czytadło na jesien..

Przeczytałeś ostatnio ciekawą książkę? Podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Re: czytadło na jesien..

Postprzez kindofmagic » 18 grudnia 2012, 19:01

Tim Weaver - "Ścigając umarłych"
Książkę czyta się jednym tchem ;) Nieprzewidywalna, nieprzeciętnie ciekawa.
A dla lubiących historyczne polecam biografię Feliksa Dzierżyńskiego: Bogdan Jaxa Ronikier - "Dzierżyński. Czerwony kat". Nazwisko tego zbrodniarza znają wszyscy, jednak jego życiorys (dość barwny, co tu dużo mówić) jest mało znany. Warto przeczytać, naprawdę.
kindofmagic
Bywalec
Bywalec

Postprzez dragon » 19 grudnia 2012, 00:00

Dzieła św. Jana od Krzyża - można się zachwycić i ubogacić duchowo, ale to trudna lektura ...
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez gekeru28 » 28 stycznia 2014, 17:53

50 twarzy greya, ciemniejsz strona greya i nowe oblicze greya :) gorąco polecam
gekeru28
Początkujący
Początkujący

Postprzez dragoness » 29 stycznia 2014, 11:26

Mrok i Superpaństwo Briana Aldissa. Niestety, bardzo aktualne.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez bibliotekarka11 » 5 lutego 2014, 19:37

Dla kobiet polecam romansy Nory Roberts - typowe "czytadła' ale na dobrym poziomie
bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez mila87 » 11 lutego 2014, 21:58

Polecam serię Arabska Żona, Córka, Księżniczka i Krew. Bardzo przyjemne czytadło:)
mila87
Weteran
Weteran

Postprzez mila87 » 12 lutego 2014, 13:30

Polecam jeszcze Kobiety Kaddafiego i Porwana i sprzedana - są to książki oparte na faktach autentycznych
mila87
Weteran
Weteran

Postprzez dragoness » 12 lutego 2014, 19:19

mila87 napisał(a):Polecam jeszcze Kobiety Kaddafiego i Porwana i sprzedana - są to książki oparte na faktach autentycznych

A są inne? No, oprócz tych w TVN? Znaczy fakty ;) Ad rem; Na faktach oparte są wszystkie historyczne książki Bidwella.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez antykieckowy » 14 lutego 2014, 22:36

creme napisał(a):Saga "Millenium" Stiega Larssona wciąga potwornie! trzy opasłe tomy pochłonęłam w niecały tydzień . Idealne zajęcie na długie, już nie jesienne a zimowe wieczory1 jednak ostrzegam - od tej książki naprawdę nie można się oderwać dlatego może lepiej nie zaczynać jesli ma sie niewiele czasu :)))

Właśnie się zastanawiałem czy sobie jej nie sprawić bo akurat seria skandynawskich kryminałów wyszła na rynek i kosztuje parę złotych.

Ja ostatnio przekonuję się do polskiej literatury i jak na razie tylko Jarosław Sokół mnie mile zaskoczył swoją trylogią "Czas Honoru" - dobrze wydane pieniądze. A jeśli ktoś jest fanem serialu to tym bardziej powinien zaznajomić się z wersją książkową bo niemalże wszystko się różni, taka alternatywna historia.
Próbowałem też Dołęgi, bo dragoness twierdziła, że warto ale po "Dyzmie" jakoś nie jestem przekonany... przede mną "Znachor".
antykieckowy
VIP
VIP

Postprzez Architekt » 15 lutego 2014, 10:50

Eckhart Tolle
"Potęga teraźniejszości"
"Nowa ziemia"

oczywiście to bestsellery
Architekt
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 15 lutego 2014, 11:17

antykieckowy napisał(a):
creme napisał(a):Saga "Millenium" Stiega Larssona wciąga potwornie! trzy opasłe tomy pochłonęłam w niecały tydzień . Idealne zajęcie na długie, już nie jesienne a zimowe wieczory1 jednak ostrzegam - od tej książki naprawdę nie można się oderwać dlatego może lepiej nie zaczynać jesli ma sie niewiele czasu :)))

Właśnie się zastanawiałem czy sobie jej nie sprawić bo akurat seria skandynawskich kryminałów wyszła na rynek i kosztuje parę złotych.

Ja ostatnio przekonuję się do polskiej literatury i jak na razie tylko Jarosław Sokół mnie mile zaskoczył swoją trylogią "Czas Honoru" - dobrze wydane pieniądze. A jeśli ktoś jest fanem serialu to tym bardziej powinien zaznajomić się z wersją książkową bo niemalże wszystko się różni, taka alternatywna historia.
Próbowałem też Dołęgi, bo dragoness twierdziła, że warto ale po "Dyzmie" jakoś nie jestem przekonany... przede mną "Znachor".

"Znachor" to czytadło, natomiast "Pamiętnik pani Hanki" po prostu cudo! Szczególnie antykieckowemu polecam :hyhy:
dragoness
VIP
VIP

Postprzez morian » 31 maja 2014, 15:55

ja od kwietnia wałkuję tą listę : http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2014-roku/ - ciekawe czy skończę ^^
morian
Bywalec
Bywalec

Postprzez jjaa18+ » 1 czerwca 2014, 14:31

polecam trzy czesci "50 twarzy greya" książka wyłącznie dla dorosłych ...czytałam trzy razy nie idzie sie oderwać ...
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez dragoness » 1 czerwca 2014, 17:53

jjaa18+ napisał(a):polecam trzy czesci "50 twarzy greya" książka wyłącznie dla dorosłych ...czytałam trzy razy nie idzie sie oderwać ...

Przeczytałam fragment i widocznie nie jestem wystarczająco "dorosła" :rotfl: Za to poszłam dzisiaj do SPARu i na wyprzedaży zakupiłam "Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRLu", "Miłość i polityka Najsłynniejsze pary", a w Empiku "Hrabinę" o Elżbiecie Batory, "Sen Kleopatry" i "Zakazaną królową" o Katarzynie Valois.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez jjaa18+ » 1 czerwca 2014, 19:08

napisałam ze dla dorosłych bo to książka perwersyjna i erotyczna dużo sie dzieje ..ale nie każdemu może sie podobać ,każdy ma inny gust polecam również "kolekcjoner dzieci"Sabine Thiesler,"Wrześniowe dziewczynki"Maureen Lee,"Śnieżka musi umrzeć"Nele Neuhaus
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ciekawe Książki i czasopisma