Jasło vs Krosno vs Sanok

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Architekt »

ooo mój temat

Pochodzę z Gorlic. Całe życie tam mieszkałem i się tam wychowałem. Do dziś mam tam swoje interesy życiowe i gospodarczo i czasem nawet 3 razu w tygodniu odwiedzam to miasto mijając Krosno i Jasło. A mieszkam jakieś 22km od Sanoka w niewielkim miasteczku i w Sanoku też często bywam jednym słowem znam trochę region gospodarczo bo z racji zawodu kursuję od Leska aż do N.Sącza i co nieco o tych miastach mogę powiedzieć.

Jasło.
Miasto stosunkowo ubogie - niestety. I patrzę na to naprawdę z perspektywy 8-tysięcznego miasteczka oraz rodzinnych Gorlic, które są jeszcze biedniejsze. Naturalnie jest to moja opinia. Także jakikolwiek rozwój zawodowy bez umiejętności zapewniających godziwe życie - bardzo ryzykowny. Tranzyt W-Z to słaby motyw rozwoju i Jasło musi szukać innego motoru napędowego odkąd ropa w regionie skończyła się.

Krosno
To już zupełnie inna bajka. Kilka dużych firm, które zapewniają stały wpływ do budżetu. Krosno nawet problemy hut szkła przetrwało bez większych problemów.
W Krośnie jak się chce to można pracować. Widać to po ofertach pracy, których jest 3-krotnie więcej niż w Jaśle czy Sanoku. Krosno jeżeli chodzi o atrakcyjność w przedziale miast 50-100 tyś mieszk. przegrywa jedynie z Nowym Sączem, który rozwija się dość szybko. Tranzyt Białystok - południe Europy przy krajowej 9-tce to bardzo mocny atut. Kiedyś powstanie ekspresówka S19 i miasto naprawdę dostanie jeszcze mocniejszego kopa. Poza tym tylko 60km do Rzeszowa.

Sanok
Najsłabiej znam to miasto gospodarczo. Wiem, że odkąd świetność autosanu minęła pracę znaleźć tam nie jest łatwo. Ale miasto na pewno jest bogatsze od Jasła. Jest też większe i ładniej położone bez porównania. Dolina Sanu nadaje miastu urbanistycznego oddechu= przestrzeni jak dolina Dunajca w Nowym Sączu. Ma się poczucie jakby się mieszkało w 2x większym mieście niż jest rzeczywiście. Poza tym Sanok leży na kierunku turystycznym w Bieszczady a to naprawdę zapewnia spory dopływ inwestorów z południowo-wschodniej i centralnej Polski. Wiem to bo widzę jak się zainwestowuje tereny wokół Soliny. No i genialne położenie na wypady na łono natury.
Możliwość uprawiania sortów lotniczych w Bezmiechowej, żeglarskich na Solinie, arena hokeja na lodzie. Niestety ciężko mi dostrzec w Sanoku nowych inwestycji, które gdzie indziej dostrzegam (nawet w Gorlicach). Ceny nowych mieszkań np. oś. Olchowce trochę niższe niż w Krośnie a wyższe niż w Jaśle np. oś. Słoneczna Kotlina.
Bardzo ładnie zrewitalizowana starówka chociaż gdzie tam do pięknego rynku w Krośnie.
Ale w Sanoku mógł bym mieszkać. Być może nawet bym chciał. Może nawet bardziej niż w Krośnie czy Nowym Sączu. Ale znam też osoby, które nie lubią Sanoka a moja sympatia wynika stąd, że tereny te jeszcze nie do końca odkryłem.

