Newsy

wszystkie sprawy dotyczące forum, skargi, uwagi oraz zażalenia
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Newsy

Post autor: Ferr »

Pewnie ktoś powie, że się czepiam. Ale może ktoś inny powie co innego.

Przeczytałem tekst nt. wizyty Dorna. "Przedewszystkim" czy
"potengowały" to tylko niektóre kwiatki jakie tam znalazłem [nie mówiąc o błędach gramatycznych - w innym tekście tego samego Autora gimnazjum jest rodzaju męskiego :-DDD]. Przy "niektózi" spadłem ze śmiechu z krzesła. Robić błędy - swoją drogą ale wrzucać w tekst twory słowne na poziomie przedszkola?! Na portalu mającym ambicje być najlepszym w mieście!? Według podpisu nad tekstem pracowały aż dwie osoby! Chryste Panie!!

Krytyka wyrażona w komentarzu wyraźnie nie spodobała się Autorom, gdyż usunęli go natychmiast. Błędy zostały. W momencie, kiedy pisze te słowa news był czytany 295 razy. Z ponad dwustu ludzi zrobiliście, drodzy Autorzy, idiotów. Niechlujstwo jest oznaką lekceważenia. Jeżeli nie potrafi się czegoś robić, może lepiej zostawić to innym? Może inni okażą się lepsi?

P.S. 1
Zobaczcie sobie na ejaslo.pl tekst Palara z tej samej wizyty tego samego Dorna w tym samym dniu. Identyczna objętość, żadnego rażącego błędu i trzy razy więcej konkretów.

P.S. 2
Byłbym wdzięczny, drogi Autorze, gdybyś zostawił ten post w spokoju zamiast tchórzliwego usuwania go.
Reebel

Re: Newsy

Post autor: Reebel »

Co tu dużo mówić. Trafna krytyka, ;) niczego nie zamierzam usuwać czy tuszować, lecz licze na wyrozumiałość czytelników w stosunku do młodego redaktora :niepewny: Pozdrawiam
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Nobek »

jejuu...i co z tego...ale chyba to co chciał przekazac odebrales tak samo jak by to bylo bez blędów...glopie czepianie sie...kazdemu sie moze zdazyć. Rebbelowi nalezy sie szacunek za latanie przez 2 dni z aparetem itp i aktualizowanie działu co 20 min.
Reebel

Re: Newsy

Post autor: Reebel »

Spokojnie ;) czasem potrzeba ostrzejszych słów, przynajmniej zmobilizuje mnie to, aby nastepnym razem więcej uwagi przykładać na merytoryke i ortografie.
Odnośnie "płci" wyrazu gimnazjum :hyhy: jedna literka poprostu uciekła...
No cóż, śmiem podejrzewać, że Ferr szuka swego rodzaju sensacji wypominając błędy autorowi na forum przy wszystkich, jednak równie dobrze mógł poinformować o tym bezpośrednio tegoż właśnie autora (a więc mnie ;) ) czyż nie?
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Ferr »

Nobek pisze:jejuu...i co z tego...ale chyba to co chciał przekazac odebrales tak samo jak by to bylo bez blędów
To może łopatologiczny przykład, bo widzę, że nie dociera. Zaproszony idziesz na poczęstunek, liczysz na porządne jedzenie a dostajesz śmierdzący gniot na talerzu. I w czym problem - przecież pojeść sobie tym można tak samo. Tylko błagam, powstrzymaj się od komentarzy typu "no i ja bym to zjadł". W Twoim wieku tak pisać nie przystoi :-)
...glopie czepianie sie...kazdemu sie moze zdazyć.
Przykro mi, nie należę do bravopokolenia, któremu wszystko jedno jak - ważne żeby było.
Rebbelowi nalezy sie szacunek za latanie przez 2 dni z aparetem itp i aktualizowanie działu co 20 min.
Należy się. Ale jakość nie zależy jedynie od samej szybkości, prawda?

