Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: Hejowiec »

Ferr pisze:
W naszym jasielskim środowisku akurat nie stadion odstrasza ludzi od przyjścia na mecz.

(...)

Kiedy ostatnia zniszczona płytka chodnikowa zostanie wymieniona, a ostatnia dziura w jezdni będzie załatana to i o stadionie będzie można zacząć myśleć.
Słuchaj - skoro tak uwazasz, to napisz od razu CO ostrasza ludzi wg Ciebie.

Ostatnia plytka? Ostatnia dziura? ..... :D :D :D to juz pojechales. Na takiej zasadzie to nawet zagranica nie byloby stadionow!
Jak dostajesz kieszonkowe od rodzicow to mozesz wydac na jakiekolwiek slodycze chcesz, prawda?
To wyobraz sobie, ze jak Pani Burmistrz/radni dostana swoje kieszonkowe to nie moga wszystkiego wydac na latanie drog i nowe chodniki. Tobie nikt budzetu nie kaze uchwalac - oni musza. Jak jest mozliwosc doplat/dotacji itp. na sport to trzeba dzialac. Inne miasta w Polsce z takich okazji korzystaja, bo ich wlodarze rozumieja, jak wazne (z roznych wzgledow) jest zaplecze sportowe. Choc ja nie twierdze, ze najwazniejsze.

Nikt nie traktuje JKS-u jak "niewiadomoco". Zwykly stadion, na przyzwoitym poziomie. Tylko tyle.

Porownywanie kolei do klubu sportowego jest troche niepowazne - znajdz mi w Jasle przynajmniej (!) 200 osob, ktore sie z koleja identyfikuja i co drugi tydzien wpadaja posiedziec przez 2 godziny na dworcu.

Stadion (Klub) to nie tylko miejsce do kopania szmacianki.
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2008, 23:52 przez Hejowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: jaselko »

W głupim Krośnie wybudowali halę i co odbywają się tam mecze międzypaństwowe a u nas ani hali ani stadionu.
Czy nie jest to reklama dla miasta?
Przyjeżdzają kluby na obozy na zgrupowania czy nie jest to kasa dla miasta?
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: Ferr »

jaselko pisze:A od czego zaczęły Amica Wronki czy Grodzisk-od budowy stadionów -bo to jest podstawa, masz zaplecze masz drużyne i sukcesy.
Zaczęły kluby i prywatny sponsor, ale nie miasta. Niech sobie JKS poszuka sponsora - miasto mu w tym na pewno nie przeszkadza.
jaselko pisze: Kibice, mieszkańcy płacą podatki do miasta -państwa to chyba im się coś należy? (nie tylko przy wyborach obiecanki a potem nic).
No i mają, od łatania dróg przez utrzymanie urzędów po sprzątanie miasta.
jaselko pisze: Prawdziwy kibic nie zważając na pogodę kibicuje swojej drużynie i nie pisz ,że mokną z własnej nieprzymuszonej woli,oni przychodzą na mecz ,bo to kochają
Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że ktoś ich zmusza do kochania tego klubu, skoro moknięcie na stadionie to nie jest ich wolny wybór, jak sam stwierdziłeś.
jaselko pisze: A Ty myślisz ,że dzieci nie korzystałyby z tego obiektu?
A po co dzieciom trybuny? Żeby przyjść i posiedzieć na krzesełkach?
jaselko pisze: Jest w klubie dwie drużyny seniorów i 7 drużyn młodzieżowych i grupy naborowe-policz Sobie sam ile to jest osób-choć mam wątpliwości czy czy wiesz ilu zawodników liczy drużyna piłki nożnej?
I właśnie im się należą nowe boiska - i o tym piszę!

