Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dDk »

Jest jeszcze jedna rzecz, o której nikt nie wspomina. Tworzy się jedna, wielka, betonowa patelnia. W okresie letnim przejście przez miasto to jak pobyt w saunie. Od góry grzeje słońca, po bokach rozgrzane mury, a od dołu wszędobylski bruk i asfalt. Nawet w nocy nie można liczyć na chłód, bo chociaż słońca już nie ma, to betonowe "kaloryfery" oddają zakumulowane w ciągu dnia ciepło. W kość dostaje człowiek, zwierzęta, a nawet pojazdy mechaniczne. I coś co było kiedyś schronieniem sukcesywnie jest likwidowane. Rynek, ulice. Zaczynam poważnie obawiać się o park miejski.

Obrazek
https://wlaczoszczedzanie.pl/drzewa-ogr ... e-energii/
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

Przecież prominenci i zostawiający za sobą ślad jak ślimak mają to gdzieś. Włączą klimę podczas jazdy, a potem zaparkują na nowym parkingu naprzeciwko wejścia do sklepu, czy urzędu. A [...] rośnie, rośnie rośnie.....
michal29
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 26 lutego 2010, 19:25

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: michal29 »

masakra
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: xmax »

michal29 pisze:masakra
Masakra - obrazowe

To do czego doprowadzili ułomni z um Jasło w ostatnich latach to jest kryminał i to bez zawiasów. Tak zniszczyć zieleń w mieście, wykarczować tysiące drzew ( tak tysiące) w samych okolicach Kopernika to są setki. 90 procent tych drzew mogło żyć nadal. Nie dali im pożyć dłużej imbecyle, którzy chcą nasze miasto zrównać chyba do łysiny na swoich pustych czerepach. Tak to jest u starych frustratów z um Jasło, zakola większe od dorzecza Amazonki, a ambicje zniszczenia drzew w Jaśle sięgają apogeum viagry.

Albo w Jaśle powstanie coś w stylu "żółtych kamizelek", albo w ciągu następnych 5 lat zniszczą nam Park Miejski i Park w okolicach szpitala - bo tylko te 2 skupiska drzew w Jaśle jeszcze pozostały do wykarczowania!
Awatar użytkownika
wolands_kitten
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 6 września 2012, 13:40

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: wolands_kitten »

Dla wspomnień zdjęcie z Google Street View.

Cały klimat i urok tej ulicy stanowiły te piękne drzewa. Teraz dopiero widać paskudne elewacje budynków, które wcześniej nie rzucały się tak w oczy. :( Mam nadzieję, że ktoś z UM wytłumaczy dlaczego i poprze to stosownymi dokumentami (badaniami dendrologicznymi). Niech osoby odpowiedzialne za takie decyzje nie pozostają anonimowe!
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

Przechodziłam tamtędy dziś, śladu spróchnienia w pniach. Mieszkańcy monitowali, aby drzewa PODciąć, jakiś kretyn zrozumiał WYciąć.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: ajaks1 »

Nie wiem co was dziwi ludzie, przecież w urzędzie miasta siedzą same rodzinki, jedna wielka klika, co wy myślicie, że ktoś będzie z wami konsultował takie decyzje? Naiwniacy czas się obudzić, dla UM to wy jesteście zwykłym plebsem, który ma zapierda... od rana do nocy i płacić podatki na ich utrzymanie. O radnych miejskich to szkoda nawet wspominać bo to zbieranina ludzi z przypadku. Burmistrza to przemilczę bo gdyby był burmistrzem z jajami to by taką bezsensowną wycinkę wstrzymał, w końcu jest szefem wszystkich urzędników w UM.
świnia
Guru
Guru
Posty: 138
Rejestracja: 1 lipca 2013, 11:22

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: świnia »

Łatwiej was będzie z dronów wystrzelać jak nie będzie drzew.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: xmax »

dragoness pisze:Przechodziłam tamtędy dziś, śladu spróchnienia w pniach. Mieszkańcy monitowali, aby drzewa PODciąć, jakiś kretyn zrozumiał WYciąć.
Mam wątpliwości, czy naprawdę ktoś kogoś źle zrozumiał.
Swoją drogą - czy mieszkańcom tej ulicy przeszkadzały te drzewa?
Niech sie wypowiedza...

