POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
Awatar użytkownika
PYSIEK
VIP
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 19:09
Lokalizacja: Jaslo/Gdańsk

POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: PYSIEK »

Może nie miejsce ale czy ktoś z Jasła wybiera się na ten mecz??
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: serjtankian »

Po co robisz dwa takie same tematy?
Awatar użytkownika
PYSIEK
VIP
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 19:09
Lokalizacja: Jaslo/Gdańsk

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: PYSIEK »

po to żeby więcej osób zapytać, to chyba proste.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: serjtankian »

Przecież każdy temat jest widoczny dla wszystkich...
Nie widzę sensu tworzenia nowego, takie samego i zaśmiecania forum.
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: Diego Forlan »

Urugwaj pokazał nam miejsce w szeregu. Duet Cavani-Suarez klasa sama w sobie. Drużyna niby mająca zniżke formy ale z nami grając na luzie spokojnie wygrywa. Wiem że kadra jest w przebudowie i Fornalikowi trzeba dać kredyt zaufania ale nasza obrona to dramat-wyjątkiem oczywiście Piszczek. Glik wyraźnie nie radził sobie z Cavanim a jego zmniennik Perquis nie nadążał za Suarezem(trzecia brameczka). Pierwsze 20 minut dawało cień nadziei; szarpał coś Grosicki. Po stracie gola zeszło z Naszych powietrze. Na osłode brameczka miodzio Ludo Obraniaka. Miejsce w rankingu Fifa jak najbardziej zasłużone. ;)
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: darroman »

Twoim zdaniem Piszczek zagrał dobrze? To chyba oglądaliśmy inne mecze :D Piszczek słabiutki jak i reszta obrony. Widać było brak Wawrzyniaka (żart) :D Nie rozumiem tego całego zachwytu nad Piszczkiem. On i Real? Dajmy spokój... Przeciętniak i tyle. Mo ze i ma ciągoty do przodu ale dziś każdy boczny obrońca gra ofensywnie. Nasza kadra nie zachwyciła. Osobiście liczyłem na remis no ale wymagałem za dużo. Patrząc na aktualną formę w klubach naszych graczy to powinnśmy grać z takim Urugwajem jak równy z równym. Niestety forma z klubu w żaden sposób nie przekłada się na reprezentację. Dziś 80% polskich piłkarzy gra w pierwszych składach swoich klubów a połowa z nich jest kluczowymi postaciami. Niestety jako Polska czegś im brakuje. Dawniej wszyscy grzali ławę i psioczyliśmy, że jest źle. Dziś kiedy kadrowicze grają nic się nie polepszyło. Liczę na przełamanie w meczu z San Marino ;)
Awatar użytkownika
zychu9
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 335
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:34

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: zychu9 »

darroman pisze: Nie rozumiem tego całego zachwytu nad Piszczkiem. On i Real? Dajmy spokój... Przeciętniak i tyle.
Mógłbyś podać przynajmniej z pięciu prawych obrońców lepszych od Piszczka?
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: Diego Forlan »

O Realu to Ty Darroman napisałeś. Ja pisze o reprezentacji. Piszczkowi przynajmniej chciało się grać na tle Glika i Wasilewskiego którzy kalali słowo piłka nie radząc sobie z szybkimi napastnikami Urusów i to on asystował przy bramce Ludo Obraniaka. A co jest najsmutniejsze-piłkarzom chce się grać w swoich zagranicznych klubach a gdy przychodzi do reprezentacji to znika gdzieś w szarości polskiej kopaniny. Od lat jestem fanem Urugwaju i ze stoickim spokojem oglądałem mecz czując końcowy wynik. Ponad dziesięciokrotnie mniejszy kraj a do ich poziomu nasz futbol NIGDY nie dosięgnie.
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: carlo07 »

