - możliwości jest na pewno o wiele wiecej niż kiedyś. Szczególnie rękodzieło - różne dekoracje do domu są poszukiwane a dzięki internetowi łatwo można znaleźć takich artystów.
judyta1998
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 czerwca 2017, 13:36

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: judyta1998 »

Sztuka może być sposobem na życie, niestety nie ma na to jednej prostej recepty - jednym się udaje, drugim nie. Na pewno ciężko jest obecnie bez obecności w internecie. Musimy mieć również sprecyzowane grono odbiorców, bo bez tego ani rusz. ;)
kozik262
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2015, 15:15

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: kozik262 »

Czy można dobrze zarobić na sztuce? Na jakie zarobki można liczyć w jaśle?
Awatar użytkownika
beatka1984
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2020, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: beatka1984 »

Ja zawsze podziwiam artystów. Czasami sobie myślę, że jestem kreatywna, ale później mam styczność z prawdziwą sztuką i witki opadają jak pomyślę o swoich "dziełach".
Awatar użytkownika
Zakwarka889
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2020, 15:33

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: Zakwarka889 »

beatka1984, mam podobnie :)
Marye
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2021, 08:37

Re: sztuka sposobem na życie

Post autor: Marye »

Moim zdaniem sztuka jest niesmotiwa - relsk i sposób na zarobek w jednym, magia
ODPOWIEDZ