Tymczesem:
Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu
Postprzez kapustajestpusta » 29 kwietnia 2017, 10:52

A ten jełop z Kopernika dalej to samo ... :rozpacz:

Ciekaw jestem jak zareagujesz na wycinkę na Czackiego !!
Znając życie to jesteś tylko internetowy napinacz :mur:

https://www.google.pl/maps/@49.7440523, ... 312!8i6656

Niuedługo będzie tam parking !!
Czekam na Twoją reakcję !!!!
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Posty: 298
Dołączył(a): 2 marca 2014, 00:24
Jakaś "kasandra" zapchlona już 1,5 roku temu pisała o tym -

"chore drzewa" - czy zaplanowana - już dawno przez patologie pomyleńców z um egzekucja drzew na Czackiego odwleczona w czasie - bo wtedy było zbyt wiele szumu na forum o karczowaniu naszego Jasła z drzew?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

Nie tylko na Czackiego. Własnie dostałam nieoficjalną wiadomość, że do wycięcia jest wszystko za Urzędem Miasta, na kolejny parking oczywiście.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: ajaks1 »

dragoness pisze:Nie tylko na Czackiego. Własnie dostałam nieoficjalną wiadomość, że do wycięcia jest wszystko za Urzędem Miasta, na kolejny parking oczywiście.
Bezpośrednio za UM jest już parking, to w którym miejscu mieliby wycinać drzewa? Czy to chodzi może o poszerzenie tego parkingu już istniejącego?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

ajaks1 pisze:
dragoness pisze:Nie tylko na Czackiego. Własnie dostałam nieoficjalną wiadomość, że do wycięcia jest wszystko za Urzędem Miasta, na kolejny parking oczywiście.
Bezpośrednio za UM jest już parking, to w którym miejscu mieliby wycinać drzewa? Czy to chodzi może o poszerzenie tego parkingu już istniejącego?
Dokładnie.
Awatar użytkownika
wolands_kitten
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 6 września 2012, 13:40

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: wolands_kitten »

Jeśli to prawda, to proponuje wyburzyć i zaorać UM, i tam zrobić parking!
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: xmax »

wolands_kitten pisze:Jeśli to prawda, to proponuje wyburzyć i zaorać UM, i tam zrobić parking!
Jestem za!


..a ułomnych z tego urzedu karczowników niszczących nam Jasło z drzew wysiedlić do właściwej instytucji - jakiej? Niejaka 'asterka' - chyba nieoficjalny rzecznik prasowy um pomyleńców na tym forum proponuje już od dawna: "pojechać nam na Folusz" tym, którzy lubią zieleń, drzewa środowisko naturalne w którym funkcjonuje normalny człowiek. Ona juz tam była i szykuje baze w Osrodku dla swoich pomyleńców z um Jasło - filia Folusz./oddz specjalny zamiejscowy (były um Jasło - nie wchodzić)// mam nadzieję, że się tam pomieścicie razem. Jasło będzie wdzięczne i zostanie tu jeszcze troche drzew.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: kapustajestpusta »

xmax pisze:
dragoness pisze:Przechodziłam tamtędy dziś, śladu spróchnienia w pniach. Mieszkańcy monitowali, aby drzewa PODciąć, jakiś kretyn zrozumiał WYciąć.
Tymczesem:
Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu
Postprzez kapustajestpusta » 29 kwietnia 2017, 10:52

A ten jełop z Kopernika dalej to samo ... :rozpacz:

Ciekaw jestem jak zareagujesz na wycinkę na Czackiego !!
Znając życie to jesteś tylko internetowy napinacz :mur:

https://www.google.pl/maps/@49.7440523, ... 312!8i6656

Niuedługo będzie tam parking !!
Czekam na Twoją reakcję !!!!
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Posty: 298
Dołączył(a): 2 marca 2014, 00:24
Jakaś "kasandra" zapchlona już 1,5 roku temu pisała o tym -

Widzisz głąbie dałem Ci czas na reakcję i nie zrobiłeś nic !!
Jesteś tylko internetowym napinaczem. :dobani:
ODPOWIEDZ