Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
aldona75
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 14:49

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: aldona75 »

poppy pisze:Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać czy w UP pracownika nie potrzebują ;) Poza swoimi własnymi - pleców u mnie brak :)
Ja się zastanawiam czy tam wogóle wiedza i umiejętności brane są pod uwagę... bo może ładna buzia i krągła PUPa :super: wystarczy?
kontroler
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2012, 15:47

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: kontroler »

Wiesz, to chyba wierzchołeg góry lodowej bo takich atrakcyjnych Pań (już niepracujących) to było znacznie wiecej. W takim małym mieście cieżko tajemnicę zachowac ale czasem cichociemni parę puszczają ;)
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Wojtq »

winiarz171 pisze:nie będę wypowiadał się na temat PUP JASŁO. napisze tylko tyle że os miesiąca nie jestem uwiązany na ich sznurku, sam sie wyrejestrowałem.
A ubezpieczenie zdrowotne to skąd masz jak nie jesteś zarejestrowany?
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: winiarz171 »

Wojtq pisze:
winiarz171 pisze:nie będę wypowiadał się na temat PUP JASŁO. napisze tylko tyle że os miesiąca nie jestem uwiązany na ich sznurku, sam sie wyrejestrowałem.
A ubezpieczenie zdrowotne to skąd masz jak nie jesteś zarejestrowany?
mam to szczęście że jestem studentem zaocznym, więc można sie ubezpieczyć na uczelni, bądź u rodziców do 26 r życia czy jakoś tak
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Szeherezada »

Wojtq pisze:
jjaa18+ pisze:[...] kto juz raz korzystal z pomocy pup (staz itp.)nie moze brac udzialu w kursie bo to kursy dla tych ktorzy jeszcze nie korzystali z zadnej pomocy [...]
Dobrze że znalazła się tutaj ta informacja że osoby które odbyły staż z PUP są jako drugie w kolejce na kurs. Nie będę sobie zatem głowy nimi zawracał bo jak się okaże że faktycznie mnie z kwitkiem odeślą to tylko czasu mojego będzie szkoda. Staż już mam za sobą i jeśli jest tak jak piszesz to c'est la vie...
A ja byłam na stażu kilka lat temu i później wzięli mnie na kurs. Nie słyszałam nic o tym, że staż wyklucza szkolenia.
kingsofleon
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 09:20

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: kingsofleon »

Ostatnio w PUPie byłem się wyrejestrować i postawiłem na stolicę, bo szkoda czekać na cokolwiek w Jaśle :/
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: jjaa18+ »

Szeherezada pisze:
Wojtq pisze:
jjaa18+ pisze:[...] kto juz raz korzystal z pomocy pup (staz itp.)nie moze brac udzialu w kursie bo to kursy dla tych ktorzy jeszcze nie korzystali z zadnej pomocy [...]
Dobrze że znalazła się tutaj ta informacja że osoby które odbyły staż z PUP są jako drugie w kolejce na kurs. Nie będę sobie zatem głowy nimi zawracał bo jak się okaże że faktycznie mnie z kwitkiem odeślą to tylko czasu mojego będzie szkoda. Staż już mam za sobą i jeśli jest tak jak piszesz to c'est la vie...
A ja byłam na stażu kilka lat temu i później wzięli mnie na kurs. Nie słyszałam nic o tym, że staż wyklucza szkolenia.
Jak sama napisalas kilka lat temu ..ja sie zapisalam na szkolenie w maju 2011r a staz skonczylam w marcu2010 bylo spotkanie koncem lipca pan kazal wypelnic ankiety kto ostatnio gdzie pracowal lub czy korzystal z up jesli tak to w czym uczestniczyl i kiedy na koncu kazal dzwonic gdy zadzwonilam okazzlo sie ze na szkolenie beda kierowane osoby ktore nigdy nie korzystaly z zadnych kursow i stazy organizowanych przez pup wiec z racji mego stazu odpadlam ..
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: krolik »

Witam. Mam kolezanke ktorej tesc ma znajomosci w UP i dostala super staz po za kolejnoscia. Nie masz plecow nie masz pracy. Wszystkir dobre prace nie sa wyswietlane.
Paulas
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 lutego 2012, 10:57

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Paulas »

Witam. Podzielam Waszą opinię co do PUP. Ponieważ wypowiadają się tutaj osoby, które odbyły już staż, więc chciałam zapytać czy w Waszym przypadku UP też nie miał żadnych ofert staży i sami musieliście szukać pracodawcę, który Was przyjmie na staż? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, że ani w dziale staży ani w robotach publicznych i interwencyjnych nie mają żadnych ofert, gdzie można odbyć staż.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: jjaa18+ »

