Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6308
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: Sun Tzu »

Wiesz o tej sprawie coś więcej niż napisała pani Ilona Dziedzic? Bo, jeżeli wiesz tylko tyle, co przeczytałeś w artykule to znaczy, że nie wiesz nic! Na podstawie tego, czego nie wiesz, tworzysz sobie sam (i tobie podobni) własną teorię a dla jej uzasadnienia wymyślasz sobie własne argumenty. Pani dragoness zauważyła, że sprawa wymaga dokładnego zbadania przez prokuraturę; zauważyła też, że już zostały wydane wyroki i podzieliła się przerażeniem jakim napawa ją lektura zamieszczonych pod artykułem pani Ilony komentarzy... Pani dragoness (mimo dzielących nas diametralnych różnic politycznych) zachowuje się - w tej sprawie - jak racjonalna, dorosła i świadoma osoba. Spróbuj zachować się podobnie!

p.s.

To, co ty nazywasz "arogancją" dla mnie będzie "standardową opieką"...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

michalpodroznik pisze:Nie, ja nie mam interesu. Ale o jakich dowodach pisze ta pani? Ktos idZie do szpitala np. na zabieg, z myślą i zamiarem np. nagrywania filmów dokumentujących przejawy arogancji ze strony pracowników tegoż przybytku? Przecież to śmieszne. Ale ta pani wie wsZystko lepiej, wiem o tym.

Najlepiej niech korzysta dalej z uslug tegoz i niech tam skończy. Wtedy się przekona.
Ile razy jeszcze mam pisać, że wypowiadam się na podstawie doświadczeń swoich i członków rodziny? A ile czasu w szpitalu pan spędził? Mam zastrzeżenia (na podstawie prównań ze szpitalami w Rzeszowie i Brzozowie) do wyżywienia i nie raz dawałam temu wyraz. Natomiast opieka pielęgniarska jest taka, jak powinna być z dwoma pielęgniarkami na zmianie przy pełnym obłożeniu oddziału, a lekarska taka, jaka powinna być przy osiemnastogodzinnych dyżurach. I proszę nie utwierdzać mnie w przekonaniu, że JKM ma rację mówiąc kim jest 80% wyborców. Dziękuję też panu Sun Tzu, że pomimo dzielacych nas różnic nie zafiksował się na nicku, tylko przeczytał i zrozumiał, co chciałam powiedzieć.
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: michalpodroznik »

Zapraszam osoby, które miały nieprzyjemnosc byc w szpitalu w Jaśle, do podzielenia sie własnymi spostrzezeniami z "opieki" w tym szpitalu. Im więcej szczegółów, tym lepiej.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

I co? Zrobimy na forum taki sam śmietnik jak w komentarzach pod artykułem? Dlaczego do dyrektora szpitala nie wpływają skargi pacjentów? Dlaczego nikt nie zawiadamia na piśmie ordynatora, czy oddziałowej? Większośc pacjentów i ich rodzin guzik wie, lub nie chce wiedzieć o pracy na oddziale, uważają się za najważniejszych na świecie, a ignorują najprostsze zalecenia. na przykład zakaz dokarmiania bułkami i krakersami matki z cukrzycą, bo "przecież to jest slone, a nie slodkie". Efekt? Mamusia o wadze 130 kg żre w nocy szeleszcząc opakowaniami, pielegniarka o wadze ok 50kg musi ją posadzić na wozek, a zaden pamperrs nie pasuje, więc podczas cewnikowania obie "piguły" obrywają od śmierdzącej, niemytej od kilku miesięcy kobiety pięścią. Rodzina problemu nie widzi, uważa, że personel sobie wymyśla historie i oczywiście przywozi następną torbe krakersów i ciastek. Mam podzielić się kolejnymi spostrzeżeniami z opieki?
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: michalpodroznik »

Pani na sszczęście nie jest ani właścicielem ani administratorem tego portalu.
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: Włos »

Opieka w Jasielskim Szpitalu to tragedia.

Ta opinia nie jest z chmur tylko od pacjentów.