darroman pisze:Twoim zdaniem Piszczek zagrał dobrze? To chyba oglądaliśmy inne mecze :D Piszczek słabiutki jak i reszta obrony. Widać było brak Wawrzyniaka (żart) :D Nie rozumiem tego całego zachwytu nad Piszczkiem. On i Real? Dajmy spokój... Przeciętniak i tyle. Mo ze i ma ciągoty do przodu ale dziś każdy boczny obrońca gra ofensywnie. Nasza kadra nie zachwyciła. Osobiście liczyłem na remis no ale wymagałem za dużo. Patrząc na aktualną formę w klubach naszych graczy to powinnśmy grać z takim Urugwajem jak równy z równym. Niestety forma z klubu w żaden sposób nie przekłada się na reprezentację. Dziś 80% polskich piłkarzy gra w pierwszych składach swoich klubów a połowa z nich jest kluczowymi postaciami. Niestety jako Polska czegś im brakuje. Dawniej wszyscy grzali ławę i psioczyliśmy, że jest źle. Dziś kiedy kadrowicze grają nic się nie polepszyło. Liczę na przełamanie w meczu z San Marino ;)
Sam Mourinho się wypowiadał że gdyby nie przedłużył kontraktu z Dortmundem to Piszczek byłby na jego głównej liście życzeń, no ale skoro jesteś lepszym fachowcem niż on to ok :)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: juve_fan »

Cała trójka z Dortmundu niestety w meczach reprezentacji gra piach. Jak widzę Lewandowskiego w koszulce reprezentacyjnej to mam odruch wymiotny i ciężko wszystko tłumaczyć tym, że koledzy mu nie pomagają. Zero walki, ambicji i zaangażowania tego gościa jest nadto zauważalne. Obecna reprezentacja posiada może 5-6 graczy na poziomie reprezentacyjnym. Największym problemem jest linia defensywna. Niestety zawodnicy typu Wasilewski czy Wawrzyniak nigdy nie przekroczą pewnego poziomu, którzy są czymś pomiędzy topem polskiej ekstraklasy a najsłabszymi drużynami występującymi w Lidze Mistrzów. Taki siermiężny futbol jeszcze będziemy obserwować na pewno przez najbliższą dekadę. Mam nadzieję, że Zibi na poważnie podejdzie do problemu szkolenia młodzieży, a kolesie typu Milik, Teodorczyk, Rybicki, Kosecki czy Łukasik będą systematycznie piąć się w górę, bo to w tych ludziach trzeba upatrywać naszej szansy na wyjście z marazmu w świecie piłki. Oczywiście nigdy to nie nastąpi, gdy wokół futbolu nie będzie odpowiedniego klimatu. Krajowa liga juniorów oraz odpowiedni system szkolenia od najniższego poziomu z odpowiednią koordynacją PZPN jest niezbędnym minimum.

Na dzień dzisiejszy na 10 meczów z ekipami z pierwszej dwudziestki rankingu FIFA wygramy może dwa, może jeden, bo po prostu przeciwnik nie trafi z formą, albo nasi zawodnicy zagrają na 120%. Nie mamy stylu, nie potrafimy wymienić kilkunastu podań bez straty, ale nie jest to wina taktyki a po prostu braku jakości w drużynie.
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: Tur »

Nasi wypadli blado żal było patrzeć co Urusy robią naszymi.
viando
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 listopada 2012, 09:37

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: viando »

A może zaproponujemy Zlatanowi polski paszport :hyhy:
oliwiaW3
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2012, 11:19

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: oliwiaW3 »

Ta samobójcza bramka, to wyglądał dziadowsko
balerinki12
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 listopada 2012, 10:53

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: balerinki12 »

przykro że przegraliśmy ale i tak walczyliśmy dzielnie
kowalskanataliapl
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 września 2012, 13:22

Re: POLSKA URUGWAJ 14.11.2012 GDANSK

Post autor: kowalskanataliapl »

do straconej bramki graliśmy naprawdę nieźle, i to my byliśmy bliżej strzelenia gola, ale później się posypało wszystko, suarez i cavani robili co chcieli z naszymi obrońcami ;/
ODPOWIEDZ