nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: Jozin.1 »

Wolni ludzie z Polandu są niewolnikami na zachodzie...i jeszcze się z tego cieszą ;)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: piotrek »

Jozin.1 pisze:Wolni ludzie z Polandu są niewolnikami na zachodzie...i jeszcze się z tego cieszą ;)
bo jak jadą, to zgodnie z logiką: "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: clashtorny »

Jozin.1 pisze:Stary, co to jest na zachodzie 30 pln/h ??? Niecałe 8 Oiro........

http://wiatraczek.nl/praca-i-pobyt/prac ... lipca-2017
Jak taki cwaniak jesteś to znajdź mi robotę za 20 oiro na godzinę.
Jak czytam tego typu komentarze to mi się śmiać chce :rotfl:
W Holandii to minimalna krajowa i Polakowi nie dadzą więcej niż Holendrowi ale
odkąd pamiętam to zawsze podchodzisz do wszystkiego negatywnie jak typowy cebulak.
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: JaślaninOn »

clashtorny pisze:
Jozin.1 pisze:Stary, co to jest na zachodzie 30 pln/h ??? Niecałe 8 Oiro........

http://wiatraczek.nl/praca-i-pobyt/prac ... lipca-2017
Jak taki cwaniak jesteś to znajdź mi robotę za 20 oiro na godzinę.
Jak czytam tego typu komentarze to mi się śmiać chce :rotfl:
W Holandii to minimalna krajowa i Polakowi nie dadzą więcej niż Holendrowi ale
odkąd pamiętam to zawsze podchodzisz do wszystkiego negatywnie jak typowy cebulak.
Uwierz nie warto polemizować z co po niektórymi bo to jak rozmowa Mars z Venus ...
Z reguły wielcy mędrcy którzy maksymalnie byli w Rzeszowie no może Krakowie znawcy każdego tematu ..
leśmian.pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 września 2016, 09:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: leśmian.pl »

Zwykle na temat pracy za granicą wypowiadają się ci,którzy w d***e byli i g***o widzieli.Nie wszyscy wyjeżdżają na zachód,aby zostać prezesami banków czy innych korporacji.Zdecydowana większość jedzie do pracy fizycznej,bo mimo opinii sceptyków,można dobrze zarobić z uwagi na przelicznik kursowy.Przez 17 lat pracowałem w różnych krajach Europy,również w USA (wtedy przelicznik był 1$/9,50 pln.).Jestem ustawiony do końca życia i nie żałuję tego mimo wielu wyrzeczeń i nie czuję się gorszy od tych co tylko siedzą przy komputerze i krytykują wszystko i wszystkich.Trzeba ruszyć te "cztery litery,bo świat stoi otworem i należy do odważnych i przedsiębiorczych,nie do malkontentów. :ok: :hurra:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: Jozin.1 »

clashtorny pisze:
Jozin.1 pisze:Stary, co to jest na zachodzie 30 pln/h ??? Niecałe 8 Oiro........

http://wiatraczek.nl/praca-i-pobyt/prac ... lipca-2017
Jak taki cwaniak jesteś to znajdź mi robotę za 20 oiro na godzinę.
Jak czytam tego typu komentarze to mi się śmiać chce :rotfl:
W Holandii to minimalna krajowa i Polakowi nie dadzą więcej niż Holendrowi ale
odkąd pamiętam to zawsze podchodzisz do wszystkiego negatywnie jak typowy cebulak.
Mnie nikt roboty nie szukał - sam ją sobie zorganizowałem.... Sam zacząłeś kozaczyć o tych 30 pln/h więc czemu się dziwisz, że zostałeś wypunktowany ?
Mnie za to śmieszy podejście takich kozaczków, co chwalą się stawką za godzinę, która nota bene jest minimalna w danym kraju :hyhy:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: człowiek z lasu »

leśmian.pl pisze:Zwykle na temat pracy za granicą wypowiadają się ci,którzy w d***e byli i g***o widzieli.Nie wszyscy wyjeżdżają na zachód,aby zostać prezesami banków czy innych korporacji.Zdecydowana większość jedzie do pracy fizycznej,bo mimo opinii sceptyków,można dobrze zarobić z uwagi na przelicznik kursowy.Przez 17 lat pracowałem w różnych krajach Europy,również w USA (wtedy przelicznik był 1$/9,50 pln.).Jestem ustawiony do końca życia i nie żałuję tego mimo wielu wyrzeczeń i nie czuję się gorszy od tych co tylko siedzą przy komputerze i krytykują wszystko i wszystkich.Trzeba ruszyć te "cztery litery,bo świat stoi otworem i należy do odważnych i przedsiębiorczych,nie do malkontentów. :ok: :hurra:
Już nie mówiąc o tym, ile nauki o życiu zawiera się w tych wyjazdach.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: piotrek »

