Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśle

Post autor: HOWARD »

Średnie zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych i administracji w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle (2015 i 2016) - jest odpowiedź Dyrekcji:

http://www.zaleze.com/srednie-zarobki-l ... 15-i-2016/

:]
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: jajaślanin »

Co mam z tą wiedzą teraz zrobić ? Cieszyć się , że zarabiam więcej od salowych , pielęgniarek i lekarzy czy smucić się , że oni w porównaniu ze mną zarabiają tak mało ? Takie informacje są po prostu bezsensowne - jakie korzyści lub nie , będę miał z tego , że będę wiedział ile zarabiają inni ludzie ? Bez sensu :dobani:
ragnar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 9 kwietnia 2017, 13:25

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: ragnar »

A takich biedaków zgrywają ,głodują,strajkują. Na Jasło zarobki za wysokie
2016 r. – 7486,00 zł. brutto miesięcznie ! zło :wsciekly:
john717
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2017, 16:44

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: john717 »

ragnar pisze:A takich biedaków zgrywają ,głodują,strajkują. Na Jasło zarobki za wysokie
2016 r. – 7486,00 zł. brutto miesięcznie ! zło :wsciekly:
Sugerowałbym najpierw dowiedzieć się kim jest LEKARZ REZYDENT oraz dokładnie zapoznać się ze wszystkimi postulatami protestujących :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: dragoness »

Nie matoł. Typowy wyborca.
Awatar użytkownika
Kolport
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2017, 22:06
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: Kolport »

Korzyści z wiedzy o zarobkach danej grupy pracowniczej są np. po to, żeby móc sobie porównać ile zarabia rezydent w Szwecji, w Polsce czy w Guantanamo. Potem się bieże średnią potrzebą do "normalnego" utrzymania się przy życiu i porównuje z zarobkami. I potem wychodzi, że np. w Polsce Rezydent tylko z jednym etatem, chodzący tylko na jedną zmianę i nie dorabiający może sobie pozwolić co najwyżej na średnią kawalerkę i żadnej szansy na normalne utrzymywanie rodziny, a gość na zmywaku w Anglii bez języka ma...dokładnie to samo. Po to są porównania i okręśla się wtedy czy dany zarobek względem odpowiedzialności w pracy i potrzebnej nauki do jej wykonywania jest współmierny z wynagrodzeniem.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: człowiek z lasu »

Taak. Zwłaszcza w Guantanamo. Spotkaliście kiedykolwiek tego mitycznego pracownika zmywaka w Anglii, bo ja nie. Mam wrażenie, że się ukrywa. Spotkałem wielu ludzi, pracujących w wielu miejscach, ale pracownik zmywaka mi umknął. Dziś nie ma pracy bez odpowiedzialności. Odpowiadasz za ludzkie życie, za wielką kasę, do wyboru
Ania_870
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 15:46

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: Ania_870 »

W zawodzie pielęgniarki czy lekarza odpowiedzialność jest bardzo duża, a pieniądze wręcz śmieszne. Tak samo rehabilitanci zarabiają niewiele… jak chcecie sprawdzić jakie zawody są poszukiwane, o tutaj http://www.podkarpackie-praca.pl/ jest info na ten temat. Moim zdaniem za parę lat zawód lekarza czy pielęgniarki będzie jeszcze bardziej poszukiwany, bo w końcu społeczeństwo starzeje się….
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: michalpodroznik »

Pani Aniu, ma Pani rację. Zastanawia mnie jedno - w jakim celu ujawniane są zarobki lekarzy, urzędników, nauczycieli, itp. Czemu ma to służyć? Moim zdaniem tylko sianiu antagonizmów i tworzeniu kolejnych (i tak już głębokich) podziałów w społeczeństwie. Podsumuję to krótko i zwrócę się do niektórych na tym forum: zajmijcie się swoimi sprawami i własnymi zarobkami. Macie mało - kto wam zakazuje dorobić, jeśli macie taką możliwość.

