Parkowanie w Jaśle...lukajcie proszę czytać i się wypowiadać

Wydarzenia i komentarze z Jasła
matrix325
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 8 stycznia 2008, 16:19
Lokalizacja: Jasło

Parkowanie w Jaśle...lukajcie proszę czytać i się wypowiadać

Post autor: matrix325 »

Witam ... jestem mieszkańcem Jasła. Dużo czas spędzam jeżdżąc po urzędach a z tym się wiąże parkowanie mojego samochodu. Patrzcie co wymyślili ludzie z administracji naszego miasta!

Płatne strefy parkowania obowiązywać będą na wymienionych poniżej parkingach i odcinkach ulic:

* ul. Basztowa ( za budynkiem UM)
* ul. Rynek ( przed budynkiem UM)
* ul. Kazimierza Wielkiego (Starostwo Powiatowe)
* ul. Koralewskiego - od skrzyżowania z ul. Karmelicką do budynku Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej
* Plac Żwirki i Wigury
* ul. Sokoła do ul. Asnyka
* ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Czackiego do skrzyżowania z ul. Asnyka
* ul. Staszica - w tym 8 miejsc parkingowych na wysokości PEKAO.SA i 8 miejsc parkingowych na wysokości Urzędu Skarbowego

O to stawki:
1. 1,00zł - za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania
2. 1,00zł - za rozpoczętą drugą i każdą następną rozpoczętą godzinę parkowania.
3. 100,00 zł - abonament miesięczny za jedno stanowisko parkingowe ogólnodostępne -

Opłaty za parkowanie pobiera się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 za wyjątkiem świąt.

Weźmy pod uwagę np: parking przed Urzędem Miasta Jasła (przy tafli rynku)
Z pierwszych dwóch punktów wynika nam (i tak powinno być) że jeżeli staniemy na tym parkingu to za godzinkę parkowania zapłacimy 1 zł, jeżeli nasz pojazd stoi 2 godzinki płacimy 2 zł, i tak jest tyle że jest tu haczyk.... mianowicie te dwa pierwsze punkty tłumaczą nam trzeci punkt. (100 zł - abonament) jest to wytłumaczenie dlaczego 100 zł.

A najważniejsze jest to:
OPŁATA DODATKOWA
Za nieuiszczanie opłat za parkowanie, kontrolujący wystawia wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 30 zł.

Czyli parkujemy przed UM Jasła samochód i musimy być przygotowani że jeżeli nie opłacimy sobie miesięcznego "bileciku" (wysokości 100 zł) to do każdej załatwionej sprawy w urzędach Jasielskich musimy dołożyć do nich 30 zł .... Według mnie PARANOJA !!!!!!!!!

I to ma być miasto sprzyjające dla mieszkańców? Nie dość że płacimy ogromne pieniądze na podatki to jeszcze musi każdy mieszkaniec wydać 100 zł miesięcznie żeby opłacić jeszcze rachunki albo iść po odbiór dowodu osobistego??????? Czy to jest normalne?

Policzmy sobie ile miasto zarobi na mieszkańcach za jeden miesiąc:
39 000 tys mieszkańców x 100zł = 3 900 000 zł MIESIĘCZNIE !!!!

Gdzie te pieniądze idą?

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na te wszystkie pytania?

Jeżeli coś z tym nie będzie zrobione to czy ta sprawa ma pójść w wyższe ręce...

Według mnie - Tak być nie może...
Wypowiedzcie się na ten temat co o tym sądzicie. Czekam na opinię.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: yorker »

Juz wałkowaliśmy ten temat na tym portalu

wyluzuj troche w naszym miescie nie wszyscy posiadaja samochody, np. roczne dziecko nie dostanie mandatu za nieuiszczenie opłaty... :rotfl:

wplywy z oplat tak "na oko" to kilka tys zl, akurat bedzie na wypłaty podwyżek dla wystawiającej owe mandaty straży miasta...
jaślanin