Jedyne co mogę polecić dla szukającego nowego miejsca do zamieszkania to ważnym punktem jest bliskość stolicy regionu - Rzeszowa. To naprawdę bardzo ważny punkt. Rzeszów naprawdę bez oglądania się na kryzysy co roku zasiedla 1000 nowych mieszkańców. Takiego przyrostu nie ma żadne inne miasto tej wielkości i większej w Polsce. Specjalnie sprawdzałem żeby dojść do tego skąd się to bierze.
Naprawdę 3 osoby dziennie, które gdzieś muszą zamieszkać i dostać stałą pracę to jest bardzo dużo.
Ale wracając do Sanoka to z tego co wiem o pracę nie jest łatwo choć jeżeli się ją już ma to na zarobki nie ma co narzekać - takie mam odczucie.
Ale jeżeli ja sobie poradziłem w miasteczku 8 tysięcznym i p 2 latach wbiłem się na rynek i uzyskałem już jakąś pozycję to znaczy, że się da.
Obecnie bardziej cenię sobie południowe Podkarpacie niż wschodnią Małopolskę. Bardzo przyjemnie mi się tutaj żyje, z roku na rok coraz lepiej.
sebastiano19
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 29 lipca 2010, 15:25

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: sebastiano19 »

czytam te wypowiedzi i mnie trzęsie..każdy marudzi tylko na prace, której nie ma a jak jest to nadal marudzi...ludzie co wy wygadujecie, jak się chce prace znaleźć to się znajdzie w każdej branży na każdym stanowisku w każdym miescie!! kasa leży na ziemi trzeba się umieć tylko po nią schylić...fakt, że Jasło jako miasto ze względu na mniejszą ilość " wielkich" zakładów pracy nie stwarza większych możliwości niż wynoszone przez Was pod niebiosa krosno nie świadczy, że jest miastem biednych!!!

co wam z gamratu, w którym (strzelam) 90% ludzi pracuje za najniższa średnia??? realia zarobkowe się zmieniły teraz małe firmy nakręcają koniunkturę i rozwój gospodarczy miast. krosno od kąd było województwem było dopasane z funduszy państwowych i dlatego teraz nieco wyżej stoi.. jeśli miałbym się sugerować tym, że maja armagedon czy mc'syfa- sory smieszne.;)a.. i samo miasto, to co jest rozwleczone terytorialnie to masakra. Dostać się tam z urzędu skarbowego na rynek a potem znowu na dworzec czy turaszówki na basen to odległości dobrych kilku km!!! polecam JASŁO!
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Nawet ostatnimi czasy Jasło wybudowało nowiutką obwodnicę od zera
no,obwodnicę tośmy pierdyknęli :rotfl: :rotfl: :rotfl: prawie autostrada :rotfl:
chłopaki,ja wiem,ze Jasło kochacie,ale zachowajcie minimum obiektywizmu.bo to,ze Jasło rozwalili bardziej niz Hiroszime,to zasadniczo chyba nie interesuje kolegi,ktory nas o zdanie pyta w kwestii obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej miasta
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Kentucky »

Tu chodziło o pokazanie, że wbrew opinii niektórych, to właśnie Jasło buduje, a inne miasta korzystają z tego, co zostawił im Gierek. Każdy pisze,że "tam" się tyle buduje, ale jakby przyszło wymienić co konkretnie to już cisza.
Napisałem, że w Jaśle powstała cała nowa obwodnica, budują się i sprzedają mieszkania i nie ma w tym nic nieprawdziwego. Dla jednego kryterium rozwoju miasta jest dyskoteka, dla mnie np. budownictwo mieszkaniowe, a w tym np. Jasło przoduje i potem długo nic, co chyba jest jakimś wskaźnikiem i wyznacznikiem. Co więcej, nawet deweloper z Krosna buduje całe osiedle właśnie w Jaśle, a nie w Krośnie.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: MalcolmX »

Kentucky pisze:...Jaśle powstała cała nowa obwodnica, budują się i sprzedają mieszkania i nie ma w tym nic nieprawdziwego. Dla jednego kryterium rozwoju miasta jest dyskoteka, dla mnie np. budownictwo mieszkaniowe, a w tym np. Jasło przoduje i potem długo nic, co chyba jest jakimś wskaźnikiem i wyznacznikiem. Co więcej, nawet deweloper z Krosna buduje całe osiedle właśnie w Jaśle, a nie w Krośnie.

