Manga&Anime

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Orihime
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 14:41

Manga&Anime

Post autor: Orihime »

Z pewnością wśród nas są fani mangi&anime.
Dla przypomnienia:
Manga to komiks japoński.
Najsłynniejsze mangi to: Naruto,Bleach,One Piece,Dragon Ball i wiele innych.
Istnieją mangi tworzone także w innych państwach(nie tylko w Japonii).

Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu :Naruto oraz Bleach.

W tym temacie dyskutujemy na temat mang:jakie lubicie i dlaczego,gdzie kupujecie itp.
Ichimaru Gin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:04

Re: Manga&Anime

Post autor: Ichimaru Gin »

Moja przygoda z mangą rozpoczęła się oczywiście od "Naruto".
Aktualnie czytam Bleach i One Piece.
Gdzie kupuję?Nie kupuję tylko czytam na onemanga.com ;D
Kiedyś próbowałem kupić w Jaśle ,ale się nie spotkałem z jakimkolwiek tomikiem jakiejkolwiek mangi.
azrafal
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 czerwca 2009, 11:57

Re: Manga&Anime

Post autor: azrafal »

po co czytac, jak jest anime :D, a najslynniejsza z wszystkich mang i anime to oczywiscie DRAGON BALL, potem jest wielka pustka i reszta, z anime polecam takze: Slayers, Rycerze Zodiaku, Yaiba-legendarny samuraj, Kapitan Tsubasa, Piłka w grze xd
Awatar użytkownika
Akari
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 17:41
Lokalizacja: Osobnica

Re: Manga&Anime

Post autor: Akari »

Z mang to "Arcana" ktora polecam, nie jest dluga a calkiem ciekawa. Ale ogólnie to wolę oglądać anime :) Polecam Code Geass, choc wolę romanse i fantazy a to jest anime hmm bardziej wojenne to to jest moje anime numer jeden :D poza tym NANA tez jest swietna, ale mysle ze to bardzej zainteresuje panie :) O i jeszcze Kuroshitsuji, Bokura Ga Ita, Lovely Complex, Death Note, Elfen Lied, Vampire Knight, Skip Beat i Grobowiec Swietlikow - co prawda nei znalazlam tego anime na zadnym portalu ale mozna sciagnac, a jest naprawde dobre i trwa tylko 1.5 godz o ile pamietam. Jest o II wojnie swiatowej
mangaelo
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 marca 2010, 19:50

Re: Manga&Anime

Post autor: mangaelo »

Czy jest gdzies w jasle albo w okolicy możliwosc zakupu mang?
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Manga&Anime

Post autor: hao »

z 10-13 (nie pamiętam) lat temu kiedyś organizowaliśmy pokazy anime w MDK :) Ah to były czasy, filmy na wielkim Rubinie (czasem się udało załatwić projektor) i filmy kopiowane po 10 razy z kaset VHS na VHS, czasem się udawało dostać jakieś anime na komputerze w jakichś kosmicznych formatach w rozdziałce 320x240 :D To było coś :) Jakość nieporównywalna do VHSów. Potem zaczęliśmy kupować sami z Amazona filmy (Akira, GITS) i robić fansuby :) Eh łezka w oku ;)
hikaru
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 17 marca 2009, 19:15

Re: Manga&Anime

Post autor: hikaru »

Ja rozpocząłem moją przygodę z anime w ten sposób. Byłem dwa razy jako dzieciak z przyjaciółmi i baaardzo nam się podobało. Ostatnio wpadliśmy na pomysł, że można by to reaktywować. Tylko czy ludzie przyjdą?
Jaśminowa
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 20:31

Re: Manga&Anime

Post autor: Jaśminowa »

Interesuje mnie, czy w Jaśle można zakupić jakieś akcesoria z wizerunkami bohaterów mangi?
Felek477
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 stycznia 2010, 17:51

Re: Manga&Anime

Post autor: Felek477 »

ja kocham bleacha, hight school of dead, death note ( najbardziej) high school of dead polecam dla fanow komedii echi i horrorów typu resident evil
Zablokowany