Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: LESSER »

dragoness pisze:A co to przeszkadza, że nagrywa? Jeżdżących zgodnie z przepisami nie powinno to boleć.
Tu Cię niestety zdziwię miałem przyjemność być nagranym podczas wyprzedzania tego bohatera jak zobaczyłem na Policji jakieś pół metra złapałem podwójną ciągłą a wynikało to z tego dość grubo przyśpieszył pod sam koniec.Nadmienię że jechałem za nim ok.5 km zwalnianie i przyśpieszanie cały czas żeby tylko coś złapać za film.Dla jasności mandatu nie dostałem bo Policja stwierdziła że żadnego zagrożenia nie stworzyłem ale całą papierologię muszą odbębnić bo zgłoszenie o złamaniu przepisów dostali....pokazał mi stertę papierów z tego samego dnia min.gościa skręcającego na swoją posesję w lewo i także najechał stojąc już końcówkę podwójnej linii ... kolejny pirat drogowy :mur:
Piszę to nie po to aby się żalić czy coś bo w sumie nic mnie to nie kosztowało ale to kawał zwykłego ciula i tyle
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Za parę tygodni (nie wiem w jakim tempie działają sądy grodzkie) będę miał okazje okazję osobiście poznać pana XXX. Zostałem oskarżony o postój na pustym chodniku przez jakieś 8-12 sekund (bo tyle trwa filmik), za co groziła mi kara w wysokości 50 zł. Uznałem, że niewątpliwa przyjemność osobistego poznania "szeryfa jasielskich dróg i poboczy" warta jest ryzyka zwiększenia tej kary. Oczywiście, gdy dostanę wezwanie do sądu nie omieszkam podać terminu rozprawy...

p.s.

Ostatnio "szeryf jasielskich dróg i poboczy" dostarczył na Policję ok. 30 płyt CD z nagraniami z lipca. Najwyżej ze 130 osób dostanie wezwanie celem ukarania...
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: LESSER »

było by miło abyś nie zapomniał o podaniu terminu.... :cisza: tylko nie wiem czy on się musi wstawić na rozprawę niestety
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Sun Tzu »

Będzie musiał, wszak ściganie przestępcy drogowego następuje na jego wniosek...
driver1234
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 18:24

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: driver1234 »

ja tylko czekam az mnie nagra ....zaloze mu sprawe za nieohomologowana kamere i udostepnienie moich tablic rejestracyjnych bez mojej zgody ciekawe jak mu bedzie miło !!1
driver1234
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 18:24

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: driver1234 »

na takiego debila sa tez sposoby ...
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Łyssy »

Sun Tzu pisze:Będzie musiał, wszak ściganie przestępcy drogowego następuje na jego wniosek...
Ta, i pewnie jest oskarżycielem.... Obawiam się, że jednak się nie poznacie...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Po otrzymaniu oskarżenia z policji, sąd w trybie uproszczonym może ukarać kierowcę grzywną bez konieczności przeprowadzenia rozprawy. Jeśli kierowca zgłosi sprzeciw, sprawa będzie się toczyła w normalnym trybie i wówczas należy liczyć się z tym, że sąd wyda wyrok nie tylko na podstawie filmu, ale będzie także chciał przesłuchać świadka zdarzenia, który je zarejestrował. Sądzę, że się jednak poznamy... Powiem więcej: będę nalegał na to spotkanie... ;)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: człowiek z lasu »

Ostatnio "szeryf jasielskich dróg i poboczy" dostarczył na Policję ok. 30 płyt CD z nagraniami z lipca. Najwyżej ze 130 osób dostanie wezwanie celem ukarania...[/quote]

Może, by tak z okazji świąt, jakiś nowocześniejszy sprzęt dla tego pana św. Mikołaj zostawił pod choinką. Przecież nie wypada, żeby mobilna ręka sprawiedliwości działała jak inspektor Borewicz. I rondo jakieś jego imieniem nazwać.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Łyssy »

