W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: michallus »

No pewnie, tak tak. Dlatego trudno wybrać burmistrza, który będzie spłacał zadłużenie i dbał o finanse miasta, a nie wydawał ogromne pieniądze na promocję i huczne imprezy.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: luc »

Problem,to polega na tym,że taki burmistrz który spłacałby zadłużenie i dbałby o finanse powinien przynajmniej początkowo działać sprzecznie z waszym programem !

Panie michallus,ale bez porządnego interwencjonizmu i zmuszenia urzędników do ciężkiej porządnej roboty, to miasto,Jasło zejdzie na psy,bo zostawienie wszystkiego i liczenie teraz na to,że "wolny rynek" kiedyś zrobi cud,to oznacza,że Jasło jest do zalesienia.

Promocja i huczne imprezy same w sobie nie są głównym problemem - problemem jest to,że skoncentrowali się na winku i innych przyjemnych dla samorządowców i urzędników rzeczach,a fundusz reprezentacyjny jest w praktyce traktowany jak prywatne pieniążki do przebalowania... Sorki,ale ta reprezentacja powinna mieć CEL.Gdyby to były jakieś targi chemiczne czy farmaceutyczne, to może dałoby się kogoś większego ściągnąć,pretekstem mógłby być ten rok,przez który Łukasiewicz miał tą aptekę w Jaśle.Przecież kadry pod taką firmę pewnie są: co łączy pektowin,byłą rafinerię i gamrat ? CHEMIA.Nie bimber,nie wino,tylko chemia.Jasło chemią stało i stać powinno,bo czym innym ? Meblami z Nowego Stylu (z siedzibą w Krośnie) ? Litości...

Przydałoby się rozwijać dalej specjalne strefy ekonomiczne i ściągać inwestorów wogóle.Dużych inwestorów,nie drobnych winiarzy.Strategia wg. której Jasło ma postawić na "turystykę" jest po prostu BŁĘDNA i szkodliwa dla mieszkańców.A turystów nie będzie i tak.Bo PO CO TU przyjadą ?
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: michallus »

Obcinając wydatki na w.w. cele nie działałby sprzecznie z naszym programem. I obcinając również administrację też trochę by zaoszczędzono. A reszta co zostanie, fakt, do roboty. Nie wiem za to na czym miałby polegać ów interwencjonizm..
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: luc »

Na tym,że większe firmy same nie przyjdą,nie zainteresują się Jasłem i nie zainwestują.Bo są większe miasta,z lepszym połączeniem infrastrukturalnym itd na przykład.

Czy jak dziecku muszę tłumaczyć ? INWESTOR SAM NIE PRZYJDZIE - wygranie przez kogoś w regionie pierdyliarda, pozostanie tego kogoś + do tego żeby ten ktoś pomysł dobry miał na biznes... Policz sobie panie,jakie jest prawdopodobieństwo czegoś takiego ? Lokalne firmy - ile jest takich z perspektywami na dynamiczny rozwój poza Nowym Stylem? A Nowy Styl nie dość,że siedzibę ma raczej w Krośnie,to i ma sporo krytyków,którzy psioczą na tą firmę.

Pewnie,w Jaśle nie jest aż tak źle,jest u nas taki Petrosoft i jego główna siedziba (!),Gamrat się jeszcze nie rozleciał,zakłady specjalne Gamratu amunicję produkują,jest Tarnopak, Solgam wydaje się też dość prężną firmą, z jakimiś perspektywami,.Ale gdzie jakaś reszta ? No trudno mi powiedzieć,niektóre bardzo związane z asortymentem Gamratu,inne z tego co wiem mogą mieć sporą konkurencję - więc nie wiem jak np. z OBA,choć wyglądają też na dobrą i może perspektywiczną firmę. No i ok,Rafineria i poszukiwania oraz Huta szkła czy Pektowin niby nie padły,"tylko" masę ludzi zwolniły. Jafar ? Poza Jasłem, nie wiem jak z nimi,zresztą były jakieś polityczne afery itd. Najgorsze jest to: Te firmy zatrudniać jak będą, to jednostki.JEDNOSTKI ! I to niektóre jak Petrosoft i Solgam to chętniej już tych z kwalifikacjami,bo zajmują się nieco bardziej złożonymi produktami. A ile ludzi bez pracy jest ? Ile miejsc pracy znika ? Perspektywy na zarobek czy rozwój w Jaśle ?
No ?

Obecnie nie wiem,czy ktoś jest w stanie wymienić, poza tym całym "Nowym Stylem" i wymienionymi wcześniej, jakieś firmy z perspektywami na rozwój w coś większego w perspektywie 10 lat. CZYLI: PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA KIEPSKIE.

