Jasło vs Krosno vs Sanok

Wydarzenia i komentarze z Jasła
GloriaVictis
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2011, 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: GloriaVictis »

witam
Jako ze za chwile czeka mnie przeprowadzka w region południa Podkarpacia zwracam sie do was z prośbą o skrobniecie kilku zdań nt Waszego miasta.Jak wygląda pod względem gospodarczym(przemysł itp) społecznym, czas wolny kultura ,sport itd. W końcu jak to wygląda na tle miast ościennych Krosno i Sanok (bo tylko te miasta biorę pod uwagę). Oczywiście nie mam na celu wywoływania jakichś antagonizmów, chodzi mi o rzeczowe podejście do sprawy jak wy to widzicie z perspektywy mieszkańców tego regionu.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: wścieklica »

1. Sanok
2. Krosno
3. Jasło
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: luki666 »

z wiochy Warszawa do podkarpacia? ciekawi mnie jedynie powod takich przeprowadzek :) tu jest jak jest,nie musze o tym pisac ,na portalach dowiesz sie wszystkiego. wystarczy troche poczytac tu i tam :) ja osobiscie wybralbym jednak Krosno,pod wieloma wzgledami :)
Awatar użytkownika
jaelithe
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2010, 21:01

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: jaelithe »

Ja też uważam, że najwięcej i najlepiej się dzieje w Krośnie - pod względem pracy, kulturalnym (kluby, imprezownie), i ogólnie gospodarczym - tj. miasto najlepiej rozwijające się w tym regionie - poza Rzeszowem oczywiście. Tylko, ze mieszkam w Sanoku - i moje spostrzeżenia są raczej subiektywne. :)
piotr-s
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 19:52

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: piotr-s »

Wybierz wioskę Brzyska! Tam góra Liwocz i "prawdziwy polak" pomieszkuje.Doradzi ,pouczy oraz zgani i właściwą partię wskaże. :rotfl:
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: dado »

Jak wygląda pod względem gospodarczym(przemysł itp) społecznym, czas wolny kultura ,sport itd.
Gospodarczo-Krosno
Społecznie- Jasło/Sanok
czas wolny,kultura-1.Sanok2.Krosno
sport-1.Sanok2.Krosno3.Jasło
bezpieczestwo-1.Jasło,2.Krosno,3.Sanok
Czyli jednym słowem wszystko zalezy od Twoich priorytetów.Jeśli szukasz pracy-zdecydowanie Krosno.Jeśli bardziej zależy Ci na doznaniach estetycznych-Sanok(bliskość Bieszczad,piękne krajobrazy,zresztą samo miasto jest bardzo ładne itp).Z kolei Jasło ma najlepsze położenie jeśli chodzi o komunikację i jest najbardziej na zachodzie.Krosno znowu jest w centrum regionu i tam łatwiej pewne rzeczy załatwić (paszport chociażby głupi).
Jeestem Jaslaninem mieszkającym w Sanoku,toteż ciężko mi obiektywnie doradzić,gdyż do Krosna mój stosunek jest negatywny od urodzenia ;) Ale mimo wszystko,jakbym miał na podkarpacie przyjechac z innej części Polski,to raczej wybrałbym Krosno.No chyba żebym uciekał od zgiełku i szukał spokoju,to Sanok.W Jaśle za to mieszkają najfajniejsi ludzie i jest najbezpieczniej.
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Chudy44 »

Też pewnie wybrałbym Krosno. Znacznie szybciej rozwijające się miasto od Jasła... niestety. Większe możliwości, perspektywy
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Laura Diaz »