Sun Tzu pisze:Hmm... Po otrzymaniu oskarżenia z policji, sąd w trybie uproszczonym może ukarać kierowcę grzywną bez konieczności przeprowadzenia rozprawy. Jeśli kierowca zgłosi sprzeciw, sprawa będzie się toczyła w normalnym trybie i wówczas należy liczyć się z tym, że sąd wyda wyrok nie tylko na podstawie filmu, ale będzie także chciał przesłuchać świadka zdarzenia, który je zarejestrował. Sądzę, że się jednak poznamy... Powiem więcej: będę nalegał na to spotkanie... ;)
Ale w sądzie przegrasz- naruszyłeś przepis....
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: człowiek z lasu »

Niekoniecznie. Załóżmy, że kierowca przekracza podwójną linię ciągłą i filmowiec-amator uwidacznia to na nagraniu, które nie uwzględnia faktyu, że dwie sekundy wcześniej pieszy zrobił krok z chodnika na jezdnię. Zachowując bezpieczny odstęp od pieszego, kierowca poświęcił niewątpliwe dobro, jakim jest norma wyrażona znakiem drogowym, na rzecz ratowania dobra znajdującego się wyżej w hierarchii wartości. To tylko jeden z nieskończonej liczby przykładów.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Łyssy »

A z jakiego rejonu są te nagrania ? Może i ja dostanę wezwanie ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Sun Tzu »

człowiek z lasu pisze:Niekoniecznie. Załóżmy, że kierowca przekracza podwójną linię ciągłą i filmowiec-amator uwidacznia to na nagraniu, które nie uwzględnia faktyu, że dwie sekundy wcześniej pieszy zrobił krok z chodnika na jezdnię. Zachowując bezpieczny odstęp od pieszego, kierowca poświęcił niewątpliwe dobro, jakim jest norma wyrażona znakiem drogowym, na rzecz ratowania dobra znajdującego się wyżej w hierarchii wartości. To tylko jeden z nieskończonej liczby przykładów.
Lesser pisał o przypadku, gdy przy wyprzedzaniu przejechał jednym kołem podwójną ciągłą i musiał stawić się na policji... Swoją drogą miałem taki przypadek jak Lesser opisuje we wrześniu, gdy próbowałem wyprzedzić na św. Jana z Dukli samochód, który po pustej drodze (bo zbliżała się północ) jechał jakieś 40 na godzinę. Wrzuciłem kierunkowskaz, zjechałem na lewą stronę i zacząłem przyspieszać. Ku mojemu zdumieniu, wyprzedzany samochód też zaczął przyspieszać i zaczęliśmy jechać obok siebie. Uznałem, że z idiotą nie będę się ścigał, więc zwolniłem i wróciłem na prawy pas. Tamten też zwolnił i tak się za nim wlokłem aż do zjazdu na Dębowiec, gdy w końcu skręcił... Liczę się z tym, że przegram. Naruszyłem przepis przez jakieś 60 sekund (film trwa jakieś 8-12 sekund) stojąc na chodniku do czego się przyznałem, a zgodnie z zasadą "dura lex, sed lex"... Ale uznałem, że poznanie tego "bohatera naszych czasów", który nie szczędząc swego czasu i pieniędzy, dokumentuje naruszenia zasad ruchu drogowego jest warte poniesionego ryzyka. Cóż... jedni odczuwają przyjemność w bawieniu się w "szeryfów jasielskich dróg i poboczy", a ja mam inne hobby... Nagranie, którego zostałem bohaterem, było robione na trasie Nowy Żmigród - Jasło...
driver1234
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 18:24

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: driver1234 »

kiedy ktos sie za niego wezmie ?/kierowcy nie dajcie sie skubac jakiemus debilowi ze skolyszyna
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Jeszcze sie ch...i nie znudziło ambit trzeba mu przyznac jak ktos pamieta to dajcie nr rejestracji bedziemy sie rozgladac za szeryfem.
ODPOWIEDZ