KLER Smarzowskiego

Wydarzenia i komentarze z Jasła

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Re: KLER Smarzowskiego

Postprzez Jozin.1 » 22 października 2018, 14:10

superhonoratka napisał(a):Widziałam film. Mam mocno mieszane odczucia niestety. Uważam, że był trochę przerysowany i absolutnie stronniczy.

Rozgrzewamy się :P ?
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 22 października 2018, 14:39

Skoro podobaļ się księdzu Lemańskiemu, Jurkowi Owsiakowi i Kubie Wojewódzkiemu to musi być wartościowy, apolityczny, obiektywny, oparty na faktach itd. Prawdziwe dzieło sztuki filmowej.
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez żbik » 22 października 2018, 15:55

superhonoratka napisał(a):Widziałam film. Mam mocno mieszane odczucia niestety. Uważam, że był trochę przerysowany i absolutnie stronniczy.

Rozumoem, że taki "Ojciec Mateusz" pokazuje życie typowego polskiego księdza jeżdżącego na rowerze i łapiącego bandytów :)

To jest film, który w 2 godziny ma za zadanie pokazać patologię instytucji kościelnej, a nie zrobić reportaż o dobrotliwym ojczulku.
żbik
Guru
Guru

Postprzez eryka » 23 października 2018, 12:51

Uwielbiam chodzić do kina, dlatego na Kler też pójdę. A co mi szkodzi :p
eryka
Debiutant
Debiutant

Postprzez Happy » 5 listopada 2018, 21:28

Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.
Happy
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez JanuszC » 5 listopada 2018, 21:58

Dobra opinia, miałem podobne odczucia. Podpisuje się obiema łapkami.
JanuszC
Debiutant
Debiutant

Postprzez człowiek z lasu » 5 listopada 2018, 22:36

Happy napisał(a):Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.

Można powiedzieć, że to fim edukacyjny. Ludzie siedzą w pełnej sali i biją brawo. Jak w najlepszym tłok-szole. A potem wychodzą z tego lepsi, znaczy gorsi, bo za dobre uczynki sâ karani, a za złe nagradzani. Zupełnie jak w reality show.
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 5 listopada 2018, 22:55

Happy napisał(a):Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.

Głębokość intelektualnych przemyśleń niczym stan wody na Zalewie w Klimkówce...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 5 listopada 2018, 22:56

Jak tam Mundziu twój kandydat na wójta ???
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 5 listopada 2018, 23:15

Wygrał w I turze. 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Gminy, podczas której pan wójt zostanie zaprzysiężony, a następnego dnia powoła pana Sun Tzu na swojego zastępcę. Tym zastępcą będę przez 12 miesięcy. Coś jeszcze ropuszku chcesz wiedzieć więcej?
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 6 listopada 2018, 00:09

Sun Tzu napisał(a):Wygrał w I turze. 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Gminy, podczas której pan wójt zostanie zaprzysiężony, a następnego dnia powoła pana Sun Tzu na swojego zastępcę. Tym zastępcą będę przez 12 miesięcy. Coś jeszcze ropuszku chcesz wiedzieć więcej?

No i gratulacje!
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 6 listopada 2018, 00:20

Sun Tzu napisał(a):Wygrał w I turze. 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Gminy, podczas której pan wójt zostanie zaprzysiężony, a następnego dnia powoła pana Sun Tzu na swojego zastępcę. Tym zastępcą będę przez 12 miesięcy. Coś jeszcze ropuszku chcesz wiedzieć więcej?

Jasne, podaj nazwisko tego Bohatera :)
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez kowalski38200 » 6 listopada 2018, 09:03

Czy ktoś wie dlaczego w jasielskim kinie KLER jest emitowany tylko w dni powszednie a nie w weekend?
kowalski38200
Guru
Guru

Postprzez Zynek6 » 6 listopada 2018, 13:15

kowalski38200 napisał(a):Czy ktoś wie dlaczego w jasielskim kinie KLER jest emitowany tylko w dni powszednie a nie w weekend?

ja byłem 28-go pażdziernika to była niedziela
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kowalski38200 » 6 listopada 2018, 16:41

To był jedyny weekend. W listopadzie same dni robocze. Czy dyrekcji JDK nie zależy na dochodach? Jak sprawdzałem rezerwacje na filmy wyświetlane w weekendy to było po kilka zajętych miejsc na salę a bilety na Kler są wyprzedane w 100 procentach. Zachowanie dyrekcji JDK jest dziwne.
kowalski38200
Guru
Guru

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze miasto