Jasło vs Krosno vs Sanok

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: serjtankian »

Oj uwierz mi daleko mi do Urzędu Miasta i polityki :D

Obszar Przemysłowy - Sanok - 33 ha. Znajduje się tam Autosan i Stomil. Jest cały zajęty? Strefa w Zagórzu też będzie miała znaczenia dla Sanoka bo dużo ludzi moim zdaniem znajdzie tam pracę. My niestety musimy jeszcze czekać na decyzję o przyznaniu nam dofinansowania na strefę.

Widzę, że jesteś zorientowany w sprawach Sanoka. Słyszałem że będą się starać o budowę toru do łyżwiarstwa szybkiego. Wiesz coś więcej na ten temat?

Sanok ma również duży potencjał turystyczny gdyż leży na terenie gdzie występują źródła geotermalne. Ciekawe czy są jakieś plany wykorzystania tego.
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: CYNGIEL »

Jest jak jest,ale i tak wolę nasze kochane Jasełko. :ok:
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

serjtankian, nie chodziło mi o Twój post tylko tego gościa powyżej z Krosna, który zalogował się po to, żeby zareklamować inwestycje władz krosna...
Wiesz, Zagórz niby blisko, ale Sanoczanie są wściekli, że w Zagórzu można przyciągnąć inwestora, a burmistrzuniu doktorunio ma inne priorytety i miasto powoli umiera. Oczywiście fajnie, że cos w Zagórzu powstanie, ale dlaczego nie w Sanoku?To tak jakby w Kołączycach fabrykę otwierali... Znajomy ma sporą firmę i naprawdę miasto Sanok praktycznie w ogóle nie pomaga i nie interesuje się biznesem.
Co do przykrywania toru: planują starać się o dotację centralną w tym celu (Min.Sportu chce zadaszyć jakiś obiekt w Polsce), tylko po co? Łyżwiarstwo szybkie to sport absolutnie niszowy, który nawet w Sanoku nie cieszy się duzą popularnością. Najlepsi polscy panczeniści trenują poza granicami kraju, a utrzymywanie toru za grube pieniądze dla kilku zapaleńców mija się z celem. Poza tym najlepszy numer, że tyle co wewnątrz tego toru wybudowano korty tenisowe (nawiasem mówiąc totalnie spartaczona robota-na dzień dzisiejszy nie nadają się do gry, a kosztowały sporo kasy), a zadaszenie obiektu wymusiłoby ich likwidację. Tak więc jedynymi promotorami tej inwestycji są ludzie związani z łyżwami szybkimi i burmistrz, który niestety w radzie miasta nie ma praktycznie żadnej opozycji i robi sobie w mieście co chce i jak chce
pietrek1984
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2011, 15:05

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: pietrek1984 »

Minęło sporo czasu od kiedy pisałem tutaj ostatni raz. Od tego czasu niewiele się u nas zmieniło. Niestety widać jak bardzo ucieka nam północ regionu. Tam są dwie wielkie strefy ekonomiczne w Stalowej Woli i Mielcu. Są jeszcze tereny inwestycyjne w Tarnobrzegu i okolicach. U nas na ten moment coś tam dzieje się tylko w Krośnie. Jeżeli chodzi o Sanok i Jasło to ta perspektywa unijna niestety została przez władze tych miast przespana :/. Być może Jasło coś uratuje jak pisze serjtankien, ale to i tak za mało. Mamy 2013 rok. Jeżeli w następnych wyborach samorządowych ludzie nie postawią na odpowiednie osoby to można się obudzić w 2020 roku z ręką w nocniku. Jeżeli miasta teraz nie przygotują podstaw pod rozwój przemysłowy to za kilka lat mogą już nie mieć takich możliwości. Samorządy zadłużają się na wkład własny do remontów dróg tylko te remonty nie będą przynosiły zysków jak opłaty od potencjalnych inwestorów. Długi zbliżą się do 60 %, ministerstwo finansów nałoży na nie kolejne obciążenia i nie będzie szans na to żeby wykupić odpowiednie tereny z przeznaczeniem na inwestycje.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: rjarek »