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: jaślanin »

jak zaplacisz 1 zl za godzine stoisz 2 godz placisz 2 zl wiec czemu masz placic 30?? :chytry: :wstyd:
matrix325
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 8 stycznia 2008, 16:19
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: matrix325 »

jaślanin pisze:jak zaplacisz 1 zl za godzine stoisz 2 godz placisz 2 zl wiec czemu masz placic 30?? :chytry: :wstyd:

gdyby tak bylo to ok... ale niestety zeby parkowac musisz sobie wykupic miesieczną karte parkingową za 100 zł i wtedy nie zaplacisz tego 30 zł. A jak nie masz to płacisz 30zł.
jaślanin

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: jaślanin »

ale czemu ??? nierozumie tego. przecierz wyraznie pisze ze placisz zlotowke od godziny a jesli niezaplacisz to otrzymujesz kare w wysokosci 30 zl
kamikaze

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: kamikaze »

gdyby tak bylo to ok... ale niestety zeby parkowac musisz sobie wykupic miesieczną karte parkingową za 100 zł i wtedy nie zaplacisz tego 30 zł. A jak nie masz to płacisz 30zł.
Jak stoisz 1 h - płacisz 1 zł, jak parkujesz przez 5h płacisz 5 zł. chyba to nie jest takie skomplikowane??
Jesli Cie złapią ze nie kupiles "bileciku" parkingowego, wtedy dostajesz kare 30zł.
Mozesz wykupic sobie "abonament" miesieczny za 100 zł i parkujesz ile tylko masz zamiar, chęć i ochote .....


proste??
matrix325
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 8 stycznia 2008, 16:19
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: matrix325 »

kamikaze pisze:
gdyby tak bylo to ok... ale niestety zeby parkowac musisz sobie wykupic miesieczną karte parkingową za 100 zł i wtedy nie zaplacisz tego 30 zł. A jak nie masz to płacisz 30zł.
Jak stoisz 1 h - płacisz 1 zł, jak parkujesz przez 5h płacisz 5 zł. chyba to nie jest takie skomplikowane??
Jesli Cie złapią ze nie kupiles "bileciku" parkingowego, wtedy dostajesz kare 30zł.
Mozesz wykupic sobie "abonament" miesieczny za 100 zł i parkujesz ile tylko masz zamiar, chęć i ochote .....


proste??


i tak powinno byc a tak nie jest! chodzi o to ze te dwa punkty objasniaja punkt 3. one sa tylko wyjasnieniem. nie ma czegos takiego ze stoisz 1 h i placisz 1 zł i jedziesz .... nie ma ! niewazne czy stoisz 3 min czy 6 godzin musisz miec tam karte pakingowa bo inaczej nie zaplacisz tej 1zł/h tylko 30 zł kary za to ze nie masz tej karty, bez karty nie mozna parkowac. Tak to zrobili.
jaślanin

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: jaślanin »

chyba ich..........
Awatar użytkownika
fred
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2006, 12:34
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: fred »

a jak naprzykład nie wiem ile bede stał. Kupiłem bilecik za złotówke na godzine, bo myślałem że bede stał godzine a stałem 5 godzin. Co wtedy ?
matrix325
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 8 stycznia 2008, 16:19
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: matrix325 »

nie ma czegos jakiego jak bilecik za 5 zl ... musisz miec karte parkingowa za 100 zł. Nie ma za 5 zł ani za 1 zł. Nie ma tak jak dawniej było jak pamiętacie na parkingu koło europy przy supersamie ... tam koleś był i stałeś 1 h dostałeś bilecik i płaciłeś 1.50zł. A tu musisz mieć karte za 100 zł.
Awatar użytkownika
fred
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2006, 12:34
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: fred »

Jak nie ma jak są za złotówke i upoważnia do stania na parkingu przez 1 h
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Parkowanie w Jaśle...LUKAJCIE PROSZĘ CZYTAĆ I SIĘ WYPOWIADAĆ

Post autor: yorker »

Mnie sie zdawało ze 100 zł to jest miesięczny "abonament" dla tych co chca codziennie stać np. pod Ratuszem...
Gdyby 100 zl było dla wszystkich nawet tych co chce sobie na 15 min skoczyc... "gdzies tam" no to, by było przegięcie, ze Hej!
ODPOWIEDZ