Dragoness Kijak owa pewnie ma jakąś rodzinkę w tej jednostce wiec co ma pisać? ??
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

Włos pisze:Opieka w Jasielskim Szpitalu to tragedia.

Ta opinia nie jest z chmur tylko od pacjentów.

Dragoness Kijak owa pewnie ma jakąś rodzinkę w tej jednostce wiec co ma pisać? ??
Z całym szacunkiem, kolejny analfabeta. Nie, nie mam tam rodzinki, "geniuszu". Moja opinia też nie jest z chmur, tylko z autopsji. Z panią niemytą i obżerająca się krakersami, "bo nie są slodkie" zajmowałyśmy sąsiadujące łóżka. Przez tydzień.
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: walentyna »

dragoness pisze:I co? Zrobimy na forum taki sam śmietnik jak w komentarzach pod artykułem? Dlaczego do dyrektora szpitala nie wpływają skargi pacjentów? Dlaczego nikt nie zawiadamia na piśmie ordynatora, czy oddziałowej? Większośc pacjentów i ich rodzin guzik wie, lub nie chce wiedzieć o pracy na oddziale, uważają się za najważniejszych na świecie, a ignorują najprostsze zalecenia. na przykład zakaz dokarmiania bułkami i krakersami matki z cukrzycą, bo "przecież to jest slone, a nie slodkie". Efekt? Mamusia o wadze 130 kg żre w nocy szeleszcząc opakowaniami, pielegniarka o wadze ok 50kg musi ją posadzić na wozek, a zaden pamperrs nie pasuje, więc podczas cewnikowania obie "piguły" obrywają od śmierdzącej, niemytej od kilku miesięcy kobiety pięścią. Rodzina problemu nie widzi, uważa, że personel sobie wymyśla historie i oczywiście przywozi następną torbe krakersów i ciastek. Mam podzielić się kolejnymi spostrzeżeniami z opieki?

Wypowiada się Pani prawie w każdym temacie i niestety nie zawsze ma rację- otóż od kwietnia 2017 po rozmowie z PANEM DYREKTOREM SZPITALA czekam "cierpliwie " na wyjaśnienie fatalnej opieki w szpitalu i bzdurnie wypisanej karty szpitalnej.....i niestety dziś jest koniec grudnia 2017 a Pan Dyrektor szpitala -MILCZY !!!!!!
Myślę że wiele skarg wpływa do dyrekcji tylko są "zamiatane pod dywan" jeśli my chorzy albo ich rodziny nie nagłośnimy to CISZA !!!!
A ile dzieci jest kalekami przez jasielskich specjalistów położników ?????? może ktoś zrobi takie "badania!!!!!

Niestety ja złe oceniam prace ludzi w tym szpitalu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

Pani błędem jest rozmowa. Z decydentami "rozmawia" się na piśmie. mail wystarczy, i wtedy dyrektor ma dwa tygodnie na odpowiedź. Nie może "zamieść pod dywan".
A ile dzieci jest kalekami przez jasielskich specjalistów położników ?????? może ktoś zrobi takie "badania!!!!!
Oczywiście każdy przypadek udokumentowany i zgloszony do prokuratury? "Nagłaśnianie" w komentarzach pod artykułem, czy w wątku na forum to bezsens.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: Jocke »

Miałem okazje leżeć w jasielskim szpitalu i potwierdzam, że wszystko opisywane w komentarzach to prawda. Chamstwo, brak kultury i zero szacunku dla pacjenta.

Dragnoes bardzo mi przykro, że dla Ciebie to co sie dzieje w jasielskim szpitalu i to jak traktuje sie ludzi jest dobre i normalne, widocznie nigdy nikt Cię dobrze nie traktował... Naprawde można być traktowanym lepiej ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

Jocke pisze:Miałem okazje leżeć w jasielskim szpitalu i potwierdzam, że wszystko opisywane w komentarzach to prawda. Chamstwo, brak kultury i zero szacunku dla pacjenta.

