Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Charlie_P »

Witam, sytuacja wygląda następująco:

Grubo po północy, pusta droga w Jaśle... jedzie rowerzysta.. omija.......wyprzedza go samochód przy czym nie powodując żadnego zagrożenia przekracza podwójną ciągłą. Po jakimś czasie dostaje wezwanie na komendę, a tam dowiaduje się, ze zostaje ukarany mandatem, ponieważ kierowca jadący z nim go nagrał jak wyprzedza na podwójnej ciągłej.

Wszystko rozumiem, należy walczyć z piratami drogowymi, ale żeby nie można było wyprzedzić rowerzysty, czy śmieciarki sprzątającej ulice - obydwa pojazdy poruszają się z prędkością ok 15km/h lub mniej ?? Wiem, że osobnik ze Skołyszyna zawzięcie nagrywa wszelkie "przewinienia" kierowców i wysyła na komendę, a policjanci mają całą stertę zgłoszeń. Czy to jest normalne?

Mi to raczej przypomina czasy komunizmu i donosicieli... Czy ktoś może padł "ofiarą" tego człowieka?

Jak najbardziej neguję łamanie przepisów, powodowanie zagrożenia na drodze..ale na miłość boską, na pustej, oświetlonej szerokiej drodze, wyprzedzenie rowerzysty karać mandatem?
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Zynek6 »

A wp.....l mu spuścić i po sprawie
kazekjanka
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 7 maja 2011, 18:34

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: kazekjanka »

Ja zostałem nagrany przez tego idiote jak wieczorem wyprzedziłem holujące się pojazdy i oczywiście wezwanie .a ten błazen jak nie ma co robić to niech się jajami pobawi włoży w drzwi i ścianie!!
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

A to k..a jeżdżąca wyrwać chwasta!!!!
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Podajcie jak znacie nr rejestracji i model auta.
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: daro326 »

mój kraj, taki piękny, :mur:
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: łodyniec »

Na każdego jest sposób. Nie róbcie mu krzywdy. Walczy kamerą ,kamerą powinien zostać pokonany. Nie muszę chyba tłumaczyć jak to zrobić :P Najlepiej komplet pkt aby złapał. Do boju Jaślanie !
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Mars1024 »

NO TAK KRAJ JEST PIĘKNY >>>>> NIE ROBIĆ K,,,,, :wsciekly:
ALE POLAK POLAKOWI TAKI LOS :zly: SZYKUJE :cisza:
ALE STARE PRZYSL;OWIE >>>> MÓWI ŻE KOSA NA KAMIEŃ TRAFI :orany:
I TO JEST ŚWIĘTA PRAWDA , :dobani: A TEN WOJUJE >>>>> reszte sobie dokończcie :ok:
PANIE i PANOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: borsuk 1.8 »

Wcale mnie to nie dziwi w końcu skołyszyn
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Znajomy będzie miał niebawem sprawę dzięki tej "konfiturce"
więc będzie wiadomo kto to i czym jeździ i wtedy się go załatwi :hyhy:

Podejżewam że to stary komuch na emeryturze co się mu nudzi a może inny zakompleksiony człek :krzeslem:
netaraos
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 listopada 2014, 11:36

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: netaraos »

Jeździjcie po ludzku to nie będzie was nikt nagrywał!!! Widzę ,że same poszkodowane "orły" wypisują żale! więcej takich ludzi to może bezpieczniej będzie na drogach...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Jozin »

Sam mam kamerkę ale do głowy mi to nawet nie przyszło !!! To teraz widzę, trzeba będzie mieć i drugą z tyłu...
Dajcie znać jak go namierzycie....
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

netaraos pisze:Jeździjcie po ludzku to nie będzie was nikt nagrywał!!! Widzę ,że same poszkodowane "orły" wypisują żale! więcej takich ludzi to może bezpieczniej będzie na drogach...
Pisze ci jak byk ze wyprzedzal rowerzyste i przekroczyl ciagla to co mial sie cielic za nim przez cale Jasło.
A duga sprawa jakim trzeba byc ku....m zeby za taka [...] na psy od razu znalazl sie spolecznik :krzeslem:
qun
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 19:21

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: qun »

w okolicach Łężyn Majscowej te same sytuacje donosy na psy mandaty... albo ten sam, albo następny spoleczniak
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Charlie_P »

Ludzie chyba sobie nie zdają sprawy, że takie głupie nagranie - wyprzedzenia rowerzysty na podwójnej ciągłej, na pustej drodze uruchamia całą administrację w policji. Musi być policjant, który odbierze to nagranie i wypełni stos dokumentów, kolejny sprawdzi autentyczność nagrania także potwierdzi to dokumentem, następnie przekazuje nagranie do wydziału ruchu drogowego, tam kolejny policjant ustala tożsamość nagrywanej osoby, zleca wysłanie takiej osoby wezwania na komende. Po wstawieniu się właściciela nagrywanego pojazdu policjant musi spisać protokół, trwa to dość długo zazwyczaj 40 min - 1 godz. W najlepszym przypadku gdy kierowca przyjmie mandat, to policja musi jeszcze wysłać raport do Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, a ta do komendy głównej. O każdej takiej głupiej sprawie! W gorszym przypadku sprawa pójdzie do Sądu Rejonowego w Jaśle, gdzie zostanie powołany Sędzia, protokolant itd. odbędzie się jedna sprawa lub więcej, za które oczywiście zapłacimy MY.. Na rozprawie musi być także policjant - oczywiście na służbie - za nasze pieniądze.

Mogłoby się wydawać - nagrał ktoś filmik, wysłał policji, kierowca został ukarany. NIE - uruchamiana jest cała procedura, w którą zaangażowanych musi być od kilku do nawet kilkunastu osób, które takim bzdurom muszą poświęcać czas za NASZE PIENIĄDZE, zamiast zajmować się ważnymi sprawami!!!
I te 100zł mandatu nie pokryje w żaden sposób kosztów ukarania tego kierowcy... to jest chore i anonimowe donosy powinny być surowo zabronione, chyba że o jakieś poważne przestępstwa ale nie o takie pierdoły!!!


PS. z tego co wiem to ten donosiciel ze Skołyszyna doniósł nawet na policjantów :D
ODPOWIEDZ