Deweloper z Krosna buduje i w Krośnie i w Jaśle. na marginesie dlaczego nie ma jasielskich deweloperów dających zatrudnienie w Jaśle?
W Krośnie powstają budynki mieszkalne jeden po drugim począwszy od okolic starego szpitala, budowlanki, skończywszy na okolicach lotniska.
Pseudoobwodnica jasielska usłana światłami i ograniczeniami przy rozbudowywanej obwodnicy w Krośnie jest mizerią straszną.
A dyskoteki, markowe stacje paliw, mc donaldsy to wyznacznik sukcesu gospodarczego Krosna, bo niby czemu nie budują na wiochach tego typu obiektów - zastanów się.
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Nic dodać,nic ujać...
zresztą myślę,że kolega architekt naświetlił znakomicie sytuację..
I jeszcze raz powtarzam-wybór miejsca zamieszkania zależy od tego,jakie kto ma priorytety i cele w życiu
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Kentucky »

Akurat ten deweloper jeszcze w Krośnie nie buduje, tylko planuje, a jednak pomiędzy planami a ich realizacją jest subtelna różnica. Faktycznie teraz coś tam ruszyło i bardzo mnie to cieszy, bo kibicuję całemu regionowi. Ale przez 18 lat nie budowali nic. Nowych dróg też nie budują, tylko poszerzają to, co zostało z lat 70/80. Chyba że ktoś mi pokaże konkretnie jakąś nową ulicę w Krośnie, powstałą po roku 2000. Czekam.
W ostatnich latach w Jaśle wybudowano też wielkie zakłady Nowego Stylu i Baltic Wood. To leży na uboczu i pewnie mało kto się tam zapuszcza. Porównaj sobie zdjęcia satelitarne tego terenu z roku np. 2000 i z 2010, a zobaczysz jakie to wielkie urosło. Potem pokaż mi, co w tym czasie nowego urosło w Sanoku czy Krośnie.

Odnośnie obwodnicy, to wystarczy policzyć, że w ciągu drogi krajowej 28 zarówno w Jaśle jak i w Krośnie napotkamy po 6 sygnalizatorów świetlnych. Czyli tyle samo. Ale po co liczyć ? Łatwiej napisać, że w Jaśle jest usłana światłami, a w Krośnie nie. Oczywiście o tym, że w Jaśle wybudowano dwa wiadukty, most, przejście podziemne, nie ma ani słowa...

Nie mówię, że Jasło jest tygrysem podkarpacia, ale nie mogę się zgodzić z nierzetelnymi informacjami, bo wystarczy wyjść na ulicę, przejechać się i widać, ile tu się w ciągu ostatnich 20 lat wybudowało. Chodzi tylko o sprawiedliwe przedstawienie faktów, a nie opieranie się na zasadzie, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Krosno, Sanok są OK, cieszę sie z ich rozwoju, ale jeśli ktoś nie dostrzega tego co jest w Jaśle, to dlatego, że po prostu nie chce.
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: luki666 »

Kentucky pisze:Akurat ten deweloper jeszcze w Krośnie nie buduje, tylko planuje, a jednak pomiędzy planami a ich realizacją jest subtelna różnica. Faktycznie teraz coś tam ruszyło i bardzo mnie to cieszy, bo kibicuję całemu regionowi. Ale przez 18 lat nie budowali nic. Nowych dróg też nie budują, tylko poszerzają to, co zostało z lat 70/80. Chyba że ktoś mi pokaże konkretnie jakąś nową ulicę w Krośnie, powstałą po roku 2000. Czekam.
W ostatnich latach w Jaśle wybudowano też wielkie zakłady Nowego Stylu i Baltic Wood. To leży na uboczu i pewnie mało kto się tam zapuszcza. Porównaj sobie zdjęcia satelitarne tego terenu z roku np. 2000 i z 2010, a zobaczysz jakie to wielkie urosło. Potem pokaż mi, co w tym czasie nowego urosło w Sanoku czy Krośnie.