Dragnoes bardzo mi przykro, że dla Ciebie to co sie dzieje w jasielskim szpitalu i to jak traktuje sie ludzi jest dobre i normalne, widocznie nigdy nikt Cię dobrze nie traktował... Naprawde można być traktowanym lepiej ;)
Wszystko to prawda? Czyli masowo umierają ludzie, dzieci po porodach zostają kalekami, badań nie robią, ciśnienia nie mierzą, sekcje zwłok przeprowadzają pijani goście z prosektorium. Zasadniczo nie leczą. Ciekawe.... A może to przez
Chamstwo, brak kultury i zero szacunku dla
personelu? Zaiste mogę czuć się wyjątkowo potraktowana, bo żyję i ja i moi bliscy. Bo nie wymagaliśmy przybiegania na każdy gwizd, jeśli byliśmy w stanie to szliśmy poprosić o odłączenie kroplówki, o podanie środka przeciwbólowego. Bo widzieliśmy jak zapracowane są panie na oddziale i mieliśmy dla nich uśmiech i współczucie, a one po prostu odpłaciły się tym samym. Zalecam więcej empatii. To są ludzie, tak samo jak my. Kontrowersyjna sprawa powinna zostać wyjaśniona koniecznie, natomiast odsądzanie całości personelu od czci i wiary to po prostu prymityw.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: Jocke »

To Ty zostałaś dobrze potraktowana, ok wierzę i się cieszę. Ale wierzę tak samo setkom innych osób wypowiadających się tu czy na innych forach tak samo jak ja czy Ty, które opisują że były skandalicznie zle potraktowane w jasielskim szpitalu. I ja to potwierdzam z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

Jocke pisze:To Ty zostałaś dobrze potraktowana, ok wierzę i się cieszę. Ale wierzę tak samo setkom innych osób wypowiadających się tu czy na innych forach tak samo jak ja czy Ty, które opisują że były skandalicznie zle potraktowane w jasielskim szpitalu. I ja to potwierdzam z własnego doświadczenia.
Cóż, czytając komentarz, że przed operacją oparto się na badaniach sprzed 6 miesięcy, czy rewelacje o wykonywaniu sekcji przez pracownika prosektorium, proszę wybaczyć, ale nie wierzę.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: Jocke »

Masz prawo nie wierzyć. A ja po setkach komentarzy wierzę, że takie sytuacje mogły mieć miejsce i warto żeby zajęły się tym solidnie konkretne służby i to zweryfikowały, bo to nie kwestia wiary lub niewiary. A każdy ma prawo opisać swoją sytuację, Ty zostałaś potraktowana dobrze - opisałaś to i jest ok, ale to działa też w drugą stronę. Inni zostali potraktowani źle, nieraz skandalicznie - i też mają prawo się wypowiadać źle o szpitalu i nie możesz ich za to krytykować tylko dlatego, że Ciebie potraktowano tam dobrze ;) Tak mi się przynajmniej wydaje :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki

Post autor: dragoness »

Jocke pisze:Masz prawo nie wierzyć. A ja po setkach komentarzy wierzę, że takie sytuacje mogły mieć miejsce i warto żeby zajęły się tym solidnie konkretne służby i to zweryfikowały, bo to nie kwestia wiary lub niewiary. A każdy ma prawo opisać swoją sytuację, Ty zostałaś potraktowana dobrze - opisałaś to i jest ok, ale to działa też w drugą stronę. Inni zostali potraktowani źle, nieraz skandalicznie - i też mają prawo się wypowiadać źle o szpitalu i nie możesz ich za to krytykować tylko dlatego, że Ciebie potraktowano tam dobrze ;) Tak mi się przynajmniej wydaje :)
Chodzi mi też o to, że przez cały czas nie widziałam ANI JEDNEJ sytuacji podobnej do opisanych w komentarzach.
zpital stanie się umieralnią po wprowadzeniu tych przepisów. I bedzie to w majestacie prawa http://www.medonet.pl/zdrowie,lekarze-o ... 24367.html
ODPOWIEDZ