Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
Anka_2013
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 stycznia 2013, 21:33

Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: Anka_2013 »

Mam pytanie: Czy ktoś z Was zakupił w biedronce orbitrek i próbował go zmontować? Chodzi mi o kabel pokrętła oporu z hakiem kabla oporu. Wg mnie linka jest za krótka o jakieś 3mm. Macie podobny problem? Może jakieś sugestie odnośnie montażu
mariuszmanek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 stycznia 2013, 11:45

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: mariuszmanek »

koleżanko nie jest za krótka tylko trzeba naciągnąc mocno :)
darekogarek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 stycznia 2013, 13:08

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: darekogarek »

Dokładni.Najlepiej kombinerkami, ale mocne ręce powinny sobie z tym poradzić.
A co sądzicie o cenie tego urządzenia - na "NOKAUT" jest od 850 pln - czy to mozliwe?
zakochana999
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2013, 13:46

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: zakochana999 »

Witam! Zakupiłam ten orbiterek. Jak na razie jestem zadowolona. Zastanawia mnie właśnie cena. We wszystkich sklepach internetowych jego cena to 850zł. W biedronce 400zł. Czy to możliwe? Raczej nie. Coś tu jest kombinowane. Wydaje mi się że koło zamachowe i cały mechanizm użyty został z rowerka (nie orbiterka) tej firmy-bc 1700. Te orbiterki za 850zł mają koło zamachowe 5kg. Te z biedronki 4kg. Czy może stąd wynikałaby cena? Co myślicie? Jest to możliwe?
Anka_2013
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 stycznia 2013, 21:33

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: Anka_2013 »

Macie rację :) Mocne męskie ręce poradziły sobie w minute (a moje po 1.5h się poddały). Orbitrek z biedronki spełnił moje oczekiwania jak na 1 tego typu sprzęt. Chodzi bardzo cicho
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: MarioPuccini »

zakochana999 pisze:Witam! Zakupiłam ten orbiterek. Jak na razie jestem zadowolona. Zastanawia mnie właśnie cena. We wszystkich sklepach internetowych jego cena to 850zł. W biedronce 400zł. Czy to możliwe? Raczej nie. Coś tu jest kombinowane. Wydaje mi się że koło zamachowe i cały mechanizm użyty został z rowerka (nie orbiterka) tej firmy-bc 1700. Te orbiterki za 850zł mają koło zamachowe 5kg. Te z biedronki 4kg. Czy może stąd wynikałaby cena? Co myślicie? Jest to możliwe?
Wszelkie tego typu rowerki i orbitreki o tak niestabilnej konstrukcji nie zapewniającej i nie wymuszającej prawidłowego ruchu i małym ciężarze koła zamachowego to strata czasu i kasy a po trzech, czterech tygodniach jesli się nie rozsypie-w co wątpię, będzie mógł być wykorzystywany do 10 minutowej rozgrzewki przed bieganiem.
Różnica w cenie może wynikać z ciężaru koła zamachowego, mechanizmu napędzającego-magnetyczny lub pasek, wykonania, funkcji komputerka, czujnika bądź braku czujnika pulsu, regulacji rączek, w rowerku siedzenia i paru innych.W tym przypadku pewnie z małego ciężaru koła zamachowego.Nikt nie kupuje orbitreków z kołem 4 kg.
Lepiej kupic skakankę i hula-hop.Jeśliby Pani podała linki to można by porównać.
zakochana999
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2013, 13:46

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: zakochana999 »