Nie mówię, że Jasło jest tygrysem podkarpacia, ale nie mogę się zgodzić z nierzetelnymi informacjami, bo wystarczy wyjść na ulicę, przejechać się i widać, ile tu się w ciągu ostatnich 20 lat wybudowało. Chodzi tylko o sprawiedliwe przedstawienie faktów, a nie opieranie się na zasadzie, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Krosno, Sanok są OK, cieszę sie z ich rozwoju, ale jeśli ktoś nie dostrzega tego co jest w Jaśle, to dlatego, że po prostu nie chce.
owszem jest styl i baltyk ,ale kto w tych zakladach chce pracowac? tylko ten ktory naprawde nie ma szans znalesc nic innego. tymi obiektami to akurat nie warto sie chwalic ,to tak jak by Oswiecim chwlil sie piecami do..... :mur:
co do inwestycji w Krosnie,to owszem nie ma ich za wiele ale o prace jednak duzo latwiej niz w Jasle :cwaniak:
napisales ze wystarczy przejsc sie ulicami aby zobaczyc ile sie wybudowalo w Jasle. no tak ,mozna podziwiac depppptak , piekna fontanne, deby hitlera, ronda z prawdziwego zdarzenia....
chocby cale miasto bylo ze zlota to i tak polecam Krosno,bo wole mieszkac w szarym miescie z praca.... :P
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: poppy »

sebastiano19 pisze:czytam te wypowiedzi i mnie trzęsie..każdy marudzi tylko na prace, której nie ma a jak jest to nadal marudzi...ludzie co wy wygadujecie, jak się chce prace znaleźć to się znajdzie w każdej branży na każdym stanowisku w każdym miescie!! kasa leży na ziemi trzeba się umieć tylko po nią schylić...fakt, że Jasło jako miasto ze względu na mniejszą ilość " wielkich" zakładów pracy nie stwarza większych możliwości niż wynoszone przez Was pod niebiosa krosno nie świadczy, że jest miastem biednych!!!
To nie jest kwestia marudzenia, przynajmniej u mnie, bo kończąc studia wiedziałam, że pracy w swoim zawodzie nie znajdę w Jaśle. Nie zgodzę się z Tobą, że pracę znajdzie się w każdej branży a jeśli nawet się uda to zarobię o wiele mniej niż w większym mieście. Nie jest to tylko sytuacja Jasła ale wielu podobnej wielkości miast. Takie są realia małych miast i naprawdę nie ma to nic wspólnego z marudzeniem :)
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Architekt »

Kentucky masz sporo racji.
Miasta takie jak Gorlice i Jasło są obecnie zainwestowywane. Dlatego nie wyglądają tak źle i mają sporo nowego. I już Ci wytłumaczę dlaczego.
Po prostu rynek się zapełnia i korporacje mają coraz mniej pola do inwestycji i idą w coraz to mniejsze miasta. A idą zawsze w kierunku od większych miast do mniejszych. Zauważ, że Jasło dostało kaufkanda po Sanoku a Gorlice dostaną go za rok po Jaśle. A teraz spójrz na liczbę mieszkańców (sanok 42, Jasło 38 i Gorlice 29) i już wszystko będziesz wiedział jak analitycy myślą.
A to że Jasło jest stosunkowo ubogie wiem z obrotów jednej firmy, która ma sieć sklepów po tych miastach. Ale jak mówię nie ma co narzekać bo biorąc pod uwagę Gorlice jest JESZCZE GORZEJ (odkąd załatwili rafinerię Glimar i wpakowali Fabrykę Maszyn w długi). Jak dotąd nikt nie pokusił się tam o otwarcie marketu w branży którą mam na myśli a w Jaśle są 2.
Galerie handlowe są ok ale nie zwiększą nijak wartości dodanej. Co najwyżej pozwolą złapać część z tych klientów co na zakupy jeżdżą do Rzeszowa i Krakowa.
Jasło ma jeden fajny + którego np. nie mają Gorlice. Macie tranzyt komunikacyjny na Kraków, który skupia ruch z całego wschodniego Podkarpacia. Wystarczy przebudować drogę Jasło Pilzno i sukces gwarantowany. Najlepiej zrobić ją 2-pasmową. Są nawet takie (ekspresówka Tarnów-Dukla) plany choć to wg mnie marzenia ściętej głowy. Ale jak mówię gdyby Jasłu się udało zrobić szybki odcinek Jasło-Pilzno to być może nawet ruch na Warszawę z zachodu przerzuciłby się z kierunku Gorlice Tarnów. Krosno takiego tranzytu nigdy nie otrzyma bo to zwyczajnie geograficznie niemożliwe. A bardzo dużo ludzi ma interesy w Krakowie. A wiadomo jechać do Krakowa przez Rzeszów, Ropczyce czy Dębice to nieporozumienie. Tu chodzi tylko o czas i komfort przejazdu.
Ponadto macie dobrze funkcjonującą kolej pkp z tego co widzę. W Krośnie i Sanoku pkp prawie nie istnieje.
Poza tym z tego co widzę to Jasło i Krosno leżą w tak niewielkiej odległości że fajnie ze sobą współpracują. Warto by o rozwoju tej współpracy pomyśleć.
Ponadto Sanok wcale się jakoś rewelacyjnie nie rozwija.
pietrek1984
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2011, 15:05