TYMCZASEM JEST TAK: Gamrat dzielony na części i potencjalnie na sprzedaż,siedziba do przeniesienia.Naftobudowa nie wiem czy jakoś działa,to samo w jakim kształcie dokładnie jest Rafineria.Poszukiwania Nafty i Gazu są obecnie filią.Huta Szkła chyba jakoś ciągnie,ale też raczej jest cieniem dawnej.Pektowin sporo zwolnił, obecnie w rekach Francuzów. Wniosek - CAŁKIEM SPORO LUDZI ZWOLNIONYCH,miejsc pracy CO NAJMNIEJ przybywa u nas za wolno,BEZROBOCIE ROŚNIE.
A efekty ? Ludzie uciekają.Efekty takie,że coraz więcej sklepów w Jaśle również jest zamykanych.Małe firmy i usługi nie są aż tak zależne od miejsca,jak duże firmy w danym miejscu pracowników NIE TRZYMAJĄ to wyemigrują one tak jak ludzie...

Dlatego tak ważne jest,by np ktoś tam w SSE inwestował.Całkowitej żenady nie ma,poza Nowym Stylem ma być podobno 1 firma,więc chyba cośtam w urzędach jednak robią i potrafią zrobić: http://www.jaslo4u.pl/nowe-inwestycje-n ... aslo-17453 - ale cuda, to nie są - firma od polimerów jak mniemam osiedli się tu tylko ze względu na tradycje Gamratu który jest rozsprzedawany. Dlatego inwestorów trzeba ściągać,w infrastrukturę inwestować, w to,żeby ludzie masowo nie uciekali z Jasła, jeśli powiedzmy dojeżdżać będą np. Krosna czy Gorlic albo dalej - też trzeba (ale tak by to miało KONKRETNE EFEKTY !).
NiedlaNiego
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 31 sierpnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: NiedlaNiego »

A co z tym dyr sanepidu? gdzie startuje skoro tak bardzo promuje swoją osobę......?
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: HOWARD »

Wynagrodzenia, nagrody i wykształcenie urzędników Starostwa Powiatowego w Jaśle

http://www.zaleze.com/wynagrodzenia-i-w ... o-w-jasle/
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: dragoness »

NiedlaNiego pisze:A co z tym dyr sanepidu? gdzie startuje skoro tak bardzo promuje swoją osobę......?
Pewnie do powiatu, albo do sejmiku. Nawet do znajomych na fb zaprasza maluczkich (czyli np. mnie :hyhy: )
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
NiedlaNiego pisze:A co z tym dyr sanepidu? gdzie startuje skoro tak bardzo promuje swoją osobę......?
Pewnie do powiatu, albo do sejmiku. Nawet do znajomych na fb zaprasza maluczkich (czyli np. mnie :hyhy: )
Znam inne, śmieszne historie. Dla mnie "miszcz" :)
mlody1
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 8 maja 2010, 22:37

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: mlody1 »

W Jaśle potrzeba kogoś zupełnie nowego... Co sądzicie o starcie Pani Elwiry Musiałowicz - Czech na burmistrza albo kogoś, kto będzie zarządzał tym miastem? Obecnie jest doradcą wojewody podkarpackiego, więc ma kontakty tu i tam.. Brakuje mi już pomysłu, kto mógłby zająć się tym miastem.
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

Jeśli pytasz o sprawne zarządzanie to może to zrobić jedynie sprawny manager z osiągnięciami na koncie.
Żaden urzędnik czy to z województwa czy z Sejmu nie da rady. Urzędnik to urzędnik ma mentalność urzędnika. Elwira to ładnie umalowany urzędnik i tyle w temacie.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Jozin »

Tu potrzebny jest ktoś pochodzący z rodziny przeznaczonej do rządzenia...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: juve_fan »

Jozin pisze:Tu potrzebny jest ktoś pochodzący z rodziny przeznaczonej do rządzenia...
Twój kumpel Krzysiek? Jestem za. Zawsze widziałem w nim coś z menadżera-przywódcy:)

A może rodzina Korwin-Mikke? W ostatnich wyborach startowało ich chyba ze stu :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Jozin »

Taaaaaaa, miska rządzi......mózgiem :)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: juve_fan »

Pierwszy raz krytycznie o JKM i KCz. Jeszcze Jozina wyjdziesz na ludzi :)
NiedlaNiego
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 31 sierpnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: NiedlaNiego »

dragoness pisze:
NiedlaNiego pisze:A co z tym dyr sanepidu? gdzie startuje skoro tak bardzo promuje swoją osobę......?
Pewnie do powiatu, albo do sejmiku. Nawet do znajomych na fb zaprasza maluczkich (czyli np. mnie :hyhy: )

Śmieszne jest to zapraszanie na fb przez niego każdej osoby - też dostałem zaproszenie stąd moje pytanie gdzie startuje....... Oby nigdzie się nie dostał.
ODPOWIEDZ