To dziwne. Jakiś czas temu, POdobno sprowadzona dzicz arabska miała wykonywać takie prace. A tu dzicz leży do góry wentylem, a imigranci z Polski pracują za najmniejszy hajs. Dziwny jest ten świat :)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: człowiek z lasu »

Szerze mówiąc, to osobiście spotkałem tylko jedną osobę z Polski pracującą za najniższą krajową na kasie w supermarkecie. Dlatego ta kobieta dorabia sobie pracując w sobotę za 125 procent stawki, by móc zwiedzać Azję, Amerykę Płd i Afrykę, bo lubi podróże. Reszta pracuje na znacznie lepszych warunkach, a i tak ledwo wiążą koniec z końcem, zaciągają kredyty i popadają w długi.
Znam też takich, którzy pracują na okrągło, po etacie dorabiają na wykoñczeniówce itp i oszczędzają na realizację swoich lub cudzych marzeń. Każdy jest inny.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: Jozin.1 »

a po godzinach uczą zacofanych żabojadów jeść nożem i widelcem i opowiadają im historię Piastów, na podstawie serialu "Korona królów"... :hyhy:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: człowiek z lasu »

Co kto lubi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze:a po godzinach uczą zacofanych żabojadów jeść nożem i widelcem i opowiadają im historię Piastów, na podstawie serialu "Korona królów"... :hyhy:
Nie czepiaj się. Fajny serial. Kto go każe traktować jak dokument?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: Jozin.1 »

Ta, fajne zwłaszcza są te idealnie uszyte, uprane i wyprasowane stroje :))

Vikingowie przy nich to łachmaniarze :hyhy:
WojoTD
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 11 marca 2018, 23:22

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: WojoTD »

Jestem od kilku miesięcy na szkoleniu w tej firmie i nie mogę narzekać. Warunki mieszkaniowe bardzo dobre, w hotelu bardzo dobre wyżywienie, praca (przynajmniej na mojej zmianie) bardzo przyjemna, w dobrej atmosferze. Można dobrze zarobić, łącznie z delegacją, premiami itd. w granicach 4 tys zł. Osobiście narzekać nie mogę, ale wiadomo, każdy człowiek ma inne podejście do pracy. W każdym razie w tej firmie napewno nie ma tak, ze ktoś nad tobą stoi i "goni" cię, byś robił wydajniej, szybciej, robi się swoje i tyle, kierownictwo jest ok. Nikt nie ma problemu jak idziesz na urlop, chorobowe, do toalety czy na przerwe (z takimi problemami spotkałem się we wcześniejszych firmach), nigdy przez te pare miesięcy przy mnie nikt na nikogo nie podniósł nawet głosu. Praca jest lekka, bo nie robi się za wiele fizycznie, a można się sporo nauczyć (obsługa maszyn, robotów itd). Mi się podoba. To jest moje zdanie, jestem młody, nie mam ogromnego doświadczenia w wielu firmach, ale takie jest moje zdanie o tej pracy i jak na razie mi się podoba :) PS. Jeśli na szkolenie jeździ się swoim samochodem to zwracają za paliwo, zjazdy do Jasła mam co 2 tygodnie na 3 dni :) Nie wiem czy to korpo, czy wyzysk jak piszecie, ale dla mnie to dobre pieniądze i czuje się szanowany w tej pracy ;) Ale tak jak wspomniałem, pracowałem tylko w 2 firmach wcześniej więc może jeszcze mało wiem, ale wcześniej było o wiele wiele gorzej.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nowa wielka fabryka Kronospan w Jaśle

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze:Ta, fajne zwłaszcza są te idealnie uszyte, uprane i wyprasowane stroje :))

Vikingowie przy nich to łachmaniarze :hyhy:
Jak powiedziałam, czepiasz się. I oglądnij calość, nie fragment w internecie.
ODPOWIEDZ