Lekarz zarabia za dużo - kto wam bronił uczyć się, zdać na medycynę, ukończyć studia z jako takim wynikiem, odbyć praktyki, specjalizacje i zostać właśnie medykiem? Nauczyciel ma wakacje i ferie - dobrze, ale to i tak słaba rekompensata za marne (tak, MARNE) zarobki w tym zawodzie. Poza tym w wielu szkołach sierpień dla wielu nauczycieli to wakacje tylko z nazwy. Poza tym: przygotowywanie się do lekcji, sprawdzanie prac domowych i sprawdzianów - to też praca, wykonywana w domu. Ale praca konieczna do wykonania przez nauczyciela. Chcesz popracować jeden z drugim? Zapraszam. Wiem coś o tym zawodzie, bo pracowałem dłuższą chwilę, kilkanaście lat temu, w szkole średniej.
Górnik dołowy ma trzynastkę (może i czternastkę) oraz deputat (dodatek) do opału na zimę - może ktoś chce iść do pracy do kopalni, to po 5 latach zobaczy, jak "lekka" to praca. Urzędnicy, zwłaszcza w administracji rządowej, mają zamrożone zarobki od bodajże 2008r. i co? Według wielu z was urzędnik pewnie i tak nic nie robi, tylko "pije kawę i ogląda internet na komputerze". I pewnie zarabia GÓRĘ PIENIĘDZY za nic. Nic bardziej mylnego. Idź jeden z drugim do urzędu i popracuj. Zobaczysz, jak jest "ciekawie" i "miło".
Poza tym, w wielu zawodach (lekarz, urzędnik, nauczyciel, księgowi, itd.) konieczne są szkolenia, bo zmieniają się przepisy, technologie, postęp naukowy "idzie do przodu" (nowe badania, odkrycia itp.) i trzeba być "na bieżąco", mówiąc kolokwialnie. Wiele z tych szkoleń to szkolenia drogie (przykład: trzydniowe szkolenie księgowego: koszt 1.500zł z WŁASNEJ KIESZENI). Mało? Dużo? W przeliczeniu na średni zarobek miesięczny netto w tym zawodzie, to sporo. Wielu lekarzy, z tego co wiem, też szkoli się na własną rękę, bo szpitali czy przychodni samorządowych nie stać na pokrycie kosztów tychże szkoleń. Książki, podręczniki prawnicze, medyczne to także spory koszt. Przykład: komentarz do którejś z popularnych ustaw to koszt rzędu 300 (tak, trzystu) złotych. Książka na góra dwa lata, bo po dwu latach w tym kraju są zmiany, zmiany i niekończące się zmiany do aktów prawnych i taką książkę można już śmiało oddać na przemiał.
Zazdrościsz urzędnikom? W urzędach też nie ma szkoleń dla urzędników, finansowanych przez pracodawców. Wielu urzędników szkoli się na własny koszt, poświęcając swój prywatny czas i zarobione uczciwie pieniądze.
Chcesz być dobrze leczony - ja tak. Wolę zapłacić polskiemu lekarzowi, niż przez kryzys wynagrodzeń młodych medyków doprowadzić do takiej zapaści w powszechnym systemie zdrowia jak np. w Wielkiej Brytanii, gdzie lekarz pierwszego kontaktu to z reguły Pakistańczyk leczący wszystkie dolegliwości paracetamolem czy tym podobnymi specyfikami przeciwbólowymi. A do tego dojdzie, jeśli dalej będzie tak, jak jest w polskiej służbie zdrowia.

W wielu krajach, zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej, ale nie tylko, bardzo wielu ludzi (zwlaszcza młodych kobiet) pracuje na dwóch etatach, od rana do późnego wieczora. Mechanizm w kapitalizmie jest prosty - albo jesteś wykwalifikowanym specjalistą i zarabiasz dobrze, albo jeśli masz gorsze wykształcenie i bardziej "popularny", gorzej opłacany zawód, to pracujesz więcej i dłużej. Nie ma innego lekarstwa. W normalnym ustroju manna z nieba nigdy nie spadała. Czasy PRL, w których ten, co walił młotkiem, zarabiał więcej od tego, co ten młotek zaprojektował, już dawno się skończyły. Jesteśmy biednym społeczeństwem, po 29 latach od symbolicznego "upadku" PRL, ciągle na dorobku. Naszą Polaków biedę widać między innymi po tym, jaka jest średnia "wieku" samochodów jeżdżących po naszych ulicach. Dane Eurostatu za 2017r. pokazują, że statystycznie mamy najstarsze samochody osobowe w całej Unii Europejskiej. Gorsza jest tylko Grecja (ale u nich rekordowo stare są samochody ciężarowe).

Reasumując, po co siać ferment w społeczeństwie? Chcesz mieć lepiej, patrz na siebie i swą rodzinę, nie na innych. Lekarz, urzędnik, prawnik, nauczyciel, jeśli uczciwie pracuje, to na pewno zarobił na to, co ma. I tyle. To przez ciężką pracę, naukę oraz przez szacunek dla innych ludzi i zawodów tworzy się siłę wewnętrzną narodu. Nie inaczej. Dziękuję za uwagę.
PS. Jeśli kogoś obraziłem, to nie miałem takiego zamiaru i z góry przepraszam.
jato1982
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 19:43

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: jato1982 »

W punkt.
Smutne,a jakze prawdziwe.
Ania_870
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 15:46

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśl

Post autor: Ania_870 »

łatwo jest innym zazdrościć zarobków, ale wiele osób czeka aż ktoś im załatwi pracę , poleci czy coś w tym stylu.... A niektórzy wielu rzeczy uczą się samodzielnie przez długie lata.

wydaje mi sie, ze w PL nadal pokutuje zwłaszcza wśród osób starszych takie przekonanie, że praca na wysokim stanowisku musi się wiązać z jakimiś koneksjami. Owszem często tak bywa, ale nie jest to żadna reguła... :|
Jockersss
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 4 maja 2007, 20:50
Lokalizacja: JASŁO

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśle

Post autor: Jockersss »

Zarobki
Załączniki
received_314460277405436.jpeg
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśle

Post autor: Jozin.1 »

Jockersss pisze: 18 lutego 2022, 10:24Zarobki
To było się uczyć to też byś tyle zarabiała...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Zarobki lekarzy, pielęgniarek, salowych - Szpital w Jaśle

Post autor: dragoness »

Ja bym się nie zamieniła. Swoją drogą, tak naprawdę, przeciętny lekarz i pielęgniarka nawet się do tych kwot nie zbliżają.
ODPOWIEDZ