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: pietrek1984 »

Kentucky pisze:Akurat ten deweloper jeszcze w Krośnie nie buduje, tylko planuje, a jednak pomiędzy planami a ich realizacją jest subtelna różnica. Faktycznie teraz coś tam ruszyło i bardzo mnie to cieszy, bo kibicuję całemu regionowi. Ale przez 18 lat nie budowali nic. Nowych dróg też nie budują, tylko poszerzają to, co zostało z lat 70/80. Chyba że ktoś mi pokaże konkretnie jakąś nową ulicę w Krośnie, powstałą po roku 2000. Czekam.
W ostatnich latach w Jaśle wybudowano też wielkie zakłady Nowego Stylu i Baltic Wood. To leży na uboczu i pewnie mało kto się tam zapuszcza. Porównaj sobie zdjęcia satelitarne tego terenu z roku np. 2000 i z 2010, a zobaczysz jakie to wielkie urosło. Potem pokaż mi, co w tym czasie nowego urosło w Sanoku czy Krośnie.
Rację masz odnośnie Jasła. Choć niektórzy stawiają Sanok przed Jasłem to nie ulega wątpliwości że Jasło rozwija się powoli, ale sukcesywnie od lat. Powstają nowe mieszkania, przyszło kilku inwestorów (Nowy Styl, Baltic Wood). W Sanoku od lat nie wybudowano prawie nic. Ostatnio powstała Arena i teraz powstały dwa osiedla(Olchowce, Nad Stawami). Mieszkania w tych osiedlach sprzedają się jednak kiepsko i nie wróży to kolejnych inwestycji mieszkaniowych w tamtym mieście. Nie słyszałem za bardzo o terenach inwestycyjnych w Sanoku, więc na nowe fabryki nie mają też raczej szans. Jasło jeżeli chodzi o rozwój Jasło wyprzedza Sanok.
Nie masz racji jeżeli chodzi o Krosno. To prawda że przez lata był zastój w budownictwie mieszkaniowym w Krośnie, ale to było w latach 90 tych. Ostatnio powstało duże osiedle koło lotniska. Duże znaczy, jak na realia południowego Podkarpacia ;). Może ilość bloków nie robi szału (powstało 6, budowane są obecnie 2 ostatnie), ale są to większe bloki niż np. oddany ostatnio przez JSM na Floriańskiej w Jaśle. W sumie powstało tam od 2000 roku prawie 300 mieszkań a teraz są w budowie 84.
Z nowymi drogami w Krośnie też nie ma szału ale jednak powstała nowa część ulicy Witosa:
http://www.krosno24.pl/info/2009/pazdziernik/hot04.jpg
Zupełnie nowa ulica ks. Zawrzyckiego gdzie ma powstać osiedle domków jednorodzinnych:
http://www.krosno24.pl/info/2009/wrzesi ... roga06.jpg
W tym roku ma powstać też nowa droga wokół osiedla budowanego przez Wikane. Są nawet zarezerwowane na to środki w budżecie miasta.