[ Dodano: 7 Czerwiec 2008, 00:10 ]
Hejowiec pisze: Słuchaj - skoro tak uwazasz, to napisz od razu CO ostrasza ludzi wg Ciebie.
Nie CO a KTO. Odpowiedź jest chyba oczywista.
Hejowiec pisze: Ostatnia plytka? Ostatnia dziura? ..... :D :D :D to juz pojechales. Na takiej zasadzie to nawet zagranica nie byloby stadionow!
To Niemcy czy Szwecja to chyba jakiś raj! Mają drogi i stadiony jednoczesnie!
Hejowiec pisze: Tobie nikt budzetu nie kaze uchwalac - oni musza. Jak jest mozliwosc doplat/dotacji itp. na sport to trzeba dzialac. Inne miasta w Polsce z takich okazji korzystaja, bo ich wlodarze rozumieja, jak wazne (z roznych wzgledow) jest zaplecze sportowe.
Niech działają, niech powstają boiska, hale sportowe przy szkołach, niech budują obiekty które komuś naprawdę będą służyć.
Hejowiec pisze: Nikt nie traktuje JKS-u jak "niewiadomoco". Zwykly stadion, na przyzwoitym poziomie. Tylko tyle.
I tyle właśnie jest. Zwykły stadion dla czwartoligowej drużyny. Zupełnie wystarczający.
Hejowiec pisze: Stadion (Klub) to nie tylko miejsce do kopania szmacianki.
W jasielskim przypadku jak najbardziej - stadion na Śniadeckich to tylko miejsce do pokopania piłki.
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: Hejowiec »

Ferr pisze:
To Niemcy czy Szwecja to chyba jakiś raj! Mają drogi i stadiony jednoczesnie!

Niech działają, niech powstają boiska, hale sportowe przy szkołach, niech budują obiekty które komuś naprawdę będą służyć.


I tyle właśnie jest. Zwykły stadion dla czwartoligowej drużyny. Zupełnie wystarczający.


W jasielskim przypadku jak najbardziej - stadion na Śniadeckich to tylko miejsce do pokopania piłki.
Raj? W porownaniu do Polski to jak najbardziej. Tylko mnie nie rozsmieszaj i nie mow, ze nie widziales nigdy dziurawych drog w Austrii, Anglii czy nawet u Niemiaszkow?? :rotfl:

Tylko, ze to nie jest wystarczajacy stadion dla IV ligowej druzyny. Wystarczy sie rozejrzec po stadionach w podobnych miejscowosciach. Nie chodzisz na mecze, nie intersujesz sie jasielskim klubem..... dziwne bo wypowiadasz sie k*rwa jak jakis jasielski Janek Tomaszewski.
Sprowadzasz jasielskich graczy i kibicow do poziomu plebejuszy, ktorzy z braku innego zajecia ogladaja jakis zenujacy, wiejski show. Dla mnie najwiekszym problemem tego miasta jest takie myslenie jak twoje. Zalatac ostania dziure? Dlaczego do k.... nedzy nie mozna (wzorem innych miast) poprawiac systematycznie stan drog i jednoczesnie dbac o inne rzeczy? Mozna w ten sposob i wlasnie tego powinnismy wymagac od Miasta. Zgadzam sie, ze w Jasle jest problem ze stanem drog, brakuje tej obwodnicy, brakuje miejsc pracy i jest wiele innych powaznych problemow. Tylko do ciezkiej cholery nikt mi nie powie, ze starzy i mlodzi zawodnicy, kibice nie zaslugujemy na choc troche normalnych warunkow do uprawiania/ogladania sportu.

Mozesz mi juz nawet nie odpisywac. Szkoda ciagnac dalej ta jalowa dyskusje.

PS. Pijesz do kiboli i w sumie to nie widze zeby byl to najwiekszy problem. Ja na mecze chodze, trzymam sie z daleka od takich kibicowskich zabaw i nigdy jeszcze nei czulem sie zagrozony w czasie meczu. Zreszta wiele innych osob, ktore przychodza z amlymi dziecmi, mysli tak samo.
Awatar użytkownika
Woytec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 348
Rejestracja: 9 lutego 2008, 10:27

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: Woytec »

Podsumowując to stadion napewno się przyda, to jest dobra reklama dla miasta, ale też sporo kosztuje i do tego potrzebujemy czasu. Interesuje mnie Karpacka Troja, z tego co czytałem na innych portalach zdziwiło mnie, że to takie staje się popularne. Jeszcze trwa budowa, ale jak zostaną skończone to przewiduje się bardzo, bardzo, bardzo dużo turystów. Wiąże to się z tym, że dla Jasła jest to wielka szansa na większą popularność, nowe hotele, wiecej sklepów i inne atrakcje dla zwiedzających. I oczywiście nowe drogi dojazdowe i chodniki, bo tak naprawde to jest główny problem miasta.
Awatar użytkownika
add
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 26 lutego 2008, 17:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy nasze miasto Jasło rozwija się?

Post autor: add »

Dobra wiadomość - będzie nowy chodnik na Kościuszki i Kołłątaja :P
ODPOWIEDZ