Czas zmienić Burmistrza

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: dragoness »

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... §59.r też przeczytałaś? ;) Tłumacząc Ci to zaś na język zrozumiały: burmistrz wykonuje uchwały Rady Miasta, które na - jego wniosek - Rada Miasta przyjmuje. Jak chcesz, to mogę Ci zrobić jeszcze wykład nt. jakie są praktyczne możliwości radnego, który chciałby zgłosić projekt uchwały...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... §59.r też przeczytałaś? ;) Tłumacząc Ci to zaś na język zrozumiały: burmistrz wykonuje uchwały Rady Miasta, które na - jego wniosek - Rada Miasta przyjmuje. Jak chcesz, to mogę Ci zrobić jeszcze wykład nt. jakie są praktyczne możliwości radnego, który chciałby zgłosić projekt uchwały...
Burmistrz sklada PROJEKTY. RM NIE musi ich przyjąć. No, ale co ja tam wiem...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... To ile projektów uchwał złożonych przez burmistrza zostało odrzuconych przez RM w tej kadencji? Mogę się z Tobą zgodzić, że faktycznie niewiele wiesz o funkcjonowaniu samorządu. Ale, jeżeli zamierzasz startować w wyborach samorządowych, to naprawdę szczerze nawiam do zapoznania się z obowiązującymi procedurami, które regulują funkcjonowanie samorządu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... To ile projektów uchwał złożonych przez burmistrza zostało odrzuconych przez RM w tej kadencji? Mogę się z Tobą zgodzić, że faktycznie niewiele wiesz o funkcjonowaniu samorządu. Ale, jeżeli zamierzasz startować w wyborach samorządowych, to naprawdę szczerze nawiam do zapoznania się z obowiązującymi procedurami, które regulują funkcjonowanie samorządu.
Nie zamierzam. Postrzegam to jako służbę, a nasz samorząd tak nie działa. Nota bene, czepiasz się chyba dla samego czepiania, bo logiczne, że pisowski burmistrz i pisowska rada będą szli rączka w rączkę?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Sun Tzu »

Nie czepiam się, prostuję. Co to znaczy, że działanie w samorządzie to "służba"? Ludzie startują z różnych powodów: bo chcą mieć wpływ na to, co dzieje się dookoła nich; bo chcą innym urządzać świat według własnych wyobrażeń; bo dieta za zasiadanie w Radzie nęci. Niestety, w praktyce wykazują się kompletną nieznajomością tego, co ich czeka ;) To nie zawsze tak jest, że wójt czy burmistrz wprowadzają do rady co najmniej połowę swoich zwolenników... Bardzo często się zdarza, że wójt ze swego komitetu wyborczego do rady wprowadza tylko kilka osób, a radą rządzi jego przeciwnik polityczny. I jakoś wszystko w miarę normalnie funkcjonuje, bo w gruncie rzeczy większość radnych na sesjach niewiele (jestem miły, więc nie napiszę, że nic) rozumie z tego nad czym trwa głosowanie. Zresztą, szczegóły omawiane są na komisjach a sesja to tylko teatr dla ewentualnej publicznosci i mediów. Niestety, media nie biorą udziału w posiedzeniach komisji, bo albo informacja o terminie jest skrzętnie ukrywana albo "dziennikarze" (podobnie jak radni) też niewiele rozumieją z tego nad czym się obraduje... Tak naprawdę to samcem alfa jest wójt albo burmistrz, a radni potulnie machają łapkami :)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Jozin.1 »

patrz: Rzeszów :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Sun Tzu »

Dodaj: Krosno... I całą masę gmin okolicznych...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Jozin.1 »

na tym tle Rysiek wypada dość....blado......
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Sun Tzu »

Może nie ma takich cech, które mu pozwalają brylować? Ale jest skuteczny...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Czas zmienić Burmistrza

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Ale jest skuteczny...
Nie dam się dziś sprowokować ;)
ODPOWIEDZ