Dlatego trzeba wybrać burmistrza z Jasła któremu zależy na rozwoju miasta.
bl0ndas
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 marca 2013, 10:44

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: bl0ndas »

dado pisze:serjtankian, nie chodziło mi o Twój post tylko tego gościa powyżej z Krosna, który zalogował się po to, żeby zareklamować inwestycje władz krosna...
Wiesz, Zagórz niby blisko, ale Sanoczanie są wściekli, że w Zagórzu można przyciągnąć inwestora, a burmistrzuniu doktorunio ma inne priorytety i miasto powoli umiera. Oczywiście fajnie, że cos w Zagórzu powstanie, ale dlaczego nie w Sanoku?To tak jakby w Kołączycach fabrykę otwierali... Znajomy ma sporą firmę i naprawdę miasto Sanok praktycznie w ogóle nie pomaga i nie interesuje się biznesem.
Co do przykrywania toru: planują starać się o dotację centralną w tym celu (Min.Sportu chce zadaszyć jakiś obiekt w Polsce), tylko po co? Łyżwiarstwo szybkie to sport absolutnie niszowy, który nawet w Sanoku nie cieszy się duzą popularnością. Najlepsi polscy panczeniści trenują poza granicami kraju, a utrzymywanie toru za grube pieniądze dla kilku zapaleńców mija się z celem. Poza tym najlepszy numer, że tyle co wewnątrz tego toru wybudowano korty tenisowe (nawiasem mówiąc totalnie spartaczona robota-na dzień dzisiejszy nie nadają się do gry, a kosztowały sporo kasy), a zadaszenie obiektu wymusiłoby ich likwidację. Tak więc jedynymi promotorami tej inwestycji są ludzie związani z łyżwami szybkimi i burmistrz, który niestety w radzie miasta nie ma praktycznie żadnej opozycji i robi sobie w mieście co chce i jak chce

Nie jestem żadnym pracownikiem UM. Nawet nie mieszkam w Krośnie jak już napisałem interesuję się inwestycjami regionu.
Znalazłem wątek w sieci a żeby się wypowiedzieć LOGICZNE chyba trzeba się zalogować. Trochę czasu musiałem poświecić żeby przytoczyć te wszystkie linki. Lubię opierać się na faktach. Nie chce ujmować żadnemu miastu. Napisałem o Krośnie bo tam pracuję. Przynajmniej będziecie mieć porównanie.

A tutaj mamy kolejny dowód jak Krosno promuję się na całą Polskę.

Kawa czy Herbata z Krosna
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=233

Jeżeli ktoś interesuję się inwestycjami regionu polecam strone (moje wypociny są niczym) można zobaczyć co się działo w przeciągu kilku dobrych lat wstecz i porównać z inwestycjami Sanoka i Jasła całej Polski :)
bl0ndas
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 marca 2013, 10:44

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: bl0ndas »

Kolejna informacja na korzyść Krosna.

Krosno zajęło szóste miejsce w prestiżowym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsze Miasto na prawach powiatu”. Natomiast w kategorii „Najlepsza gmina w dziedzinie wykorzystywania Funduszy unijnych” nasze miasto sklasyfikowane zostało na drugim miejscu. Ze wszystkich miast Podkarpacia zaistniały tylko dwa. Oprócz Krosna, Rzeszów.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to jeden z ważniejszych rankingów. Od początku jego istnienia, czyli od dziewięciu lat, na czele kapituły ekspertów oceniających miasta stoi Jerzy Buzek, były premier, za którego rządów przeprowadzono reformę samorządową.

Tegoroczna edycja rankingu, podobnie jak w poprzednich latach wyłoniła te mia­sta i gminy, które najbardziej dba­ją o roz­wój i standard życia mieszkańców, nie zapominając przy tym o bez­pie­czeń­stwie finan­so­wym.