[ Dodano: 2006-06-08, 22:04 ]
Reebel pisze:No cóż, śmiem podejrzewać, że Ferr szuka swego rodzaju sensacji wypominając błędy autorowi na forum przy wszystkich jednak równie dobrze mógł poinformować o tym bezpośrednio tegoż właśnie autora (a więc mnie ;) ) czyż nie?
Mógł. Ale z drugiej strony im więcej osób to widzi, tym większa szansa, że drugi raz nikt kichy nie strzeli :-)
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Nobek »

no dobra :D przekonales mnie ;)
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Newsy

Post autor: orestes »

Ferr ma tutaj troche racji, rzeczywiście przyadło by sie pisać te teksty conajmniej w wordzie a potem je dopiero wklejac.

A propos używania worda, którego jakiś czas temu Ferr polecał(jeśli sie myle to z góry przepraszam ) słownik w wordzie jest cholernie niedopracowany można nim więcej błedów popełnić niż pisząc normalnie. Dlatego ludzie przede wszytskim liczcie na siebie

Ferr a ty to od razu nie rób z tego takiej afery, też nie podoba mi się stawianie błędów w necie, ale zdarzają sie one nawet najlepszym a po drugie jak dla mnie liczy się sama działalność ze też Rebelowi się chciało. A propos Dapy szanuje go ale jak dla mnie za mało rzeczy robi samodzielnie a za bardzo korzysta z pracy innych, a jego portal juz rok istnieje, chyba powinien się bardziej starać

co nie zwalnia was drodzy admini z obowiązku sprawdzania błedów przed publikacją :P

anyway FERR dobrze, że zwróciłeś uwagę.
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Newsy

Post autor: bitelz »

błędy na forum - jeszcze ujdzie w tlumie(oczywiscie bez przesadyzmu):>
blędy w newsach - no to juz troche gorzej.

Natepnym razem poprostu trzeab sprawdzic 2-3 razy zamin sie zaakceptuje wyslanie :-)
Nobek, jezeli uwazaz ze to jest to samo to zobacz sobie na blogi jakiejs mandarynowej nastolatki. PiSzĄ tAm MnIeJ wIęCeJ tAk. Mnie szlag trafia jak cos takiego widze i wiem że ludzie czytający publikacje z błędami ortograficznymi czują sie podobnie :)

A argument porownania do per Palara jest nietrafiony :>
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Nobek »

bitelz pisze:b
Nobek, jezeli uwazaz ze to jest to samo to zobacz sobie na blogi jakiejs mandarynowej nastolatki. PiSzĄ tAm MnIeJ wIęCeJ tAk.
No TaKie PisAniE to rzezywiscie bardzo denerwuje, masz racje. To jezeli Ferr'a tak samo denerwują zwykłe błędy to rozumiem:)
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Newsy

Post autor: Miś »

bitelz pisze:błędy na forum - jeszcze ujdzie w tlumie(oczywiscie bez przesadyzmu):>
blędy w newsach - no to juz troche gorzej.
z ust mi wyjołeś... tutaj miedzy soba(na forum) to jak ktos czasem jakiegoś byczka trzasnie to tylko o tym kims swiadczy... a jak ktos w newsie badz artykule zrobi blad to nie patrzy sie raczej na autora tylko ogolnie "jaki ten portal slaby"...
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Ferr »

orestes pisze:co nie zwalnia was drodzy admini z obowiązku sprawdzania błedów przed publikacją :P anyway FERR dobrze, że zwróciłeś uwagę.
I jak się mogłem przekonać czytając dzisiejszą porcję newsów NIC to zwrócenie uwagi nie pomogło.
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 514
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare

Re: Newsy

Post autor: Gołąb »

Macie racje i ja najmocniej przepraszam za wpadki, które ostatnio miały miejsce. Myśle ze z czasem będzie coraz lepiej - nie zapominajmy że jesteśmy jeszcze młodym i dopiero raczkującym portalem
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Newsy

Post autor: Ferr »

Wrzuć sobie tekst "By nie było złą sławą okryte" do Worda, zobaczysz jaki czerwony ekran Ci się zrobi.
ODPOWIEDZ