Książka, muzyka, film? :)

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: jędza »

Ja teraz jestem w trakcie czytania "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego, o ostateczną opinię jeszce trudno, ale jak narazie zapowiada się bardzo ciekawie, ponadto czuje jakiś sentyment do "Alchemika" i "Pielgrzyma" Coelho inne książki tego autora też mi się podobały, ale te jakoś szczególnie zapadły mi w pamięć. Uwielbiam czytać i poświęcam temu każdą wolną chwilę tak więc mam dość duży zasób przeczytanych pozycji :) Za fantastyką jakoś szczególnie nie przepadam jednak Tolkien i trylogia władcy pierścieni mi się podobała, do ostatnich książek, które mogę polecić jakie ostatnio przeczytałam należą "Cyfrowa twierdza" i " Anioły i demony" Dan'a Brown'a szczególnie 2 pozycja warta jest przeczytania i skonfrontowania jej z filmem.

Co do filmów to zgodzę z przedmówcami, że "zielona mila" dla mnie to klasyk do którego zawsze chętnie wrócę, lubię też filmy wojenne, nie tylko "Pianistę" czy "Listę Schindlera", ale i "Kompania braci", "Polowanie na czerwony październik" itp ponadto różnego rodzaju odmóżdżacze :) jak np "Mikołajek" może i film dla dzieci, ale mnie po prostu rozwalił,
moim ulubionym aktorem jest Denzel Washington, bardzo lubię filmy w których występuje, "człowiek w ogniu" widziałam już chyba z 10 razy, "Kolekcjoner kości", "De ja vu", "John Q", "Metro strachu" to tylko kilka pozycji.
Lubię też Vin'a Diesla i nie mówię tu tylko o mięśniach i tym zniewalającym głosie :rotfl: :D ale np o "Kronikach Riddica", czy "Szybko i wściekle"
jaslanka24
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:26

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: jaslanka24 »

Hej... o wszystkich książkach które piszecie mogę powiedzieć, że macie rację są od jechane do tego mogę wam polecić książki takiego autora jak Harlan Coben jest the best - moim zdaniem - w dziedzinie współczesnego thrillera tytuły to min. "Błękitna krew", "Bez śladu", "Obiecaj mi", itd. Do moich ulubionych należy również Paulo Coelho wszystkie jego książki czytałam. Ogólnie lubię przede wszystkim książki z dobrym zakończeniem. Filmy to już inna bajka. Nie lubię czytać i oglądać np. Harry Potter lub Władca Pierścienia. Tracę wtedy uroki własnej wyobraźni. Mowa o filmach więc aktor to Steven Seagal w filmach akcji, komediowe to z Jackie Chan, polskie - bardzo rzadko oglądam, bajki - kocham a szczególnie Disneya wszystkie posiadam jakie możliwe były do ściągnięcia :hyhy: , z romantycznych to pamiętam film ostatnio co oglądałam " Męsko damska rzecz", "Szczęście pech 13- w piątek" - czy jakoś tak, "Sydnej i siedmiu nieudaczników" uwielbiam... i wiele innych rzadko oglądanych :) Z tych katastroficznych to mogę polecić jeżeli coś się da to zafascynował mnie film " Pojutrze" i " Kosmiczne uderzenie", ciekawe też są dla mnie filmy przygodowe lub familijne ostatnio u mnie to " We wnętrzu ziemi 3D" dla mnie super, jeśli chodzi o horror to polecam film pt. " Stay Alive" - pozostać przy życiu...bałam się jak żadnego wcześniej :D . Ok kończę bo się spisałam. Lubię również kwiatki, gry polecam stronę www.myplaycity.com można ściągać gry bez limitów na PC, gry niektóre są rzeczywiście ciekawe. Z muzyki możecie się śmiać ale lubię dicho bo można nieźle się przy tym bawić.
ODPOWIEDZ