Ja kierowałabym się względami gospodarczymi, dlatego jestem za Krosnem. Co mi z pięknych widoków, jak roboty nie ma i nie będzie (mam na myśli Jasło) :/ Mam ja i moje dzieci spędzić resztę życia w kolejce po zasiłek?
Odkąd zaczęłam moją "karierę" zawodową, pracowałam zawsze w Krośnie, bo tam zawsze praca była, u nas była bieda z nędzą, i lepiej nie będzie. Generalnie w Krośnie więcej się dzieje, i jest jakieś bardziej nowoczesne podejście do życia, większa konkurencja jeśli chodzi np o stacje benzynowe czy internet i telewizję itd :) U nas moher, pis, zając i kościół na każdym rogu :hyhy:
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: MalcolmX »

Krosno

długo, długo nic

Jasło, Sanok
John Doe
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 15:59
Lokalizacja: Jasło

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: John Doe »

Krosno to rozdmuchana wiocha, tam to tylko ryneczek (moze nawet całkiem ładny) i tyle tam jest miasta, jak chcesz tam mieszkać to przygotuj sie na czeste wizyty u mechanika (drogi) i moze nawet dentysty bo plomby moga powypadać :D
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: Kentucky »

Mity już poczytałeś, a teraz kilka faktów.
Po wojnie Jasło startowało z poziomu kilkuset mieszkańców i 97% zniszczeń (było bardziej zniszczone niż Hiroszima), a pozostałe miasta nie były zburzone, więc wg mnie w dziedzinie rozbudowy Jasło przoduje i zawsze przodowało. Nawet ostatnimi czasy Jasło wybudowało nowiutką obwodnicę od zera, a Krosno i Sanok w dziedzinie dróg zatrzymały się w latach 80, bo wtedy coś tam ostatnio budowano (nie mylić budowy z przebudową). To samo z mieszkaniami, bo np. Krosno i Sanok przez niemal 20 lat nie wybudowały ani jednego bloku (dopiero ok. 2007 coś tam ruszyło), a w Jaśle jednak co roku jakiś blok budowali i od roku 1989 do 2010 powstało 28 bloków jeśli dobrze policzyłem, a w Krośnie chyba 4, w Sanoku jeden (jeśli jakiś pominąłem to przepraszam).
Niestety, wielu malkontentów tego nie widzi i ekscytuje się tym, że w Krośnie jest McDonalds i dyskoteka, jakby to było najistotniejsze. No ale to właśnie odróżnia jaślan od krośnian i sanoczan, że ci ostatni są dumni ze swoich miast mimo wszystko, a u nas to sam widzisz...
Awatar użytkownika
BiałoczarneSerce
Guru
Guru
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: JASEŁKO

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: BiałoczarneSerce »

Oczywiście, że Jasło na I miejscu.
W Krośnie to za dużo cyganów, którzy nawet stoją w młynie.
Natomiast Sanok to już prawie Ukraina.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: lato »

...U nas moher, pis, zając i kościół na każdym rogu...i zapomniałaś napisać że laury diaz czyli inteligentne inaczej- piszące posty na necie jeszcze występują. :mur:
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: MalcolmX »

BiałoczarneSerce pisze:Oczywiście, że Jasło na I miejscu.
W Krośnie to za dużo cyganów, którzy nawet stoją w młynie.
Natomiast Sanok to już prawie Ukraina.
ale wiocha
fuuujjjjj
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Jasło vs Krosno vs Sanok

Post autor: poppy »

Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od pracy. Jeśli miałabym fajną pracę w Jaśle to jak najbardziej mogłabym tu zamieszkać na stałe. W Jaśle jest bezpiecznie (generalnie), spokojnie, blisko przyrody itp. Uważam, że jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi :) Zawsze można podjechać do Rzeszowa na większe zakupy czy do kina, do Krosna na hamburgerka :) itp. Mam znajomych, którzy tak spokojnie żyją i bardzo sobie chwalą. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego trybu życia.
Jeśli nie masz pracy to polecam Krosno. Ja cały czas szukam pracy w Jaśle i nic a między czasie pracowałam już w Krośnie. Co do Sanoka to byłam tam kilka razy u koleżanki, bardzo ładnie położone miasto. Co do reszty to nie bardzo mogę się wypowiedzieć :)
ODPOWIEDZ