Paulas pisze:Witam. Podzielam Waszą opinię co do PUP. Ponieważ wypowiadają się tutaj osoby, które odbyły już staż, więc chciałam zapytać czy w Waszym przypadku UP też nie miał żadnych ofert staży i sami musieliście szukać pracodawcę, który Was przyjmie na staż? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, że ani w dziale staży ani w robotach publicznych i interwencyjnych nie mają żadnych ofert, gdzie można odbyć staż.
W moim przypadku bylo tak ze dostalam wezwanie z up na gielde pracy bylo pare dziewczyn i potencjalny pracodawca rozmawial z nami wszystkimi po kolei i potem wybral dwie w tym mnie staz trwal 6 miesiecy potem skonczyl sie i nie przedluzono mi umowy zreszta pizzeria w ktorej mialam staz tez padla..co do stazy duzo ofert jest na jaslo4u w ogloszeniach dam prace sama chetnie bym skorzystala jeszcze raz no ale niestety....jezeli jestes zainteresowana odpowiadasz na ogloszenie z oni reszte z up zalatwiaja moja kolezanka w taki sposob na staz sie dostala
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Limona »

Paulas pisze:Witam. Podzielam Waszą opinię co do PUP. Ponieważ wypowiadają się tutaj osoby, które odbyły już staż, więc chciałam zapytać czy w Waszym przypadku UP też nie miał żadnych ofert staży i sami musieliście szukać pracodawcę, który Was przyjmie na staż? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, że ani w dziale staży ani w robotach publicznych i interwencyjnych nie mają żadnych ofert, gdzie można odbyć staż.
Ja też aktualnie poszukuję stażu i gdy byłam się spytać w UP co i jak to uzyskałam odpowiedź, że oni żadnych ofert nie mają i staż należy sobie samemu znaleźć. Oczywiście aby iść na staż trzeba znaleźć takiego pracodawcę, który po jego zakończeniu zatrudni nas na ten sam okres, bądź dłużej w przeciwnym przypadku wniosek o staż może być odrzucony.
Paulas
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 lutego 2012, 10:57

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Paulas »

Dziękuję Ci za odpowiedź. Niestety sama będę musiała coś szukać bo na razie nie ma żadnych giełd pracy, a pomoc UP ograniczył się do udzielenia informacji, które i tak można przeczytać na ich stronie. Po wizycie w PUP to ogarnia człowieka czarna rozpacz :(
Paulas
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 lutego 2012, 10:57

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Paulas »

Limona pisze:
Paulas pisze:Witam. Podzielam Waszą opinię co do PUP. Ponieważ wypowiadają się tutaj osoby, które odbyły już staż, więc chciałam zapytać czy w Waszym przypadku UP też nie miał żadnych ofert staży i sami musieliście szukać pracodawcę, który Was przyjmie na staż? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, że ani w dziale staży ani w robotach publicznych i interwencyjnych nie mają żadnych ofert, gdzie można odbyć staż.
Ja też aktualnie poszukuję stażu i gdy byłam się spytać w UP co i jak to uzyskałam odpowiedź, że oni żadnych ofert nie mają i staż należy sobie samemu znaleźć. Oczywiście aby iść na staż trzeba znaleźć takiego pracodawcę, który po jego zakończeniu zatrudni nas na ten sam okres, bądź dłużej w przeciwnym przypadku wniosek o staż może być odrzucony.
Właśnie ta tzw. gwarancja zatrudnienia utrudnia znalezienie pracodawcy.
rodrigo
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 29 grudnia 2011, 19:52

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: rodrigo »

witam, moze nie w temacie ale mam pytanie. zostalem wyrejestrowany z urzedu pracy, nie zglosilem sie w terminie tylko dzien po dacie,pisalem pismo do dyrektora UP ale dostalem odpowiedz ze nie przyjeli mojego wytlumaczenia i ze w ciagu 14 dni moge sie odwolywac za posrednictwem starosty jasielskiego. czy ktos z was mial podobna sytuacje? i jak wyglada takie odwolanie, co trzeba zrobic? i czy jest sens? z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Messer »

znajoma miała tydzień zwłoki i nie składała. wyrejestrowali na 4 miechy.ale skoro masz tylko jeden dzien to ja bym na twoim miejscu jednak złożył.
ODPOWIEDZ