Więcej na:
http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=6803
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: _WHISKEY_ »

Miałem PRZYJEMNOŚĆ być w ub. piątek w Sanoku, a konkretnie po raz pierwszy zobaczyć sanocki Rynek i okolice.
Krótko mówiąc szczena mi opadła. Pięknie odrestaurowane kamienice, Ratusz i wszystko dookoła, aż się chce tam być. Nie wiedziałem, że tak blisko Jasła jest takie kapitalne miejsce.
Krosno niech podgląda, a o naszym wieśniackim kurwidołku to nawet szkoda pisać.
Wizytówką naszego grajdoła jest ul. K. Wielkiego... (pewnie się Król w grobie przewraca).
Jaki gospodarz/e takie miasto.
Dado, zazdroszczę widoków na codzień i pozdrawiam serdecznie.

PS. Pomyśleć, że Jasło przed wojną było nazywane "Perłą Podkarpacia".
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Jozin »

Ja też dziś byłem w Sanoku i też jestem w szoku. Ale w sumie nie ma się co dziwić, tam nie rządził PiS.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: _WHISKEY_ »

Zostaw chłopie politykę, głosuj na ludzi.
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Dżordżu,powiem tak-już chyba tylko w Sanoku widoki zostają,i to też bardziej podobają się przyjezdnym niz miejscowym.Ludzie w Sanoku są bardzo niezadowoleni,że miasto zamiast inwestować w infrastrukturę przemysłową i drogową ładuje kasę w deptaczki i placyki. Tym bardziej że straszliwie się przy tym wszystkim zadłużyło,strasznie dużo kredytów nabrali i ogólnie zostawią po sobie jeden wielki burdel w finansach jak skończą "rządzic".Na nic innego kasy nie uświadczysz (na sport młodzieżowy ani grosza przez cały rok).Poza tym jak ruszysz się troszkę dalej od centrum to ulice i chodniki miejscami rodem z XIX wieku.Jasło akurat o wiele lepiej wygląda jeśli chodzi o tak może błachą rzecz jak stan chodników.Może to i ładne,ale co z tego mieszkańcy Sanoka mają?No niestety wielkie g....Turysci przyjadą,pochwalą i pojadą,kupią moze gałkę lodów i piwo na rynku.
A tak na marginesie-jak jeszcze kiedyś będziesz w Sanoku i to na Rynku,przy którym praktycznie mieszkam i nie dasz wcześniej znać to się zdenerwuję.Zapraszam serdecznie na ten pięny sanocki rynek na browara-wtedy spokojnie opowiem o codziennych bolączkach mieszkańców Królewskiego Wolnego Miasta.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: _WHISKEY_ »

DADO Diable jesteś WIELKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prędzej (NIŻ MYŚLISZ) czy później zupę wypijemy :)

PS. To się kurrrWNA zdziwisz. :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Jozin »

_WHISKEY_ pisze:Zostaw chłopie politykę, głosuj na ludzi.
Politykę robią ludzie.
Którą kadencję rządzi Sanokiem Wojtek Blecharczyk ?
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Niestety już trzecią i mam nadzieję że ostatnią...
Może to nie do końca na temat,ale wydaje mi się,że władza po jakimś czasie każdemu do łba uderza,bez względu na opcję polityczną. Taka osoba staje się zbyt pewna siebie i zaczyna lekceważyć ludzi,zbyt lekką ręką wydawać cudze(nasze)pieniądze i zamiast rządzić rozsądnie myśli tylko o tym jak sobie i bandzie znajomków zapewnić przyszłość... .
Sam na niego dwa razy głosowałem,ale po tym,co wyprawia w tej kadencji nigdy więcej!
pietrek1984
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2011, 15:05

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: pietrek1984 »

Póki co w Sanoku jest mniejsze bezrobocie niż w Jaśle. Mają dobrą infrastrukturę sportową z halą hokejową na czele. Do tego miasto dzięki rewitalizacji prezentuje się pięknie. Ostatni fajny obiekt który powstał w Jaśle to kryty basen. Tylko kiedy to było?
ODPOWIEDZ