Strona 1 z 1

Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 13 maja 2018, 22:59
przez Jocke
Dużo jeżdżę, także nocami i ostatnio na terenie naszego miasta i powiatu notorycznie spotykam samochody jeżdżące na włączonych światłach przeciwmgielnych - a mgły oczywiście ani śladu. Nie wiem po co je włączają, bo lepiej wygląda samochód czy o co chodzi?

Szanowni kierowcy, zwolennicy jazdy na przeciwmgielnych podczas gdy mgły nie ma...... Te światła nazywają się PRZECIWMGIELNE, po to by jeździć na nich WE MGLE! Przednie światła przeciwmgielne stosuje się, gdy jest niedostateczna widoczność na drodze z powodu mgły, jak również można je włączyć na OZNACZONEJ drodze krętej od zmierzchu do świtu, natomiast tylne należy włączyć, jeśli widoczność spadnie poniżej 50 metrów. Za "nadużywanie" świateł przeciwmgielnych grozi mandat do 300zł.

Jeśli w niewłaściwy sposób używacie świateł przeciwmgielnych, oślepiacie innych kierowców.

Przednie lampy przeciwmgielne mają niewielki zasięg, ale świecą nisko i szeroko. Np mokra od deszczu jezdnia działa jak lustro, od którego światło reflektorów przeciwmgłowych odbija się i dalej podąża wprost do oczu kierowców jadących z przeciwnej strony. A oślepiony choćby na moment kierowca może czegoś lub kogoś na drodze nie zauważyć – pieszego, rowerzysty. Dlatego używanie świateł przeciwmgielnych bez powodu, zwłaszcza podczas deszczu po zmroku jest NIEDOPUSZCZALNE!

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 14 maja 2018, 23:43
przez Ciekawostka07
szanowny panie hujo**y kierowco wez sie lepiej za czytanke ksiazek !!!! PRZECIWMGIELNY KIEROWCO !!! :hurra: masz ze sie tak jasno okresle MGŁE???? czy MGIEŁĘ???? te swiatla o ktorych chcesz nam tak duzo opisac nazywaja sie... uwaga czytaj ze zrozumieniemmmm PRZECIWMGŁOWE !!!!!! BEZMÓZGU!!!!! pozdrowienia dla :krzeslem: PRZECIWMGIELNEGO :super: :super: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 15 maja 2018, 06:52
przez dragoness
Ciekawostka07 napisał(a):szanowny panie hujo**y kierowco wez sie lepiej za czytanke ksiazek !!!! PRZECIWMGIELNY KIEROWCO !!! :hurra: masz ze sie tak jasno okresle MGŁE???? czy MGIEŁĘ???? te swiatla o ktorych chcesz nam tak duzo opisac nazywaja sie... uwaga czytaj ze zrozumieniemmmm PRZECIWMGŁOWE !!!!!! BEZMÓZGU!!!!! pozdrowienia dla :krzeslem: PRZECIWMGIELNEGO :super: :super: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:
A poza tym, masz coś ciekawego do napisania, oprócz czepiania się powszechnie używanego słowa, co stanowi uzus językowy, wrzasków i atawistycznego nadużywania symboli graficznych? A tu coś dla wyjaśnienia obu kwestii http://www.auto-swiat.pl/prawo/swiatla- ... owe/tdel91

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 15 maja 2018, 07:30
przez Ciekawostka07
Widze ze nie ktorzy oprocz internetu na prawde nie posiadaja mózgu. Jak rozmawiasz ze znajomymi tez czytasz im wszystko z neta? :hurra: :hurra: :hurra: :mur:

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 15 maja 2018, 13:32
przez dragoness
Wszedłeś tutaj, aby się dowartościować? Szkoda, bo z każdym postem wychodzisz na większego głupka. No to teraz powolutku oświetlę ciemnotę kagankiem oświaty, Primo: obie formy są prawidłowe. Secundo: używanie świateł przeciw mgłowych / mgielnych, gdy mgły nie ma, jest głupie, bo oślepia kierowców i nielegalne, skutkujące mandatem. Tertio: "niektórzy" i "naprawdę" piszemy łącznie. Nie wspomnę już o określeniu kierowcy jako "członkowego", gdzie wyraz ów piszemy przez "ch". Nie dziękuj. Pa.

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 15 maja 2018, 13:41
przez Jocke
Przeciwmgłowe i przeciwmgielne jest poprawnie. :) polecam zaglądnąć do biblioteki,a następnie do słownika j. polskiego np PWN, zanim sie kogoś nazwie "bezmózgowcem". Pozdrawiam
PS. Polecam melise na uspokojenie.

Re: Światła PRZECIWMGIELNE służą do jazdy WE MGLE !!!

PostNapisane: 5 czerwca 2018, 11:19
przez riko62
Lekartwo na takiego ,ktory naduzywa jest....swiatla dlugie!