Wracając do tematu atrakcyjności miast. Krosno jest blisko Jasła i ewentualne jeżdżenie do pracy z jednego miasta do drugiego to nie jest wielki problem. Wiele osób tak żyje i nie jest im źle. Dla mnie ważne jest co można robić po pracy ;). Najwięcej do zaoferowania w ofercie kulturalno - rozrywkowej ;)ma wg mnie Krosno. Najwięcej knajpek w rynku i okolicach. Dwa kina. Co prawda w fatalnym stanie, ale w jednym działa DKF i można tam pooglądać ciekawe filmy za grosze (cały bilet 8 zł. to w porównaniu za bilet do Heliosa w Rzeszowie grosze). Jest wyremontowany dom kultury gdzie są różnego rodzaju koncerty i przedstawienia. Nie najgorzej jest też ze sportem: piłka, koszykówka, żużel i siatkówka. Jeżeli chodzi o ofertę kulturalną to Krosno jest w czołówce województwa. Wyżej stoi tylko Rzeszów, ale to inna kategoria miast.
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: byku89 »

Bo w Krośnie znalazła się osoba która wie że czym lepszym miastem włada tym więcej na tym zarobi i tym większe będzie mieć poparcie. a u nas to są XXXX ! :(
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: zielony87 »

Bo w Krośnie znalazła się osoba która wie że czym lepszym miastem włada tym więcej na tym zarobi i tym większe będzie mieć poparcie. a u nas to są XXXX !
Właśnie właśnie ! Bo u nas politykują różne leśne dziadki i pętaki traktujące serio całą sPISkową teorię dziejów oraz ludzie nastawieni na własny interes jak najszybciej (nabrać ile się da na posadce i uciekać z tego miasta gdzieś daleko).A Gospodarza/Gospodyni jak nie było tak nie ma w tym mieście. To co robi burmistrz to próby polegające na popieraniu gdy to potrzebne przedsiębiorców i próbach jazdy po najmniejszej linii oporu ku następnej kadencji-choć i tak jest pewnie lepszy niż jego poprzedniczka,bo przynajmniej nie urządza jakichś blokad inwestycji nie powołując się na budżet nawet ale na ekologię (nawet pomimo faktu,że PiS to nie żadni "zieloni").Co dziwi,bo co innego inwestycje w toku a co innego coś takiego,tak samo jak krytykowanie ekonomii przez było nie było Ekonomistkę (fakt,po ekonomii socjalistycznej). Ale to właśnie jest tak - każdego "obcego" uwalić bo musi być "nasz grajdołek",może być źle ale po naszemu,a każdy inwestor to z definicji "podejrzany typ" i nie ważne,że miasto potrzebuje dochodów,a ludzie miejsc pracy - realizacja programu Kononowicza w toku ! Mentalność parobka,Polactwo über alles - i tyle !

Co do Jasła natomiast mogę powiedzieć jedno: to miasto to jedna wielka zmarnowana szansa.Tyle zainwestowano w infrastrukturę,że stoi pod względem dróg wewnętrznych lepiej niż Krosno; gdyby jeszcze zainwestować w drogę do Pilzna czy Kolej oraz ściągnąć inwestorów to miasto by mogło prosperować co najmniej tak jak Krosno. W okolicach miasta jest mnóstwo wolnej przestrzeni,po zlikwidowanych zakładach też zostało sporo wolnego miejsca,jak można to olewać ?

Zapytany o Jasło vs Krosno vs Sanok niestety napiszę tak: W Jaśle nic nie szukam, bo nic też na umowę nie dostanę, lepiej już dzwonić po Krośnie ostatnio bo większe szanse,(w Jaśle poza małymi firmami i Nowym Stylem praktycznie nie ma już nic - nawet Huta Szkła nie chciała na staż,a Gamrat to licho wie co z nim będzie) jak jest z Sanokiem to nie wiem. Jak ktoś chce podziwiać widoczki i mieć bardzo czyste powietrze,chce też oddychać małomiasteczkową atmosferą - droga wolna Jasło może być, może i Sanok ? Tu jest pięknie,a Krosno pod względem urbanistycznym jest zabałaganione. Lecz jak ktoś chce mieć pracę i mieć z czegoś żyć,to obecnie Jasła raczej nie mogę polecić jako miejsca pracy,bo tu jej się na pewno (za więcej niż minimalną) łatwo i szybko nie znajdzie.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: serjtankian »