Jest to orbiterek magnetyczny Body Sculpture typ BE 1700. Czytając wiadomości firma wydaje się być ok. Mimo to, że jego koło zamachowe to 4kg wydaje się naprawdę stabilny. Nie bują się. Cały waży 31kg. Gwarancja 2lata. Chodzi jedynie o jego cenę. Dlaczego ten model w sklepach kosztuje 850zł a biedronka sprzedaje go po 400zł? Czy to możliwe żeby była taka różnica cenowa? Dlaczego uważa Pan że orbiterki z kołem zamachowym 4 lub 5kg się nie nadają? Bo ja się na tym nie znam
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: MarioPuccini »

zakochana999 pisze:Jest to orbiterek magnetyczny Body Sculpture typ BE 1700. Czytając wiadomości firma wydaje się być ok. Mimo to, że jego koło zamachowe to 4kg wydaje się naprawdę stabilny. Nie bują się. Cały waży 31kg. Gwarancja 2lata. Chodzi jedynie o jego cenę. Dlaczego ten model w sklepach kosztuje 850zł a biedronka sprzedaje go po 400zł? Czy to możliwe żeby była taka różnica cenowa? Dlaczego uważa Pan że orbiterki z kołem zamachowym 4 lub 5kg się nie nadają? Bo ja się na tym nie znam
No niestety wygląda, że to ten sam trenażer:).Oczywiście niestety dla tych, którzy zapłacili 399zł. W sklepie sportowym w którym jakiś czas temu pracowałem sprzedawaliśmy sprzęt tej firmy i z tego co pamiętam cena za jaką nasz sklep kupował takie trenażery była dość mała więc może biedronka dostała większą ilość po preferencyjne cenie i rzuciła je na sklep jako magnes w gazetce po kosztach.Ciężko powiedzieć.
Co do koła zamachowego to 5 kg to dużo poniżej sensownego minimum.Kettler z tego co pamiętam robił koła od 11 kg w trenażerach do domowego użytku.
Nawet kobieta zbyt szybko przyzwyczai się do oporu podczas ćwiczeń i co potem? Koła Pani już nie wymieni i będzie machać nogami bez efektu. Z tego co widzę to rowerek nie ma też funkcji ustalania i programowania treningu, który pozwala sensownie rozplanować obciążenie i regulować intensywność treningu- to kolejny minus.
Jeśli kupiła Pani ten rower do treningu mającego na celu zrzucenie paru kilogramów to lepiej Pani wyjdzie zamieniając go na adidasy za 100 zł i 45 minutowy marszobieg zmiennym tempem 3,4 razy w tygodniu. Efekt 100%.
zakochana999
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2013, 13:46

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: zakochana999 »

Może i ma Pan rację. Na razie jestem zadowolona i wydaje mi się, że przy pomocy tego orbiterka uda się zrzucić parę kilo lub trochę wymodelować ciało. Ćwiczę godzinę dziennie i spalam wtedy "niby" 500kcal
ptasznik
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:20

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: ptasznik »

MarioPuccini ma w 100% rację.Jako,że również jestem obeznany w temacie podpisuję się pod Jego wypowiedzią.Koło zamachowe 4-5kg to stanowczo za mało,bardzo fajne trenażerki z kołami zamachowymi 11-22 kg produkuje wspomniany Kettler.Nie jest to może najlepszy sprzęt na ogólnodostępną siłownię ale do domu nadaje się idealnie.Niestety cena takiego trenażerka waha się w granicach od 2000 - 7000zł.Mają one dostępne różne programy treningowe jak i wykonanie samego sprzętu jest bardzo zadowalające.Co do trenażerków z biedronki...hmm,każdy rodzaj ruchu jest lepszy niż żaden ale trochę szkoda kasy na taki "trenażerek".Lepiej faktycznie kupić dobre buty,kijki,dorzucić jakiś suplement spalający tkankę tłuszczową(może być termogenik),troszkę zmienić dietę i ruszać w trasę:))) Założyć muzykę na ucho,trzymać odpowiednie tętno a efekty bedą gwarantowane.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do celu :)))
zakochana999
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2013, 13:46

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: zakochana999 »