Z tych trzech miast najlepiej wypada niestety Krosno. Na prawdę zazdroszczę im takiego prezydenta.
Kiedyś oglądałem z nim wywiad w Telewizji Obiektyw i powiedział na prawdę coś fajnego. Nie przytoczę słowo w słowo ale brzmiało to mniej więcej tak - nasza pazerność na środki unijne nie zna granic.
Takie nastawienie powinni mieć u nas w Jaśle!!

Drugie miasto to niestety Sanok. Strefa inwestycyjna + inwestycje w sport. Gospodarczo niestety nie wiem jak to miasto stoi, ale sam fakt że zajęli się już strefą inwestycyjną (+ ta w Zagórzu gdzie już Chińczycy albo Japończycy budują fabrykę) wysuwa to miasto przed Jasło.

Jasło niestety na końcu. Może zmienię zdanie jeśli nasz projekt o strefę inwestycyjną w Warzycach uzyska dofinansowanie, a wszystko na to wskazuje że tak gdyż został pozytywnie oceniony. Mam nadzieję, że wtedy w Jaśle ruszą konkretne inwestycje.

Strefa + ściągnięcie dwóch/trzech inwestorów do niej + Centrum Łukasiewicza + inwestycje w PSW Jasło żeby młodzież nie uciekała z miasta i to będą dobre początki do dalszego rozwoju. Jak na razie niestety stoimy w miejscu.
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Drugie miasto to niestety Sanok. Strefa inwestycyjna + inwestycje w sport. Gospodarczo niestety nie wiem jak to miasto stoi, ale sam fakt że zajęli się już strefą inwestycyjną (+ ta w Zagórzu gdzie już Chińczycy albo Japończycy budują fabrykę) wysuwa to miasto przed Jasło.
Niestety, ale to nie prawda. W Sanoku nie ma żadnej strefy ekonomicznej, może tylko z nazwy, bo w ogóle nie ma terenów uzbrojonych pod przemysł, który w Sanoku umiera. Likwidują coraz to nowe firmy, Autosan padaka, praktycznie Stomil tylko zatrudnia,ale za psie pieniądze. Zagórz to nie Sanok, to inny burmistrz i inni ludzie, którzy potrafili przyciągnąć poważnego inwestora. W Sanoku rządzi już III kadencję ten sam człowiek, któremu od tej władzy troszeczkę priorytety się poprzestawiały, teraz zrobił na jakiejś akademii pana kleksa doktorat i karze się doktorem tytułować. Co do sportu-98% środków pochłania hokej, a to się wcale środowisku sportowemu Sanoka nie podoba, bo to niszowa dyscyplina. Służy tylko i wyłącznie do promocji burmistrzowi i jego przydupasom. Podobnie jak setki tysięcy wywalane w śmieszne zawody motorów na lodzie. Hala sportowa miała być wielofunkcyjna, a wyszło z tego lodowisko, do którego miasto dopłaca 2,5 mln. rocznie. Hali w Sanoku brak, podobnie jak stadionu, porządnego basenu. Drogi i chodniki w Sanoku- masakra, w Jaśle to jest naprawdę inny swiat. Jedyna przewaga Sanoka to to, ze jest pięknie położony, jest Skansen i Zamek które przyciągają turystów, ale dużych pieniędzy oni nie zostawiają, bo wpadają na kilka godzin i tyle. Co z tego ma przeciętny Sanoczanin? Nic. Według mnie , a mam porównanie, warunki życia dla przeciętnego zjadacza chleba w Jaśle są minimalnie lepsze.
A co do Krosna - ja rozumiem, że fajnie tam się niektórym osobom żyje, ale ten post wyżej to chyba jakaś osoba z UM napisała. No niemal jak w bajce, a wiem, że az tak kolorowo to w tym Krosnie nie jest
ODPOWIEDZ