Chłopaki, pewnie macie rację. A na orbiterku z takim kołem zamachowym da się schudnąć? Bo ja naprawdę porządnie się na nim wypacam mimo że nie mam nadwagi i jakąś sprawność ruchową posiadam. Wcześniej wykonywałam a6W, ćwiczę też na skakance i hula hop. Jednak orbiterek wydaje mi się jak na razie najbardziej skuteczny. Boję się jednak że szybko przyzwyczaję się do takiego oporu. Ten orbiterek kupili sobie rodzice którzy ważą więcej a ja korzystam przy okazji. A możecie polecić jakiś sprawdzony suplement diety który przyspieszyłby spalanie tłuszczu i nie byłby zbytnio szkodliwy dla zdrowia. Wszystkie suplementy- odchudzacze z apteki są raczej do niczego
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: nitro »

MarioPuccini pisze:
zakochana999 pisze:Jest to orbiterek magnetyczny Body Sculpture typ BE 1700. Czytając wiadomości firma wydaje się być ok. Mimo to, że jego koło zamachowe to 4kg wydaje się naprawdę stabilny. Nie bują się. Cały waży 31kg. Gwarancja 2lata. Chodzi jedynie o jego cenę. Dlaczego ten model w sklepach kosztuje 850zł a biedronka sprzedaje go po 400zł? Czy to możliwe żeby była taka różnica cenowa? Dlaczego uważa Pan że orbiterki z kołem zamachowym 4 lub 5kg się nie nadają? Bo ja się na tym nie znam
No niestety wygląda, że to ten sam trenażer:).Oczywiście niestety dla tych, którzy zapłacili 399zł. W sklepie sportowym w którym jakiś czas temu pracowałem sprzedawaliśmy sprzęt tej firmy i z tego co pamiętam cena za jaką nasz sklep kupował takie trenażery była dość mała więc może biedronka dostała większą ilość po preferencyjne cenie i rzuciła je na sklep jako magnes w gazetce po kosztach.Ciężko powiedzieć.
Co do koła zamachowego to 5 kg to dużo poniżej sensownego minimum.Kettler z tego co pamiętam robił koła od 11 kg w trenażerach do domowego użytku.
Nawet kobieta zbyt szybko przyzwyczai się do oporu podczas ćwiczeń i co potem? Koła Pani już nie wymieni i będzie machać nogami bez efektu. Z tego co widzę to rowerek nie ma też funkcji ustalania i programowania treningu, który pozwala sensownie rozplanować obciążenie i regulować intensywność treningu- to kolejny minus.
Jeśli kupiła Pani ten rower do treningu mającego na celu zrzucenie paru kilogramów to lepiej Pani wyjdzie zamieniając go na adidasy za 100 zł i 45 minutowy marszobieg zmiennym tempem 3,4 razy w tygodniu. Efekt 100%.
Orbitrek za 399 lipa, buty za 100zł i bieganie-już lux :P Zaczynamy od diety! Pedałowanie, bieganie, wiosłowanie to uzupełnienie.
markon
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 26 lutego 2016, 00:33

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: markon »

lepiej isc pobiegac do lasu :D
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: ruda33 »

Te rowerki to nadają sie tylko na zlom a oni szukają naiwnych na trzy miesiące.
mgeta
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 5 października 2016, 19:15

Re: Rower eliptyczny z biedronki (pomoc)

Post autor: mgeta »

markon pisze:lepiej isc pobiegac do lasu :D
Zimą nie wszędzie w lesie pobiegasz jak śniegu napada :) Nie wiem jak można kupować sprzęt do ćwiczeń w Biedronce. Słabsza jakość produktu zawsze w którymś momencie się zemści. Jeżeli zabierać się za ćwiczenia i codzienną aktywność na poważnie to trzeba inwestować w sprawdzony sprzęt, który będzie służył co najmniej kilka lat bez awarii. W moim przypadku, po chwili oszczędzania zdecydowałam się na zakup trenażera Yowza Detroit, który polecił mi trener. Sprzęt jest bardzo wygodny i po kilku miesiącach nadal działa tak cicho jak za pierwszym razem.
ODPOWIEDZ